Aktualitātes / 2021. gads

2021. gads

• 22.01.2021
    Par LU PSK studiju procesa organizēšanu līdz 07.02.2021.

IEVĒROJOT:

1. 2021. gada 21. janvāra grozījumus 2020. gada 6. novembra Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu";
    2. Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) 2021. gada 22. janvāra izdoto rīkojumu Nr. 1.7/11 “Par grozījumiem 11.01.2021. rīkojumā Nr. 1.7/10 “Par darba un studiju procesa organizēšanu Latvijas Universitātes aģentūras “Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža” darbiniekiem ārkārtējās situācijas laikā””,
    LU PSK un koledžas Rēzeknes filiālē līdz 2021. gada 7. februārim tiek pagarināta studiju, tālākizglītības un profesionālās pilnveides izglītības procesa organizēšana attālinātā režīmā.

SVARĪGI! STUDĒJOŠO IEVĒRĪBAI!
    Studējošajiem informācijai par izmaiņām studiju procesā regulāri jāseko līdzi kursa kopīgajā e-pastā un koledžas mājaslapā.

LU PSK BIBLIOTĒKAS PIEEJAMĪBA
    LU PSK bibliotēkā līdz 07.02.2021. studējošajiem būs pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta.
    Kontakttālrunis: +371 20274493.

ATGĀDINĀJUMS!
    LU PSK studējošajiem un docētājiem ir attālināta iespēja EBSCO datu bāzes izmantošanā (par piekļuves iespējām skatīt informāciju kursu kopīgajos e-pastos), kā arī citiem brīvpieejas resursiem.

BŪSIM SAPROTOŠI UN ATBILDĪGI!
    LU PSK AICINA DARBINIEKUS UN STUDĒJOŠOS BŪT ATBILDĪGIEM, IEVĒROT ĀRKĀRTĒJĀS SITUĀCIJAS PRASĪBAS UN PIESARDZĪBAS PASĀKUMUS VĪRUSA COVID-19 IZPLATĪBAS LAIKĀ!
    Informācija par aktuālo Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

• 21.01.2021
    Intervija ar LU PSK Sociālās aprūpes katedras lektori Līgu Priedi

Līga Priede ir Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedras lektore, kura koledžā strādā kopš 1997. gada. Viņas izvēle savu profesionālo karjeru saistīt ar medicīnas nozari bija apzināta. Lektore stāsta: „Absolvējot vidusskolu un izvēloties nozari, kurā turpmāk strādāt, medicīna man likās tā joma, kurā varu ne tikai attīstīties, bet arī iepazīt pati sevi. Mana karjera aizsākās ar studijām feldšera (tagad ārsta palīga) profesijā, bet dzīves līkloči mani aizveda līdz darbam pirmsskolas izglītības iestādē un skolā. Kad mani bērni pieauga, radās interese par sociālo darbu. Jāsaka, ka sociālās labklājības nozare manā dzīvē ienāca kā neizpētīta un nezināma profesionālās darbības sfēra, kura bija jāiepazīst un jāizprot. Un tā tas notiek līdz pat šai dienai – turpinu iepazīt, iedziļināties un nodot zināšanas tālāk studiju programmu „Sociālā aprūpe” un „Sociālā rehabilitācija” studentiem.”

Viņasprāt, cilvēkiem, kas izvēlējušies strādāt sociālās labklājības jomā, jābūt radošiem, atvērtiem un drosmīgiem, bet pats būtiskākais ir nekad neapstāties savā pilnveidē un nedomāt, ka viss ir saprasts, iepazīts un zināms. Lektore uzskata, „tādas profesijas, kā sociālais aprūpētājs un sociālais rehabilitētājs, vienmēr būs vajadzīgas. Šajā nozarē iegūta profesionālā izglītība ir obligāta prasība darbiniekiem, kuri sniedz sociālos pakalpojumus – sociālo aprūpi un sociālo rehabilitāciju pašvaldībās un sociālās aprūpes institūcijās.”

Runājot par to, kā lektore nonāca līdz darbam LU PSK un kas šajā laikā ir mainījies, viņa atklāj: „Varētu teikt, ka tā bija nejaušība, bet es neticu nejaušībām. Manuprāt, dzīvē viss notiek tā, kā tam jānotiek. Nu jau koledžā strādāju vairāk nekā 23 gadus, kuru laikā koledža nemanot ir augusi un attīstījusies. Koledža ir ne tikai izglītības iestāde, bet arī simboliski tās ir mājas un mājas mums visiem ir pašas labākās, draudzīgākās un drošākās. Tā kā mēs paši esam iesaistīti visos koledžas dzīves notikumos, gadās tā, ka kaut ko pamanām un kaut ko arī nepamanām – līdzīgi ir ar bērniem, vecāki redz, ka bērns ir paaudzies, bet neredz pašu augšanas procesu.”

Uz jautājumu – Ja mēs vaicātu studentiem, kāda Jūs esat kā lektore, ko viņi teiktu? – viņa atbild: „Kā nu kuru reizi, ja studentiem jāraksta ieskaite, tad es esmu kontrolējoša, bet, ja ir lekcija, tad es varu būt arī atvērta un jautra. Kontrole un atbildība ir nepieciešamība šīs nozares pārstāvjiem, un tās ir prasmes, kuras cenšos ieaudzināt arī studentiem.”

• 11.01.2021
    Par LU PSK studiju procesa organizēšanu līdz 25.01.2021.

IEVĒROJOT:

1. 2020. gada 30. decembra un 2021. gada 7. janvāra grozījumus 2020. gada 6. novembra Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu";
    2. Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) 2021. gada 11. janvāra izdoto rīkojumu Nr. 1.7/10 “ Par darba procesa organizēšanu Latvijas Universitātes aģentūrā “Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža” ārkārtējās situācija laikā”,

līdz 2021. gada 25. janvārim tiek pagarināts studiju procesa organizēšana attālinātā režīmā LU PSK un koledžas Rēzeknes filiālē.

SVARĪGI! STUDĒJOŠO IEVĒRĪBAI!

LU PSK BIBLIOTĒKAS PIEEJAMĪBA
    LU PSK bibliotēkā līdz 25.01.2021. studējošajiem būs pieejama tikai pēc iepriekšēja pieraksta.
    Kontakttālrunis: +371 20274493.

ATGĀDINĀJUMS!

BŪSIM SAPROTOŠI UN ATBILDĪGI!

• 05.01.2021
    Kvalifikācijas darbu nodošana P2Z un AM2RZ (2020/2021), IZMAIŅAS!

Informācija Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) 2020./ 2021. akadēmiskā gada studiju programmas “Podoloģija” P2Z grupai un LU PSK Rēzeknes filiāles studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” AM2RZ grupai.