Dace Lagzdiņa

Intervija ar LU PSK bibliotēkas vadītāju Daci Lagzdiņu

Jūrmalniece Dace Lagzdiņa jau vairākus gadus ir Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas bibliotēkas vadītāja, kuras ceļš līdz koledžai bijis pieredzes bagāts un līkumots. Absolvējusi J. Vītola Latvijas valsts konservatorijas Kultūras un mākslas zinātņu fakultāti, Dace savas darba gaitas uzsāka Liepājā. Kā viņa pati stāsta: „Liepājas vējš un Baltijas jūra uzpilda katru ar lielu enerģiju un dzīvesprieku. Mans darbs vienmēr bija saistīts ar kultūru un izglītību un deva man lielisku iespēju tikties ar radošām personībām – aktieriem, mūziķiem, māksliniekiem, rakstniekiem un izciliem kultūras darbiniekiem. Tas viss mani veidoja kā personību. 2000. gadā atgriezos savā dzimtajā pilsētā – Jūrmalā un sāku strādāt Pumpuru vidusskolā par ārpusklases darba organizatoru. Lai varētu strādāt skolā, atkal vajadzēja mācīties, un es iestājos Latvijas Universitātē, kur ieguvu maģistra grādu pedagoģijā. Darba pienākumu skolā bija daudz, bet darbs bija interesants, radošs un prasīja lielas organizatora prasmes, tomēr man gribējās savā dzīvē kaut ko pamainīt, un tā kā esmu liela grāmatu lasītāja klusībā domāju, ka jauki būtu strādāt bibliotēkā. Šī sapņa vadīta, es atkal iestājos Latvijas Universitātē, lai apgūtu bibliotekāra profesiju. Un mans sapnis piepildījās – pavisam negaidīti saņēmu piedāvājumu no direktores Ilgas Eriņas un nu jau piecus gadus mana darbavieta ir LU PSK.”

Runājot par to, kāds ir bibliotēkas vadītājas ikdienas darbs, viņa atbildi: „Darbs ir interesants, tas prasa zināšanas, labas komunikāciju prasmes, vēlmi apgūt visu jauno un būt lietas kursā par jaunāko literatūru, kā arī sadarboties ar katedru vadītājiem un docētājiem. Protams, tie kuriem visvairāk esam vajadzīgi, ir mūsu studenti. Viņiem mēs sniedzam tematiskās un bibliogrāfiskās uzziņas, konsultācijas par elektronisko katalogu izmantošanu un apmācības informācijas meklēšanā. Mūsu bibliotēka ir ļoti mājīga, to ikdienā apmeklē daudz studentu, protams, šobrīd mazāk, bet tas ir pašsaprotami, ņemot vērā situāciju valstī.”

Dace uzskata, ka LU PSK bibliotēkas resursu piedāvājums ir pietiekošs. To attīstot arī paši bibliotēkas lietotāji. Mācību literatūra pieejama angļu, vācu, krievu un latviešu valodā. Bibliotēkas krājuma resursu papildināšana notiek sadarbībā ar grāmatu izdevniecībām Latvijā un ārzemēs. Kopš 2018. gada tiek abonēta elektroniskā datu bāze „EBSCO” – daudznozaru e-grāmatu, e-žurnālu un citu e-resursu platforma, kas sastāv no vairākām pilnu tekstu un apskatu datubāzēm. Tā esot lielisks palīgs studiju procesā.

Runājot par koledžas studentiem, bibliotēkas vadītāja atzīst, ka LU PSK studenti ir ļoti patīkami un studēt griboši. „Tieši tādi, kādiem jābūt cilvēkiem, kuri izvēlējušies savu turpmāko dzīvi saistīt ar veselības aprūpi un sociālo labklājību. Gribu novēlēt viņiem nekad nezaudēt ticību saviem spēkiem, pilnveidoties un būt krietniem cilvēkiem!”