LU PSK darba devēju TOP 10 ieteiktākā koledža 2021. gadā

Karjeras portālā Prakse.lv no 2021. gada 5. maija līdz 30. jūnijam tika veikta aptauja, kur savu viedokli izteica 2652 Latvijas darba devēji, norādot, kurās izglītības iestādēs tie iesaka apgūt dažādās profesijas.

Aptaujas ietvaros aktīvi tika veikts balsojums arī par Latvijas koledžām un to realizētajām studiju programmāmDarba devēji 2021. gada aptaujā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu ir atzinīgi novērtējuši, iekļaujot starp TOP 10 ieteiktākajām Latvijas koledžām, tā apliecinot koledžas vērtīgo pienesumu darba tirgum un norādot, ka koledžas absolventi ir pieprasīti gan veselības aprūpes, gan sociālās labklājības nozarēs.

Latvijas darba devēju ieteiktāko studiju programmu un izglītības iestāžu TOPu jau desmito gadu veidoja Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un karjeras portāls Prakse.lv, tā sniedzot skolu absolventiem ieskatu, kur jaunietim apgūt izvēlēto profesiju. TOPa mērķis ik gadu ir veicināt pārdomātu pamatskolu, vidusskolu un profesionālo mācību iestāžu absolventu tālākās izglītības un karjeras izvēli šovasar, ņemot vērā darba devēju viedokli.

TOPa veidošanā regulāri piedalās liels skaits uzņēmumu, kas norāda uz darba devēju ilgtermiņa stratēģiju personāla piesaistē un vēlmi iesaistīties jauniešu karjeras izvēlē, veicinot ekonomisko attīstību Latvijā.

LDDK ģenerāldirektore Līga Meņģelsone: “Darba devēju ieteiktāko izglītības iestāžu un studiju programmu TOPs ir labs informatīvais līdzeklis absolventiem, jo tā veidošanā piedalījās visdažādākie Latvijas uzņēmumi, kuri ir ieinteresēti, lai darba tirgū nonāktu zinoši speciālisti.”

LDDK un Prakse.lv pārstāvji aicina jauniešus ieklausīties darba devēju viedoklī, izšķiroties par studiju jomu un izglītības iestādi, lai nodrošinātu sev darba iespējas izvēlētajā nozarē. Darba devēji spēj novērtēt izglītības iestāžu sagatavoto jauniešu profesionālo kvalitāti un atbilstību darba tirgum, viņi ir tie, kuri spēj pateikt, no kurām izglītības iestādēm nāk labākie absolventi.

Par LDDK:
Latvijas Darba devēju konfederācija ir ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.
Par Prakse.lv:
Prakse.lv ir izglītības un karjeras portāls Latvijā, apvienojot vairāk nekā 125 000 jauno profesionāļu un 8000 darba devēju. Tā ir platforma, kurā jaunieši var atrast sev piemērotāko darba devēju praksei vai darbam, savukārt darba devēji atrast talantīgus jaunos darbiniekus. Portālā ik dienu pieejamas prakses un darba vakances tieši jauniešiem. Portālā papildus iespējams iepazīties ar profesijām un mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām, ar darba devēju ieteikumiem studiju programmu izvēlei, iepazīt darba devējus ar virtuālo praksi. Portāla mērķis ir palīdzēt jauniešiem veidot savu karjeru veiksmīgāk un palīdzēt piesaistīt talantus darba devējiem.

Informācijas sagatavošanā izmantota LDDK un Prakse.lv preses relīze, 02.07.2021.