Kredīti

Kredīti

Lai segtu studiju maksu vai iegūtu papildus līdzekļus dzīvošanai studiju laikā, LU PSK studentiem ir iespēja pieteikties un saņemt STUDIJU un STUDĒJOŠĀ kredītu.

Kredīta saņemšanai var pretendēt studējošie – Latvijas Republikas pilsoņi un personas, kurām ir Latvijas Republikas nepilsoņa pase, kā arī citu Eiropas Savienības valstu pilsoņi, kuriem izsniegta reģistrācijas apliecība vai pastāvīgās uzturēšanās apliecība –, ja viņi sekmīgi apgūst valsts akreditētas studiju programmas.

Studiju kredīts

Paredzēts akreditētas studiju programmas maksas segšanai. To var saņemt pilna laika studējošie. Tas nevar pārsniegt augstskolas noteikto studiju maksu.

Studējošā kredīts

Paredzēts akreditētu studiju programmu studenta iztikas izdevumu segšanai.

Informācija no SWEDBANK preses relīzes, 30.07.2020.

Būtiski atvieglojumi kredītu saņemšanā
Piesakoties studiju vai studējošajam kredītam, topošajiem studentiem vairs nebūs nepieciešams otrs galvotājs, kas uzņemtos saistības gadījumā, ja kredītņēmējs nevarētu atmaksāt kredītu, - turpmāk šo garantiju sniegs finanšu institūcija Altum. Līdz šim papildu prasība nodrošināt atbilstošu privāto galvotāju daudziem studentiem izrādījās nepārvarams šķērslis, kas turpmāk atkritīs.

Tāpat turpmāk netiks noteikti studiju griesti, kā tas bija līdz šim – maksimālais studiju kredīts būs studiju maksas apmērā. Valsts turpinās subsidēt studiju kredīta procentu maksājumus studiju laikā un gadu pēc absolvēšanas. Savukārt jaunajiem vecākiem pēc bērna piedzimšanas vai adopcijas tiks dzēsta studējošā kredīta apmaksas summa 30% apmērā. Līdz šim kredītsumma tika dzēsta tikai vienam no vecākiem, taču turpmāk šāda iespēja būs abiem bērna vecākiem.

Par pieteikšanos studiju un studējošo kredītam
Pieteikties valsts garantētajam studiju vai studējošā kredītam varēs uzreiz pēc līguma noslēgšanas ar augstskolu. Turklāt no šī gada pieteikšanās un līguma noslēgšana būs iespējama attālināti Swedbank internetbankā. Došanās uz filiāli nebūs nepieciešama. Savukārt valsts garantiju banka piemēros pati pēc pieteikuma izvērtēšanas un līguma parakstīšanas – topošajiem studentiem nekas papildus nebūs jādara.

Jāatzīmē, ka pirms pieteikšanās valsts garantētajam kredītam, studentam jābūt attiecīgās bankas klientam. Tos, kuri interesējās par šiem kredītiem, bet vēl nav Swedbank klienti, aicinām savlaicīgi atvērt kontu, ko ir iespējams izdarīt arī attālināti.

UZZINI VAIRĀK!
Kas jāzina par studiju un studējošo kredītu saņemšanu ar Altum garantiju? [skatīt. PDF]

Plašāka informācija par studiju un studējošā kredītu

SWEDBANK mājaslapā, Informācija par studiju kredīta noformēšanas iespējām (skat. infografiku)
ALTUM mājaslapā
Izglītības un zinātnes ministrijas mājaslapā

Kontaktinformācija

LU PSK kanceleja
(LU PSK 1. korpuss 105. kab.)
Mob.: 25448404, 67752507
E-pasts: lupsk@lupsk.edu.lv