Aktualitātes / 2014. gads

2014. gads

 • 19.12.2014
  LU PSK "Ziemassvētku stāsts"

  Kas ir Ziemassvētki?

  Tas ir siltums no pagātnes, drosme šodienai un cerība nākotnei. Tā ir kvēla vēlēšanās, lai katrs nams tiktu piepildīts ar svētībām – bagātām un mūžīgām, un lai katrs ceļš vestu pretī mieram.
  /A. M. Faro/


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Studējošo pašpārvalde 2014. gada 16. decembra pēcpusdienā bija aicinājusi uz savu gada noslēguma pasākumu. Koledžas zālē bija sapulcināti pasniedzēji, koledžas darbinieki un studējošie, lai kopā tiktu veidots “Ziemassvētku stāsts”.
  Katrs kurss uzstājās ar iepriekš sagatavotu priekšnesumu, kura tēmu kursa vecākais bija saņēmis no Studējošo pašpārvaldes. Tā no maziem fragmentiem, kuriem cauri vijās sirsnība un prieks, tapa gada gaišāko svētku stāsts.
  Pasākuma laikā klātesošie pārliecinājās, ka medicīnas koledžas studenti ir radošām idejām bagāti. Spēj kopā radīt svētkus sev un apkārtējiem, sniedzot viens otram pozitīvas emocijas!


  Paldies Studējošo pašpārvaldei par sadarbību šajā gadā! Lai radošas idejas, panākumi un veiksme, īstenojot jaunās ieceres 2015. gadā!


  Paldies ikvienam studentam, kas atsaucās Studējošo pašpārvaldes aicinājumam, darināt baltās Ziemassvētku zvaigznes, lai koledžā tiktu radīta Ziemas saulgriežu noskaņa! Paldies par priekšnesumiem! Lai jums gaiši Ziemassvētki un apņēmība Jaunajā gadā, realizējot izvirzītos mērķus un gandarījums par paveikto!


  Ar sveicieniem 2014. gada nogalē –
  Agnese Grase,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  sabiedrisko attiecību speciāliste


  Foto: Madara Miķelsone

  Lasīt vairāk
 • 19.12.2014
  Sveiciens gadumijas svētkos!

  Kad pasaule visa sāk ugunīs zaigot

  Un Ziemassvētki jaungadam durvis steidz vērt,
  Nāk zvaigznes ar sudraba svecītēm rokās,
  Lai cilvēks šai gaismā var skaidrību smelt.


  Mierpilnus Ziemassvētkus, veiksmes un panākumiem bagātu 2015. gadu!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  administrācija

  Lasīt vairāk
 • 08.12.2014
  Ziemassvētku stāsts – 16.12.2014. plkst. 15.00.

  Zvanu skaņas viļņo gaisā

  Vecā gada stundas drūp
  Cerību un sapņu biķeris
  Atkal man uz galda kūp
  Cerību un sapņu biķeris
  Atkal man šai stundā svēts
  Piepildīsies viss, kas dziļi
  Dvēselē būs iecerēts...


  Cienījamie Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas pasniedzēji, darbinieki un studējošie!


  Tāpat kā visā mūsu mazajā Latvijā, arī pie mums – Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā – ir pienācis brīnumu, pārdomu un gaismas gaidīšanas laiks!


  Šogad, 16. decembrī plkst. 15.00 koledžas zālē, Studējošo pašpārvalde aicina studējošos piedalīties “Ziemassvētku stāsta” tapšanā, pasniedzējus un darbiniekus – aicina būt kopā gada gaišāko svētku, Ziemas saulgriežu, pasākumā koledžā!


  “Ziemassvētku stāstā” katrs kurss uzstāsies ar iepriekš sagatavotu priekšnesumu, kura tēmu kursa vecākais būs saņēmis no Studējošo pašpārvaldes.


  Lai saņemtu sīkāku informāciju par pasākuma norises gaitu, lūgums sazināties pa e-pastu: lupsk.studenti@gmail.com.


  Pēc Ziemassvētku pasākuma kursiem būs iespēja uzskavēties koledžas zālē, kur par kopīgajām aktivitātēm būs parūpējusies Studējošo pašpārvalde.


  Cerot uz jūsu atsaucību, novēlam koledžas pasniedzējiem, darbiniekiem un studējošajiem – priecīgus Ziemassvētkus, laimīgu, ražīgu un sapņu piepildītu 2015. gadu!


  Dalīsimies svētku sajūtās!
  Uz tikšanos “Ziemassvētku stāstā”!
  Jūsu – LU PSK Studējošo pašpārvalde

  Lasīt vairāk
 • 24.11.2014
  Ciemos pie sadarbības augstskolas Igaunijā

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas sadarbības augstskola Igaunijā – Tartu medicīnas koledža (Tartu Health Care College) – 2014. gada 20. novembrī svinēja 203. jubileju.


  No koledžas savus sadarbības partnerus devās sveikt sabiedrisko attiecību speciāliste Agnese Grase un pārstāvji no koledžas Studējošo pašpārvaldes – Genādijs Rusanovs, studiju programmas „Ārstniecība” 1. kursa students (Studējošo pašpārvaldes prezidents) un Elīna Brikmane, studiju programmas „Radiologa asistents” 2. kursa studente (Studējošo pašpārvaldes prezidenta vietniece).


  Ielūgums uz dzimšanas dienas svinību pasākumu tika saņemts 2014./ 2015. studiju gada sākumā, kad koledžā pieredzes apmaiņas braucienā viesojās Ruth Pihle, Tartu medicīnas koledžas mārketinga speciāliste.


  Ierodoties Tartu pie sadarbības partneriem, koledžas pārstāvjus laipni sagaidīja un ar koledžu iepazīstināja Danel Jantra, Tartu medicīnas koledžas ārējo sakaru koordinators.


  Vizītes laikā koledžas pārstāvji piedalījās kopīgajās svinību aktivitātēs, ko bija izplānojusi un noorganizējusi Tartu medicīnas koledžas Komunikācijas daļa. Jautra un atraktīva izvērtās svinību tortes gatavošana, kuras tapšanā piedalījās gan studenti, gan pasniedzēji, gan darbinieki, gan viesi.


  Koledžas Studējošo pašpārvaldes pārstāvji tikās ar partneru augstskolas aktīvākajiem studējošajiem. Iepazinās ar viņu darbu, dalījās pieredzē, kā arī tika runāts par abu augstskolu Studējošo pašpārvalžu turpmākajām sadarbības iespējām un aktivitātēm.


  Vizīte noslēdzās ar dalību svinīgajā pasākumā, kurā piedalījās Tartu medicīnas koledžas personāls, sadarbības partneri, viesi. Anneli Kannus, koledžas rektore, uzrunāja klātesošos ar svētku uzrunu un pasniedza atzinības rakstus pasniedzējiem par ieguldīto darbu koledžas attīstībā.


  Svinīgā pasākumā laikā Jūrmalas viesi pateicās augstskolas vadībai un Komunikācijas daļas kolēģiem par veiksmīgo sadarbību, kas jau vairāku gadu garumā norit starp abām augstskolām, tā sniedzot iespēju studentiem gūt starptautisku pieredzi, dodoties praksē ārpus valsts.


  Foto: Agnese Grase, Tartu medicīnas koledžas Komunikāciju daļa

  Lasīt vairāk
 • 19.11.2014
  Konference "Nieru mazspēja" – 25.11.2014.

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā 2014. gada 25. novembrī koledžas zālē, Vidus prospektā 38, Bulduros, notiks Medicīnas tehnoloģiju katedras studentu organizēta konference "Nieru mazspēja".

  Konferencē ar prezentācijām uzstāsies studiju programmu “Biomedicīnas laborants”, “Radiologa asistents” un “Podoloģija” studenti.

  Reģistrācija konferences dienā: no plkst. 9.00 līdz 9.45 (koledžas zālē)
  Konferences sākums: plkst. 10.00
  Dalība konferencē: bezmaksas

  Laipni aicināti visi interesenti!

  Ar cieņu,
  Medicīnas tehnoloģiju katedras studenti

  Lasīt vairāk
 • 14.11.2014
  Dalība Utenas Universitātes konferencē – 13.11.2014.

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās aprūpes katedras pasniedzējas Ina Vīksniņa un Kristīne Vītoliņa un Ārstniecības katedras pasniedzēja Leila Korējeva 2014. gada 13. novembrī piedalījās Utenas Universitātes rīkotajā starptautiskajā konferencē, kura tika veltīta par godu Utenas Universitātes Medicīnas fakultātes 60. gadu jubilejai.


  Koledžas pārstāves konferencē uzstājās ar prezentāciju un stenda referātu projekta “Jūrmala City Public Transport Compliance with the Universal Design Principles” (“Jūrmalas pilsētas sabiedriskā transporta atbilstība universālā dizaina principiem”) ietvaros.


  Projekta zinātniskais pētījums norisinājās 2014. gada sākumā. Tā realizācijā tika iesaistīti koledžas Sociālās aprūpes katedras lektori un studiju programmas “Sociālās rehabilitācija” 2. kursa studenti.
  Veiktās aptaujas laikā ar anektēšanas metodi tika apzināti Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju viedokļi par sabiedriskā transporta pakalpojuma pieejamību Jūrmalā.
  Projekta laikā realizētajās aktivitātes tika saņemts atbalsts arī no Jūrmalas pilsētas domes.


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Sociālās aprūpes katedras
  lektore Ina Vīksniņa

  Lasīt vairāk
 • 13.11.2014
  Erudīts 2014

  Latvijas valsts svētku mēnesī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā 12. novembra pēcpusdienā tika rīkots koledžas Studentu pašpārvaldes ikgadējais pasākums studentiem “Erudīts”.

  Šogad konkursa tēma bija “Latvija un Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža”. Savu erudīciju un zināšanas pārbaudīt bija pieteikušas 11 komandas – 9 komandas no Bulduriem, 2 komandas no koledžas filiāles Rēzeknē.


  Komandas vērtēja kompetentā žūrija, koledžas pasniedzējas: Diāna Bakāne, Ruta Akermane, Māra Tračuma, Ina Ozola, Ineta Raudova.


  Tika vērtētas komandu pieteikumu vizītkartes, kuras komandu dalībnieki bija sagatavojuši kā mājas darbu.
  Savukārt konkursa laikā bija jāizpilda seši uzdevumi.Kā pirmais uzdevums bija tests ar 25 jautājumiem. Komandu dalībniekiem vajadzēja apliecināt savas zināšanas gan par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru, mūziku, sportu, gan par koledžu un tās vēsturi. Otrajā uzdevumā komandām nācās atpazīt Latvijas Republikas pilsētas, trešajā – pārbaudīt erudīciju loģikas uzdevumos, ceturtajā uzdevumā bija jābūt atjautīgam un jāatmin mīkla, piektajā uzdevumā – jāatpazīst latviešu dziesmas un to autori. Noslēguma pārbaudījumā dalībnieki apliecināja zināšanas, atpazīstot latvju rakstu zīmes.


  Arī līdzjutējiem, kuru vidū bija gan komandu dalībnieku kursabiedri, gan pasniedzēji, kamēr komandas risināja uzdevumus, bija iespēja atbildēt uz āķīgajiem jautājumiem, ko atraktīvi uzdeva koledžas pasniedzējas Ina Vīksniņa un Madara Miķelsone.


  Lai pasākums notiktu godīgi, netiktu izmantoti palīglīdzekļi un līdzjutēju padomi, konkursantus uzraudzīja novērotājas Zinta Simanoviča un Agita Pauliņa.


  Par pasākuma vadīšanu un uzdevumu pieteikšanu rūpējās vadītāji – Anita Majauska un Toms Betkers. Konkursa tēmai atbilstošo fona mūziku nodrošināja Kristaps Klekmanis.


  Apkopojot rezultātus, sīvā cīņā 1. vietu izcīnīja komanda “Zaičiki” (dalībnieki – Marija Penjukova, Sintija Lapkovska, Matīss Jakunovs, Matīss Ernstsons), 2. vietu ieguva komanda “Super Māšuki” (dalībnieces – Katrine Kovaļa, Sanda Lapkovska, Sintija Brasava, Marta Dreimane), 3. vietu godam nopelnīja komanda “BASK” (dalībnieces – Alise Ansule, Krista Eglīte, Baiba Prikule, Sanita Ozoliņa-Liepkalne).


  Pateicības rakstus saņēma komandas – “Ašie”, “Urbis”, “Fantastiskais četrinieks”, “113”. “Thegonia medicus”, “Ķirsis”, “Sauleszaķi”, “Gudrās tautumeitas”.


  Paldies, koledžas Studentu pašpārvaldei par sadarbību organizējot pasākumu, koledžas atsaucīgajām un radošajām pasniedzējām, erudītajiem komandu dalībniekiem, studentiem no Rēzeknes, kas mēroja tālo ceļu un aktīvajiem līdzjutējiem!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Sabiedrisko attiecību speciāliste
  Agnese Grase

  Lasīt vairāk
 • 12.11.2014
  Studenti piedalās Lāčplēša dienas lāpu gājiena

  2014. gada 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Studentu pašpārvalde piedalījās Jūrmalas pilsētas Jūrmalas Kultūras centra rīkotajā lāpu gājienā, lai godinātu latviešu tautas varonību, aizstāvot Latvijas valsti 1919. gada brīvības cīņās.

  Lāpu gājienā piedalījās pašvaldības teritorijā esošo iestāžu un organizāciju pārstāvji. Koledžas studenti kuplināja izglītības iestāžu pārstāvju saimi.
  Lāpu gājiena noslēgumā dalībnieki tika aicināti pulcēties pie kopīga ugunskura.

  Lasīt vairāk
 • 03.11.2014
  Piesaki savu komandu “Erudītam 2014”!

  2014. gada 12. novembrī plkst. 16.00 Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (1. korpusa zālē) notiks ikgadējais koledžas Studentu pašpārvaldes rīkotais pasākums "Erudīts 2014".


  Vēlamies pasākumā satikt arī Tevi:
  1) izveido komandu (1 kapteinis + 3 dalībnieki, komandas var būt jauktas);
  2) izvēlies savas komanda nosaukumu;
  3) izveido prezentāciju par komandu (komandas pieteikums līdz 1 min.);
  4) līdz 07.11.2014 atsūti savu pieteikumu uz lupsk.studenti@gmail.com.


  “Erudīts 2014” tēma – Latvija un Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža.


  Būs arī kolēģi no Rēzeknes filiāles un viesi no Latvijas Jūras akadēmijas!
  Aktīvākajiem skatītājiem/ līdzjutējiem pārsteiguma balvas un jautrība garantēta!


  Pēc konkursa no plkst.19.00 līdz 23.00 diskotēka (1. korpusa zālē).


  Esi erudīts kopā ar mums!
  Uz tikšanos pasākumā!


  Tava Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Studentu pašpārvalde

  Lasīt vairāk
 • 29.10.2014
  Latvijas Podologu biedrības 20 gadu jubilejas konference, 28.11.2014

  Latvijas Podologu biedrība 2014. gada 28. novembrī organizē 20 gadu jubilejas konferenci “DIABĒTA PĒDAS APRŪPE – PODOLOĢIJAS AIZSĀKUMI LATVIJĀ”.


  Norises vieta: konferenču centrs "Citadele", Republikas laukums 2, Rīga
  Norises laiks: no plkst. 9.00 līdz 19.00
  Darba grupa: Mārīte Saulīte, Tatjana Ivanova, Agnese Arsentjeva
  Dalības maksa: 20.00 EUR


  Pieteikšanās notiek samaksājot dalības maksu, iemaksājot to Latvijas Podologu biedrības kontā līdz 05.11.2014.


  Rekvizīti dalības maksas veikšanai:
  "Latvijas Podologu biedrība"
  Reģ. nr. 40008129077
  Bruņinieku iela 5, 25. korpuss, Rīga, Latvija, LV-1001
  Banka: Swedbank
  HABA LV 22
  IBAN konts: LV14HABA0551022731327
  Maksājuma mērķī lūdzu norādīt: vārdu, uzvārdu, personas kodu un dalības maksa konferencē 28.11.14.


  Dalības maksu konferences norises vietā samaksāt nevarēs, tāpēc lūdzam veikt maksājumu internetbankā.


  Konferences programma (.PDF)

  Latvijas Podologu biedrības mājas lapa – www.podologubiedriba.lv


  Uz tikšanos konferencē,
  "Latvijas Podologu biedrība"

  Lasīt vairāk
 • 23.10.2014
  Filmu vakars, 29.10.2014

  Filmu vakars –

  2014. gada 29. oktobrī plkst. 18.00


  Student!
  Tuvojoties Helovīniem, arī mūsu koledža šo pasākumu atzīmēs ar Studentu pašpārvaldes rīkoto pasākumu – Helovīna filmu vakaru, kas notiks koledžas 6. korpusa 304. auditorijā.


  ESI LAIPNI AICINĀTS!


  Uz tikšanos,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Studentu pašpārvalde

  Lasīt vairāk
 • 16.10.2014
  Studentu dalība Starptautiskajā baltā spieķa dienā

  15. oktobris – Starptautiskā baltā spieķa diena


  Latvijas Neredzīgo biedrība 2014. gada 14. oktobrī Starptautiskās Baltā spieķa dienas ietvaros Rīgā, Vērmanes dārzā, organizēja pasākumu, lai informētu sabiedrību par vājredzīgu un neredzīgu cilvēku apkārtējās vides pieejamību.
  Piedalījāmies arī mēs – Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās aprūpes katedras studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 1. kursa SR1A grupas studenti.


  Pasākuma laikā varēja iesaistīties dažādās aktivitātēs, piemēram, ar aizsietām acīm un balto spieķi rokā vajadzēja pārvarēt šķēršļus uz ielas, ar tausti un ožas palīdzību bija nepieciešams atminēt, kas atrodas maisiņos, ar aizvērtām acīm izvilkt kādu priekšmetu no kastes un mēģināt pateikt, kas tas ir, skriet ar aizvērtām acīm vadoties pēc skanošas bumbiņas. Kā arī tika piedāvāta iespēja iepazīties ar dažādiem “runājošiem” palīglīdzekļiem – krāsu noteicēju, svariem, asinsspiediena noteicēju, termometru, pulksteni u. c. Studentiem bija iespēja izmēģināt simulācijas brilles, ar kuru palīdzību var nojaust, kādi varētu būt redzes traucējumi, un, cik daudz ir iespējams redzēt ar šādiem traucējumiem.


  Savukārt, 15. oktobrī, lai informētu koledžas studentus, pasniedzējus un darbiniekus par Starptautiskās baltā spieķa dienas vēsturi, tā simbola – baltā spieķa nozīmi un vājredzīgu un neredzīgu cilvēku integrēšanos sabiedrībā, Sociālās aprūpes katedras studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 2. kursa SR2A grupas studenti bija sagatavojuši prezentāciju, kas tika izrādīta koledžas 6. korpusa 1. stāvā.


  Prezentācija “15. oktobris – Starptautiskā baltā spieķa diena” (.PDF).


  Paldies studentiem par atsaucību un sagatavoto prezentāciju!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Sociālās aprūpes katedras lektore
  Ina Vīksniņa


  Foto: nra.lv

  Lasīt vairāk
 • 13.10.2014
  DONORU DIENA 15.10.2014.

  DONORU DIENA LU PSK – 

  2014. gada 15. oktobrī no plkst. 9.00 līdz 12.00,
  LU PSK 1. korpusa zālē.
  Līdzi jāņem pase.


  Aicina atsaukties VISU asinsgrupu donorus!


  Bezmaksas tālrunis – 80000003
  Latgales filiāles tālrunis – 64623735


  Informācija donoriem – www.donors.lv
  Rīko: Valsts asinsdonoru centrs

  Lasīt vairāk
 • 10.10.2014
  Spēļu vakars, 15.10.2014.

  SPĒĻU VAKARS - 2014. gada 15. oktobrī plkst. 18:00

  Student,
  ja esi ieinteresēts pavadīt atraktīvu, aizraujošu vakaru kopā ar citiem koledžas studentiem un pierādīt savas spējas atjautībā, izveicībā un erudīcijā, tad tiekamies – 6. korpusa (soc. korpuss) 304. auditorijā!

  Līdzi ņemt labu garastāvokli un groziņu! :)

  Uz tikšanos,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Studentu pašpārvalde

  Lasīt vairāk
 • 08.10.2014
  “Fukši 2014” iesvētīti

  2014. gada 1. oktobrī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā notika ikgadējais vienotības un pirmkursnieku iesvētīšanas pasākums – FUKŠI! Ar šī gada devīzi – “No čaildhūdas līdz pervakiem” – koledžas pirmo kursu studentiem bija iespēja sevi daudzpusīgi parādīt iesvētību pasākuma laikā.


  Trīs dienas pēc kārtas, no 29. septembra līdz 1. oktobrim, pirmo kursu studentiem tika noteikts konkrēts dress code. Pirmajā dienā bija jāierodas kā zīdaiņiem, otrajā dienā – koledžas stilā un visbeidzot noslēguma dienā – vajadzēja saģērbties formāli.


  Iesvētību pasākuma laikā, dalībniekiem bija iespēja vairāk iepazīt vienam otru, ka arī tā bija iespēja iepazīties ar koledžā studējošajiem biedriem, tā nodibinot ciešākas saites savā starpā.Pirmkursniekiem bija iespēja parādīt nesagraujamo komandas darbu un arī to, ka katrs no dalībniekiem var darboties individuāli.


  Rīkotāji, koledžas Studentu pašpārvalde, bija pacentušies sarīkot dažādus interesantus pārbaudījumus pirmo kursu studentiem. Iesvētību noslēgumā bija iespēja visiem koledžas studentiem izdejoties vakara ballē.


  Milzīgs paldies visiem rīkotājiem un dalībniekiem par atsaucību, izturību, un par to, ka apliecinājām, ka varam būt viens liels un vienots kolektīvs! Kā arī milzīgs “Paldies!” koledžas pasniedzējiem un darbiniekiem par atsaucību un atbalstu!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Studentu pašpārvaldes pārstāve –
  Marija Pentjukova,
  AP2A kursa studente


  Foto: Katrīne Kovaļa, Agnese Grase

  Lasīt vairāk
 • 08.10.2014
  Studentiem sadarbība ar praktizējošiem speciālistiem

  2014. gada 7. oktobrī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas “Podoloģija” 2. kursa studentiem sadarbībā ar Dr. Mauriņa Vēnu Klīnikas speciālistiem tika novadītas praktiskās un teorētiskās nodarbības.


  Nodarbības tēma bija "Mūsdienīga pieeja vēnu varikozas un hroniskas vēnu mazspējas terapijā". Praktiskās nodarbības laikā studējošajiem bija iespēja apgūt kompresijas saitēšanas metodi dubultās saites uzlikšanā.

  Lasīt vairāk
 • 06.10.2014
  Jaunums! Studiju programma "Ārstnieciskā masāža"

  Saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas 2014. gada 23. jūlija Studiju akreditācijas komisijas sēdes lēmumu par studiju programmas licencēšanu, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža kļuvusi bagātāka vēl par vienu 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu – "Ārstnieciskā masāža”, kas piešķirs "Masiera” kvalifikāciju (maksas studiju programma).


  Programmas direktore – docente, dr. med. Iveta Strode.


  Programmas mērķis – nodrošināt pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības masieru sagatavošanu, ietverot profesionālo un teorētisko zināšanu un prasmju apguvi, vienlaicīgi veidojot atbildīgu un konkurētspējīgu speciālistu, atbilstoši darba tirgus prasībām.


  Masieris ir ārstniecības persona, kura praktizē ārstniecībā, profilaksē, rehabilitācijā, un, pielietojot dažādus masāžas veidus, veicina pacienta vai klienta veselības un funkcionālā stāvokļa, kā arī ar veselību saistītās dzīves kvalitātes un labsajūtas uzlabošanos.


  Masieris var strādāt veselības aprūpes un rehabilitācijas iestādēs, atbilstoši iegūtajai profesijai būt individuālais komersants vai pašnodarbināta persona.


  Studiju programmas ilgums:
  pēc vidējās (vidējās profesionālās) izglītības dokumenta iegūšanas studiju programmas apjoms ir 80 KP/ 120 ECTS (2 gadi). Pilna laika dienas studijas.


  Studiju programma tiek realizēta par maksu – 140.00 EUR/ par vienu mēnesi.

  Lasīt vairāk
 • 02.10.2014
  Koledžas komandas dalība Jūrmalas skriešanas svētkos, 28.09.2014

  2014. gada 28. septembrī Jūrmalā, Majoru pludmalē, pie Baltic Beach Hotel, norisinājās pirmie – Jūrmalas skriešanas svētki! 

  Pasākuma mērķis: veicināt skriešanas popularitāti kā veselīga un sportiska dzīvesveida sastāvdaļu, kā arī popularizēt Jūrmalu kā veselīga dzīvesveida pilsētu, izceļot galveno vērtību – smilšaino pludmali.


  Dalībniekiem bija iespēja startēt četrās dažādās distancēs – 10 km un 5 km distancē, izveidot četru cilvēku komandu un piedalīties 10 km stafešu distancē, kā arī tika padomāts par mazākajiem skrējējiem, kuriem bija sava bērnu distance.


  Atbalstot veselīgu dzīvesveidu, arī mēs – Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas studenti, vienojāmies kopīgā skrējienā un pierādījām savus spēkus 5 km, 10 km un 10 km stafetes skrējienā.


  Paldies koledžas komandas dalībniekiem:
  Kristai Atstupenai (M3A)
  Ņinai Ivanovai (AP2A)
  Paulai Bunkai (M3A)
  Zaigai Koroševskai (K2A)
  Līgai Pētersonei (M1A)
  Ronaldam Alainim (SR1A)
  Solvitai Annai Gernerei (SR1A)
  Alisei Ansulei (L1A)
  Baibai Prikulei (L1A)
  Naurim Bērziņam (R3A)
  Zintai Simanovičai (R3A)


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Studentu pašpārvaldes pārstāve un koledžas komandas koordinatore
  Zinta Simanoviča

  Lasīt vairāk
 • 01.10.2014
  Labas prakses modelis ģimenes ārsta praksē

  ESF darbības programma „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.2.3. aktivitāte „Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla kompetences, prasmju un iemaņu līmeņa paaugstināšana” projekts „Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla tālākizglītība nozares ilgtspējīgai attīstībai”.


  Programma:
  „LABAS PRAKSES MODELIS ĢIMENES ĀRSTA PRAKSĒ”.


  Mācību programma ‘’Labas prakses modelis ģimenes ārsta praksē’’ izstrādāta ģimenes ārstu praksē strādājošo mērķauditorijai – ģimenes ārstiem, māsām, ārstu palīgiem.


  Ģimenes ārsts savā praksē strādā sadarbībā ar kopā ar citām primārajā veselības aprūpē strādājošajām ārstniecības personām – māsu un ārsta palīgu. Tāpēc aizvien aktuālāks kļūst jautājums par šo speciālistu sadarbību, nodrošinot pacientiem brīvu pieejamību, ilglaicīgu un nepārtrauktu aprūpi, vispusīgu un koordinētu aprūpi, kā arī speciālistu un pacienta sadarbību veselības veicināšanā, slimību profilaksē un ārstnieciskajā procesā.


  Programmas apguves rezultātā interesenti iegūs zināšanas par primārās veselības aprūpes komandas darba attīstības un pilnveidošanas iespējām, uz pacientu orientētu lomu sadalījumu, iegūs prasmes domāšanas veida maiņai, efektīvāku darbu komandā un uz rezultātu vērstu sadarbību ar citiem veselības aprūpes pakalpojumu sniedzējiem.


  Personāla profesionālo zināšanu un prasmju pilnveide: ārsts, ārsta palīgs, māsa.
  Organizators: Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža.
  Mērķauditorija: ārsti, māsas, ārsta palīgi.
  Programmas statuss: pieteikšanās.
  Statuss: aktīvs.


  Mērķauditorija:
  ārsti, māsas, ārsta palīgi


  Programmas realizētājs un kontaktpersona:
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
  Adrese: Vidus prospekts 38, Jūrmala, LV – 2010.


  www.psk.lu.lv


  Kontaktpersona: Ina Jaunslaviete,
  tālr.: 29350243, e-pasts: ijaunslaviete@gmail.com.
  Programmas autors:


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža
  Ingrīda Kužniece, maģistra grāds vadībzinībā, sertificēta veselības vadības ārste.
  Līga Kozlovska, sertificēta ģimenes ārste.


  Apmācību ilgums:
  3 dienas (24 stundas):
  - teorija 16 stundas
  - prakse 8 stundas


  Apmācību apliecinošais dokuments:
  izziņa


  Norises vietas un laiki:
  28., 29., 30.08.2014. – Balvi (grupa nokomplektēta)
  18., 19., 20.09.2014. – Saldus
  9.,10.,11.10.2014. – Rēzekne
  30. – 31.10.2014. un 1.11.2014. – Jūrmala
  13.,14., 15.11.2014. – Jūrmala

  Lasīt vairāk
 • 01.10.2014
  Sadarbības piedāvājums darba devējiem

  Lai veidotu ciešāku saikni starp nozares profesionāļiem un studentiem, kā arī augstskolas speciālistiem, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža aicina sadarboties darba devējus, piedāvājot studentiem kvalifikācijas darbu tēmas.


  Iniciatīvas mērķis ir rosināt studentus izstrādāt darbus par aktuālām, nozarēm un darba tirgus vajadzībām atbilstošām tēmām.


  Pētījuma tēmas var pieteikt – dagnija.gulbe@gmail.com


  Dagnijai Gulbe,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  direktores vietniece pētniecības jauājumos

  Lasīt vairāk
 • 26.09.2014
  "FUKŠI 2014"

  Pirmkursniek, informācija Tev! :)


  IESVĒTĪBAS!
  “No ČAILD HŪDA līdz PERVAKIEM”


  LU PSK Studentu pašpārvalde aicina 1. kursu studentus kļūt par pilntiesīgiem LU PSK studentiem!


  No 29. septembra līdz 1. oktobrim koledžā norisināsies “Fukši 2014”, kuru laikā 1. kursi tiks iesvētīti par pilntiesīgiem LU PSK studentiem. Lai līdz šim godam nonāktu – Tev, Fuksi, trīs dienu garumā jāpierāda sevi un jātiek galā ar uzdevumiem...


  Lai mēs varētu jūs atšķirt no pārējiem studentiem, jums jāievēro dress code*:


  PIRMDIENA – 29. septembrī, tēma “Bērnība” (zīdaiņu vecums 0 – 1 g. v.)

  OTRDIENA – 30. septembrī, tēma “Skola” (skolas formas 8 – 12 g. v.)

  TREŠDIENA – 1. oktobrī, tēma “Koledža” (formālais stils)
  Jāņem līdzi siltas drēbes, kuras nav žēl sasmērēt, jo dosimies nelielā, aktīvā piedzīvojumā! Paņem līdzi arī šalli, ko izmantosim, lai aizsietu acis.


  1. oktobrī tiekamies plkst. 15.00 pie LU PSK 1. korpusa.
  Pēc tam, kad būsiet iesvētīti par pilntiesīgiem studentiem, svinēsim to ar mūziku un dejām
  LU PSK 1. korpusa Zālē (1. stāvā) no plkst. 19.30 līdz 23.00.
  Būs iespēja parādīt savu talantu karaokē!


  * Studenti, kuri neievēros dress code, tiks sodīti! :)


  Uz tikšanos!
  LU PSK Studentu pašpārvalde
  E-pasts: lupsk.studenti@gmail.com


  P. S. Ieskatieties arī kursu kopīgajos e-pastos!

  Lasīt vairāk
 • 24.09.2014
  LU PSK dalība ārkārtas situācijas mācībās 17.09.2014.

  Starptautiskā lidosta "Rīga" 2014. gada 17. septembrī rīkoja ārkārtas situācijas mācības, kuru mērķis bija pārbaudīt lidostas iekšējās procedūras, sadarbību ar valsts operatīvajiem dienestiem aviokompāniju krīzes gadījumā.


  Mācībās tika inscenēts aviācijas negadījums un tajās piedalījās lidostas krīzes likvidēšanas komanda, "airBaltic", Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests, Nacionālie bruņotie spēki, Gaisa spēku aviācijas bāze, kā arī citas organizācijas un iestādes.


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) sadarbībā ar Starptautiskās lidostas ”Rīga” Drošības departamenta Iekšējās drošības nodaļas vadītāju Natāliju Losevu un LU PSK absolventu ārsta palīgu Ēriku Ditrihsonu veica 90 LU PSK studentu apmācību kā “ievainoto” lomu tēlošanai.


  Ārkārtas situācijas mācībās piedalījās LU PSK Ārstniecības katedras studiju programmu “Māszinības” un “Ārstniecība” 2. un 3. kursu studenti un LU PSK docētāji – Iveta Strode, Ināra Dupure, Leonīds Afremovičs, Maija Zute, Olga Rozentāle.


  “Cietušos” studentus no notikuma vietas, pēc palīdzības sniegšanas, transportēja uz VAS Paula Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu un AS Ģaiļezers” ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības brigādēm un aviācijas bāzes helikopteri “MI-17”, kur studenti varēja vērot arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības uzņemšanas nodaļu personāla darbību ārkārtas situācijās.


  Studentu viedokļi par dalību mācībās.


  “Šāda veida apmācības ļoti palīdzēs īstās dzīves situācijās rīkoties korekti,” Rimma Ševčenko.


  “Pasākums bija ļoti interesants un pamācošs. Mums, kā topošajiem Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbiniekiem, tā bija laba pieredze,” Inese Zīriņa.


  “Mācība apstiprināja, ka nepieciešams vēl nopietnāk attiekties pret mācību procesu,” Viktorija Borodaja.


  “Mācības man ļoti patika. Bija iespēja pavērot, kā tiek organizēti glābšanas darbi, kā tika organizēta pienākumu sadale glābšanas vietā,“ Armands Āre.


  „Šī bija neaizmirstama pieredze,“ Signija Isajeva.


  „Piedalīšanās šādās mācībās ir ļoti laba pieredze un dod ieskatu par to, kas notiek katastrofas laikā un, kā jārīkojas glābējiem, ugunsdzēsējiem un mediķiem. Skatīšanās no malas dod iespēju saprast un ieraudzīt, kā vajag organizēt darbu, lai maksimāli palīdzētu cietušajiem. Mācības sniedza studentiem iespēju redzēt, kā notiek glābšanas process, cik organizēti un kvalitātīvi rīkojas palīdzības sniedzēji, cik ātri pacientiem bija iespēja saņemt pirmo palīdzību. Rezultātā katrs students izdarīja savus secinājumus, ka, patiešām, ir jāmācās ļoti daudz un uzcītīgi, kā jātrenē savas iemaņas, kā jābūt organizētam un jāmācās stradāt komandā,” Samata Krasnočuba.


  “Operativitāte, pacietība, saprotamība – to es varu pateikt par visiem, kas piedalījās šajās mācībās. Lieliska aktierspēle ikvienam no mūsu koledžas studentiem,” Diāna Ģēģere.


  “Šīs mācības lika saprast, ka medicīnas darbiniekiem ir jāmācās ļoti labi, jo pretējā gadījumā glābšanas darbi notiek tā, kā tie notika,” Elīna Melnbārde.


  “Visu cieņu mācību organizētājiem, jo mums, kā medicīnas studentiem iejusties cietušo lomā bija ļoti vērtīga pieredze. Paskatīties uz visu no “apakšas” vienmēr ir vērtīgi,” Daiga Baumane.


  “Mācības bija noderīgas, tās vajadzētu rīkot biežāk (dažādas situācijas), lai pamanītu kļūdas un novērstu tās. Kā topošajam mediķim precīzs ieskats un priekšstats par reālo darba būtību, situāciju iespējamību,” Gundega Leglere.


  “Novēlējums – pēc kara visi ir gudri, un es, ceru, ka mācības ir domātas, lai mācītos, un katrs sev izdarīja secinājumus,” Rafaels Ciekurs.


  “Piedalīšanas medicīnas katastrofu macības lidostā man bija īsts izaicinājums. Katrs LU PSK students iejutās sava lomā, kā cietušais aviokatastrofā un mēs tikam pie tadas ažiotāžas, ka pašiem likas, ka lidojam ar reisu no Barselonas.Atmosfera tika radīta maksimāli tuvu realitātei, jo studenti paši viens otram lika izjust paniku. Gan dienestiem, gan mums šīs bija perfektas macības, kur macīties no citu kļūdām un, kā vajadzētu rīkoties katastrofu situācijas.Ugunsdzēsēji dzēsa uguni ar ūdeni, izmantojot savu aparatūru, vilka cietušos no lidmašīnas, lidostas darbinieki sniedza atbalstu un nomierināja, mediķi sniedza pirmo palīdzību un izvadāja gan ar ātro palīdzības mašīnam, gan smagi cietušos ar helikopteru, viss notika, kā tam jābūt realitātē, manuprāt, tādam mācībām janotiek biežāk, lai visiem tiktu papildināta pieredze medīcīnas katastrofu situācijās un katrs dienests zinātu, kā tam jārikojas pēc situācijas,” Kristīne Adamaite.


  Informāciju par ārkārtas situācijas mācībām sagatavoja un studentu viedokļus apkopoja
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas lektore Maija Zute
  Foto: Maija Zute, Olga Rozentāle

  Lasīt vairāk
 • 24.09.2014
  Pieteikšanās Erasmus+

  2. un 3. KURSU STUDENTI!

  JUMS IR IESPĒJA PIEDALĪTIES ERASMUS+ PROGRAMMAS ORGANIZĒTAJĀ PRAKSES PIEREDZES APMAIŅĀ ĀRVALSTĪS!!!

  Lai pieteiktu dalību konkursā, Jums nepieciešams iesniegt šādus dokumentus LU PSK Ārējo sakaru koordinatorei Mārītei Bondarevai LU PSK 2. korpusa 201. kab.:

  - Student Application Form iespēja saņemt 2. korpusā 201.kab. vai šeit
  - Europass CV – angļu valodā skatīt šeit
  - Motivācijas vēstuli – angļu valodā
  - Katedras vadītājai adresētu iesniegumu, ka drīkst kandidēt uz Erasmus+ mobilitātes praksi (paraugu skatīt 2. korpusa 201. kab. vai šeit)
  - Pases kopiju
  - 2 fotogrāfijas (3x4cm)

  PIETEIKUMA IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ – 2014. GADA 3. OKTOBRIS!

  Informācija par Erasmus+ skatīt šeit
  Kārtība, kādā studenti piesakās studijām/ praksei ārvalstīs.

  Ārējo sakaru koordinatore
  Mārīte Bondareva
  Tālr.: 67730633
  E-pasts: sadarbiba@psk.lv

  Lasīt vairāk
 • 23.09.2014
  Informācija par stipendijām

  Pirmā stipendiju piešķiršanas sēde notiks 6.10.2014. 

  Rezultāti būs zināmi 13.10.2014.


  Par rezultātiem, kam tiks piešķirta minimālā mēneša stipendija (par labām sekmēm) studenti tiks informēti aizsūtot informāciju uz kursa kopējo e-pastu.


  Par vienreizējām stipendijām katru informēšu personīgi pa norādīto telefona numuru.


  Lai pieteiktos uz jebkuru no stipendijām, ir OBLIGĀTI JĀIZPILDA IESNIEGUMS STIPENDIJAS SAŅEMŠANAI. Iesniegumus var saņemt LU PSK Dienesta viesnīcas 108. kabinetā vai izprintēt LU PSK mājas lapā.


  Iesniegumus uz MINIMĀLO MĒNEŠA STIPENDIJU (par labām sekmēm) var iesniegt LU PSK Dienesta viesnīcā 108. kabinetā līdz 1.10.2014.


  Iesniegumus uz VIENREIZĒJO STIPENDIJU (pēc kritērijiem) var iesniegt visu semestri. Obligāti, klāt pievienojot, apliecinošu dokumentu par norādītajiem kritērijiem!


  Kritēriji, lai pieteiktos VIENREIZĒJAI stipendijai:


  - students ir bārenis, vai bez vecāku apgādības palicis bērns līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
  - students ir invalīds;
  - studējošā ģimenei ir piešķirts trūcīgās ģimenes statuss;
  - studējošais ir no daudzbērnu ģimenes (arī gadījumos, ja attiecīgās ģimenes bērni jau pilngadīgi, bet vismaz trīs no tiem nav vecāki par 24 gadiem un mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studē augstskolā vai koledžā pilna laika klātienē);
  - studējošajam ir viens vai vairāki bērni.
  (Ministru kabineta noteikumi Nr. 740 "Noteikumi par stipendijām")


  Iesniegumus uz stipendiju grūtniecības atvaļinājuma laikā var iesniegt visu semestri - klāt pievienojot darbnespējas lapu vai izrakstu no ārsta.


  Iesniegumus stipendijas saņemšanai var saņemt LU PSK Dienesta viesnīcā 108. kabinetā vai izdrukāt koledžas mājas lapā.


  P. S. Ja ir kādi jautājumi par stipendijām - droši nāciet jautājiet (LU PSK Dienesta viesnīcā 108. kabinetā) vai rakstiet uz e-pastu – dianabakane@gmail.com.

  Lasīt vairāk
 • 18.09.2014
  Iespēja pieteikties kredītam

  Studenti!


  Jums ir iespēja pieteikties STUDIJU un STUDĒJOŠĀ kredītam!


  Lai pieteiktos uz kādu no kredītiem, Jums nepieciešams aizpildīt pieprasījuma veidlapu pie LU PSK kredītu piešķiršanas komisijas vadītājas Diānas Bakānes -
  LU PSK Dienesta viesnīcā 108. kabinetā (LU PSK 3. korpuss).


  Kredītam var pieteikties līdz 26.09.2014.


  LU PSK kredītu piešķiršanas komisijas vadītāja
  Diāna Bakāne
  Mob.: 26855451
  E-pasts: dianabakane@gmail.com

  Lasīt vairāk
 • 16.09.2014
  Esi aktīvs! Atbalsti veselīgu dzīvesveidu!

  Atbalsti veselīgu dzīvesveidu un LU PSK Studentu pašpārvaldes aktivitātes!


  28. septembrī Jūrmalas pludmalē notiks unikāls notikums – Jūrmalas skriešanas svētki, uz kuriem tiek aicināts ikviens veselīga dzīvesveida piekritējs un skriešanas entuziasts. Būs iespēja piedalīties kādā no četrām distancēm – doties 10 km vai 5 km distancē, izveidot četru cilvēku komandu un piedalīties 10 km stafešu skrējienā.


  Uz šo pasākumu Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Studentu pašpārvalde organizē koledžas komandu. Interesenti savu pieteikumu aicināti sūtīt līdz š. g. 18. septembrim uz LU PSK Studentu pašpārvaldes e-pastu: lupsk.studenti@gmail.com.


  Kā e-pasta tematu norādīt – Pieteikums Jūrmalas skriešanas svētkiem.
  Pieteikumā norādīt – vārdu, uzvārdu, dzimšanas datus (dd/mm/gggg), e-pastu, izvēlēto distanci, kursu (piem., M1A), tālruņa numuru.


  Komandai dalība būs bez maksas.
  Koledžas komandas dalībniekiem tiks iedoti t-krekli ar koledžas simboliku.


  Vairāk informācija par pasākumu – www.maratoni.lv


  Sacensības organizē SIA „Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Jūrmalas pilsētas domi.

  Lasīt vairāk
 • 12.09.2014
  Piesaki ISIC karti LU PSK!

  Studenti!


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā
  23. septembrī plkst. 10.00 - 13.00 2. korpusā 4. auditorijā (3. stāvā)
  būs iespēja pieteikties ISIC kartei.


  Apmaksu par karti - 2.85 EUR - varēs veikt tikai skaidrā naudā, bankas kartes izmantot nevarēs.


  ISIC stendā būs iespēja nofotografēties kartei, ja nebūs paņemta līdzi sava fotogrāfija (3x4cm). Šis pakalpojums būs bez maksas.


  ISIC kartes pieteikšanās veidlapā būs jānorāda studenta reģistrācijas numurs, ko var apskatīt izsniegtajā studiju līgumā (4 cipari).


  Par ISIC kartes priekšrocībām vairāk mājas lapā - www.isic.lv

  Lasīt vairāk
 • 05.09.2014
  LU PSK Studentu pašpārvaldes tikšanās

  LU PSK STUDENTU PAŠPĀRVALDE:


  - Gundega Dzīle, M2B
  - Katrīne Kovaļa, M2A
  - Daila Čegute, R2A
  - Kristaps Grietēns, AP3A
  - Elīna Brikmane, R2A
  - Linda Martinsone, K2A
  - Kristaps Klekmanis, R3A
  - Zinta Simanoviča, R3A
  - Nauris Bērziņš, R3A


  Pirmā LU PSK Studentu pašpārvaldes 2014./ 2015. studiju gada
  tikšanās notiks 10.09.2014. plkst. 13.00. –
  koledžas 6. korpusā (sociālais korpuss) konferenču zālē.


  Agnese Grase,
  LU PSK Sabiedrisko attiecību speciāliste
  Mob.: 26673672

  Lasīt vairāk
 • 02.09.2014
  Medicīnas apģērbu tirdzniecība 10.09.2014. plkst. 13.00.

  Studenti!


  10.09.2014. plkst.13.00. notiks medicīnas apģērbu tirdzniecība -
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas 1. korpusa 2. stāvā.
  (Vidus prospektā 38, Bulduros).


  Apmaksu par pirkumu ar bankas kartēm nevarēs veikt.


  Piedāvājumu var apskatīt bukletā - 1. korpusā informācijas stendā.

  Lasīt vairāk
 • 01.09.2014
  Sveiciens Zinību dienā!

  Sveicam studentus un koledžas kolektīvu

  uzsākot 2014. / 2015. studiju gadu!


  Lai izdodas sasniegt izvirzītos mērķus,
  lai nepazūd apņēmība, prieku sniedz panākumi un
  gandarījums par paveikto!


  Veiksmīgu studiju gadu!


  Latvijas Universitātes
  P. Stradiņa medicīnas koledžas
  ADMINISTRĀCIJA

  Lasīt vairāk
 • 28.08.2014
  Informācija studentiem par LU PSK 2014./ 2015. studiju gada sākumu

  Paldies studiju programmu – „Māszinības”, „Ārstniecība”, „Estētiskā kosmetoloģija”, „Biomedicīnas laborants”, „Radiologa asistents”, „Podoloģija”, „Sociālā aprūpe”, „Sociālā rehabilitācija” – 1. kursu studentiem, ka par savu augstākās izglītības iestādi esiet izvēlējušies Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK)!


  Zinātkāri, apņēmību un panākumus jums, īstenojot izvirzīto mērķi!


  Gaidīsim jūs –
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas 1. kursu studentus –
  uz Zinību dienas svinīgo pasākumu,
  1. septembrī plkst. 11.00. koledžā
  (Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā)!


  Norises kārtība:


  Plkst. 11.00.* –
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas 2014./ 2015. studiju gada svinīgā atklāšana 1. kursa studentiem koledžas pagalmā (pie 1. korpusa).


  Plkst. 11.30. –
  tikšanās ar grupu kuratoriem, studentu sadalījums pa grupām būs izlikts koledžas 1. korpusā (1. stāvā) informācijas stendā.


  Ārstniecības katedra:
  M1A grupa – 1. korpuss, 2. stāvs, 204. auditorija
  M1B grupa – 1. korpuss, 3. stāvs, 306. auditorija
  AP1A grupa – 1. korpuss, 1. stāvs, zāle
  K1A grupa – 6. korpuss, 1. stāvs, 1. auditorija


  Medicīnas tehnoloģiju katedra:
  L1A grupa – 2. korpuss, 2. stāvs, 2. auditorija
  R1A grupa – 4. korpuss, 2. stāvs, 209. auditorija
  P1A grupa – 2. korpuss, 3. stāvs, 3. auditorija


  Sociālās aprūpes katedra:
  SR1A – 6. korpuss, 2. stāvs, 3. auditorija


  Ar telpu sadalījumu pa LU PSK korpusiem var iepazīties šeit.


  Studenti, kuriem ir piešķirta vieta LU PSK Dienesta viesnīcā, 1. septembrī var ierasties no plkst. 9.00. (3. korpuss, LU PSK Dienesta viesnīca).
  Sīkāk par iekārtošanos LU PSK Dienesta viesnīcā lasīt šeit>>


  *Par neierašanās iemeslu uz 1. septembra pasākumu jāinformē katedru lietvedes pa e-pastu vai tālruni, kas tika norādīts informācijas lapiņā, iesniedzot dokumentus. Kontakti>>


  Uzņemtie studenti, kuri 10 dienu laikā bez attaisnojoša iemesla neieradīsies uz nodarbībām, ar direktores rīkojumu tiks atskaitīti no LU PSK.


  Studiju programmas „Estētiskā kosmetoloģija” 1. kursa vakara grupas 2014./ 2015. studiju gada pirmā tikšanās notiks 2. septembrī plkst.17.00. Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas 1. korpusā, 2. stāvā, 204. auditorijā (Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala).


  Studiju programmas „Sociālā aprūpe” 1. kursa 2014./ 2015. studiju gada pirmā tikšanās notiks 8. septembrī plkst. 10.00. Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas 6. korpusā, 2. stāvā, 3. Auditorijā (Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala).


  Par studiju programmas „Sociālā rehabilitācija” Cēsu grupas 1. kursa 2014./ 2015. studiju gada pirmo tikšanos skatīt informāciju e-pastā, kas tika norādīts informācijas lapiņā, iesniedzot dokumentus.


  LU PSK Rēzeknes filiāles studiju programmu „Māszinības” un „Ārstniecība” 1. kursu 2014./ 2015. studiju gada pirmā tikšanās notiks 3. septembrī plkst. 10.00. (Raiņa ielā 5a, Rēzeknē).


  Studiju programmu „Māszinības” un „Ārstniecība” 2014./ 2015. studiju gada 2. un 3.kursu studentiem pirmā studiju diena – 8. septembrī (Raiņa ielā 5a, Rēzeknē).
  Lekciju grafiku skatīt kursa e-pastā.


  LU PSK 2014./ 2015. studiju gada uzsākšana 2. un 3. kursiem


  Ārstniecības katedra:
  M2A un M3A grupai – 8. septembrī
  M2B un M3B grupai – 8. septembrī
  AP2A un AP3A grupai – 8. septembrī
  K2A un K3A grupai – 8. septembrī


  Medicīnas tehnoloģiju katedra:
  L2A grupai – 8. septembrī
  R2A un R3A grupai – 15. septembrī
  P2A grupai – 8. septembrī


  Sociālās aprūpes katedra:
  SR2A grupai – 4. septembrī, 6. korpusā, 2.stāvā, 3.auditorijā
  S2A grupai –15. septembrī plkst. 9.40, 6. korpusā, 2.stāvā, 3.auditorijā
  S2G grupai – 11.septembrī, sīkāk grupas e-pastā
  Lekciju grafiku skatīt kursa e-pastā.


  Atgādinājums!


  Izziņām par studijām LU PSK 1. kursa studenti varēs pieteikties no 26.09.2014. pie katedru lietvedēm. Izziņas tiks sagatavotas pēc pakalpojuma apmaksas saskaņā ar LU PSK cenrādi un izsniegtas trīs dienu laikā.

  Lasīt vairāk
 • 25.08.2014
  Uzņemšanas rezultāti LU PSK Dienesta viesnīcā (izmaiņas 25.08.2014.)

  GULTAS VIETA LATVIJAS UNIVERSITĀTES P. STRADIŅA MEDICĪNAS KOLEDŽAS (LU PSK) DIENESTA VIESNĪCĀ (ADRESE – VIDUS PROSPEKTS 38, BULDURI, JŪRMALA) 

  TIEK PIEŠĶIRTA SEKOJOŠIEM 1. KURSA STUDENTIEM


  Nr.p.k.
  Reflektanta reģistrācijas Nr.

  1.
  J09

  2.
  J12

  3.
  J14

  4.
  J15
  5.
  J20
  6.
  J24
  7.
  J37
  8.
  J40
  9.
  J52
  10.
  J55
  11.
  J61
  12.
  J64
  13.
  J74
  14.
  J77
  15.
  J79
  16.
  J81
  17.
  J82
  18.
  J89
  19.
  J90
  20.
  J97
  21.
  J114
  22.
  J116


  Nr.p.k.
  Reflektanta reģistrācijas Nr.

  23.
  J123
  24.
  J125
  25.
  J147
  26.
  J148
  27.
  J159
  28.
  J160
  29.
  J180
  30.
  J193
  31.
  J198
  32.
  J200
  33.
  J222
  34.
  J244
  35.
  J261
  36.
  J278
  37.
  j291
  38.
  J298
  39.
  J344
  40.
  J379
  41.
  J381
  42.
  J382
  43.
  J406


  AUGSTĀK MINĒTAJIEM STUDENTIEM LU PSK DIENESTA VIESNĪCA TIEK PIEŠĶIRTA AR 01.09.2014. TAS NOZĪMĒ, KA 01.09.2014. STUDENTS ATBRAUCOT UZ KOLEDŽU VARĒS DOTIES PIE DIENESTA VIESNĪCAS DEŽURANTA, NOSAUCOT SAVU VĀRDU UN UZVĀRDU SAŅEMS ISTABAS ATSLĒGU.


  ĪRES MAKSA DIENESTA VIESNĪCĀ IR 35.00 EUR MĒNESĪ, JĀSAMAKSĀ LU PSK KASĒ LĪDZ 10.09.2014.


  STUDENTAM LĪDZI JĀŅEM SAVA GULTAS VEĻA, SPILVENI UN SEGAS NAV JĀŅEM LĪDZI!!!
  TRAUKUS UZ DIENESTA VIESNĪCU STUDENTIEM IR JĀŅEM LĪDZI!
  JA RODAS KĀDI JAUTĀJUMI, DROŠI ZVANIET UN JAUTĀJIET (20285717 – Diāna Bakāne),
  SĀKOT NO 25.08.2014. no plkst 9.00 – 17.00.


  BULDURU DĀRZKOPĪBAS KOPMĪTNES
  (ADRESE – VIESTURA IELA 6, JŪRMALA)


  VISIEM PĀRĒJIEM STUDENTIEM, KURIEM NAV PIEŠĶIRTA VIETA LU PSK DIENESTA VIESNĪCĀ (ADRESE - VIDUS PROSPEKTS 38, BULDURI, JŪRMALA), IR NODROŠINĀTA GULTAS VIETA BULDURU DĀRZKOPĪBAS VIDUSSKOLAS KOPMĪTNĒS (ADRESE – VIESTURA IELĀ 6, JŪRMALA).


  STUDENTIEM, KURIEM NEPIECIEŠAMA DIENESTA VIESNĪCA, IR JĀIERODAS 01.09.2014. PIRMS VAI PĒC SVINĪGĀ PASĀKUMA PIE KOLEDŽAS DIENESTA VIESNĪCAS VADĪTĀJAS DIĀNAS BAKĀNES (DIENESTA VIESNĪCAS 108. KABINETS), LAI SAŅEMTU REĢISTRĀCIJAS LAPU.


  AR SAŅEMTO REĢISTRĀCIJAS LAPU JĀDODAS UZ BULDURU DĀRZKOPĪBAS VIDUSSKOLAS KOPMĪTNĒM!


  ĪRES MAKSA BULDURU DĀRZKOPĪBAS VIDUSSKOLAS KOPMĪTNĒS – 35.00 EUR MĒNESĪ.
  JĀŅEM LĪDZI SAVA GULTAS VEĻA!


  JA RODAS KĀDI JAUTĀJUMI, DROŠI ZVANIET UN JAUTĀJIET (20285717 – Diāna Bakāne),
  SĀKOT NO 25.08.2014. no plkst 9.00 – 17.00.


  Diāna Bakāne,
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas
  Dienesta viesnīcas vadītāja
  M.T. 20285717

  Lasīt vairāk
 • 22.08.2014
  JAUNUMS!!! Studiju programma ”Ārstnieciskā masāža”

  Saskaņā ar Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas 2014.gada 23.jūlija Studiju akreditācijas komisijas sēdes lēmumu par studiju programmas licencēšanu, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža kļuvusi bagātāka vēl par vienu 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmu – "Ārstnieciskā masāža”, kas piešķirs "Masiera” kvalifikāciju (maksas studiju programma).


  Informācija par dokumentu pieņemšanu un studiju programmu "Ārstnieciskā masāža” sekos mājas lapā – www.psk.lu.lv.


  Sīkāka informācija:
  - zvanot pa tālr. +371 67752507 vai mob. +371 25448404,
  - rakstot uz e-pastu st-skola@apollo.lv.

  Lasīt vairāk
 • 20.08.2014
  JAUNUMS!!! Vakara grupa studiju programmai „Estētiskā kosmetoloģija”

  UZŅEMŠANA studiju programmā – 

  „Estētiskā kosmetoloģija” vakara grupā (maksas).


  No 11.08. līdz 22.08.2014, katru darba dienu no plkst.9.00 līdz 15.00:
  Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā.


  IZMANTO IESPĒJU –
  - 3 gadu laikā iegūsti starptautiski atzītu diplomu par 1. līmeņa augstāko izglītību
  specialitātē „Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā”,
  - apvieno darbu ar studijām.


  Sīkāka informācija:
  - zvanot pa tālr. +371 67752507 vai mob. +371 25448404,
  - rakstot uz e-pastu st-skola@apollo.lv.


  Sīkāka informācija par uzņemšanas nosacījumiem sadaļā „Uzņemšanas noteikumi”.


  Nākot pieteikties studijām, pārliecinies, vai Tev ir līdzi visi nepieciešamie dokumenti:


  1. Atestāts vai diploms par vidējo izglītību un sekmju izraksts.
  2. Centralizēto eksāmenu sertifikāti (CE sertifikāts: latviešu valoda un svešvaloda).
  (Reflektantiem, kas ieguvuši vidējo izglītību līdz 2004.gadam – dokuments par vidējās izglītības iegūšanu.)
  3. Personapliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte).
  4. 1 foto (3x4 cm).
  5. Valsts valodas prasmes apliecība.
  (Reflektantiem, kuri ir beiguši mazākumtautības skolu un nav kārtojuši latviešu valodas centralizēto eksāmenu.)
  6. Bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem – apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai.
  7. Personas datu maiņas apliecinošs dokuments.
  8. Reģistrācijas maksas apliecinošs dokuments, ja maksa par reģistrāciju ir ieskaitīta LU PSK bankas kontā.
  9. Pēdējās iegūtās izglītības apliecinoša dokumenta kopija (diploms), uzrādot oriģinālu.


  UZMANĪBU!


  Nākot uz uzņemšanu, pārliecinies, ka Tava deklarētā dzīvesvietas adrese sakrīt ar http://www.pasts.lv/lv/uzzinas/parbaudit-adresi pieejamajiem datiem.
  Ja tie nesakrīt, pirms dodies uz uzņemšanu, izdrukā apliecinājumu par deklarēto dzīves vietas adresi, kura pieejama ielogojoties https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP01/Apraksts.


  Reģistrācijas maksa:
  7.11 EUR par vienu studiju programmu.


  Maksājumu var veikt:
  1) skaidrā naudā – LU PSK Uzņemšanas komisijā (Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala)
  vai
  2) ar pārskaitījumu LU PSK bankas kontā.


  Veicot maksājumu bankā, maksājuma uzdevumā obligāti jānorāda sekojoša informācija:
  Reģistrācija studijām - vārds, uzvārds, personas kods, ieņēmuma kods: 21379.


  Rekvizīti maksājumam:
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža
  Saīsinājums: LU PSK
  Adrese: Vidus prospekts 38, Jūrmala, Bulduri, LV-2010
  Reģ. Nr.: 90000031813
  Valsts kase, kods: TRELLV22
  Konta Nr.: LV66TREL9150234006000

  Lasīt vairāk
 • 04.08.2014
  Pagarināta dokumentu pieņemšana 5.08. – 15.08.2014.

  PAPILDUZŅEMŠANA studiju programmā „Biomedicīnas laborants” (budžeta vietas)

  no 5.08. – 15.08.2014., katru darba dienu no plkst. 9.00 – 15.00,
  Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā.


  IZMANTO IESPĒJU –
  2 gadu laikā iegūsti starptautiski atzītu diplomu par 1.līmeņa augstāko izglītību specialitātē
  BIOMEDICĪNAS LABORANTS.
  Vienīgā koledža Latvijā, kas sagatavo speciālistus šajā jomā!


  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža nodrošina studijas par valsts budžeta līdzekļiem, kabinetos un laboratorijās ar atbilstošu profesionālo aprīkojumu.
  Absolvējot koledžu – garantētas darba vietas.


  Sīkāka informācija par studiju programmu „Biomedicīnas laborants”.
  Sīkāka informācija par uzņemšanas noteikumiem sadaļā „Uzņemšanas noteikumi”.


  Nākot pieteikties studijām, pārliecinies, vai Tev ir līdzi visi nepieciešamie dokumenti:


  1. Atestāts vai diploms par vidējo izglītību un sekmju izraksts.
  2. Centralizēto eksāmenu sertifikāti (CE sertifikāts: latviešu valoda un svešvaloda).
  (Reflektantiem, kas ieguvuši vidējo izglītību līdz 2004.gadam – dokuments par vidējās izglītības iegūšanu.)
  3. Personapliecinošs dokuments (pase vai identifikācijas karte).
  4. 1 foto (3x4 cm).
  5. Valsts valodas prasmes apliecība.
  (Reflektantiem, kuri ir beiguši mazākumtautības skolu un nav kārtojuši latviešu valodas centralizēto eksāmenu.)
  6. Bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem – apliecība sociālo garantiju nodrošināšanai.
  7. Personas datu maiņas apliecinošs dokuments.
  8. Reģistrācijas maksas apliecinošs dokuments, ja maksa par reģistrāciju ir ieskaitīta LU PSK bankas kontā.
  9. Pēdējās iegūtās izglītības apliecinoša dokumenta kopija (diploms), uzrādot oriģinālu.


  UZMANĪBU!


  Nākot uz uzņemšanu, pārliecinies, ka Tava deklarētā dzīvesvietas adrese sakrīt ar http://www.pasts.lv/lv/uzzinas/parbaudit-adresi pieejamajiem datiem.
  Ja tie nesakrīt, pirms dodies uz uzņemšanu, izdrukā apliecinājumu par deklarēto dzīves vietas adresi, kura pieejama ielogojoties https://www.latvija.lv/Epakalpojumi/EP01/Apraksts.


  Reģistrācijas maksa:
  7.11 EUR par vienu studiju programmu.


  Maksājumu var veikt:
  1) skaidrā naudā – LU PSK Uzņemšanas komisijā (Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala)
  vai
  2) ar pārskaitījumu LU PSK bankas kontā.


  Veicot maksājumu bankā, maksājuma uzdevumā obligāti jānorāda sekojoša informācija:
  Reģistrācija studijām - vārds, uzvārds, personas kods, ieņēmuma kods: 21379.


  Rekvizīti maksājumam:
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža
  Saīsinājums: LU PSK
  Adrese: Vidus prospekts 38, Jūrmala, Bulduri, LV-2010
  Reģ. Nr.: 90000031813
  Valsts kase, kods: TRELLV22
  Konta Nr.: LV66TREL9150234006000

  Lasīt vairāk
 • 04.08.2014
  16. Veselības dienas (SPORTA SPĒLES)

  Atpūtas kompleksā “Mežrozes”, Liepas pagastā, Priekuļu novadā, no 1. līdz 3. augustam norisinājās Biedrības Latvijas Sarkanais Krusts rīkotās Latvijas veselības aprūpes darbinieku 16. VESELĪBAS DIENAS, kuru norisi un sporta svētku gaisotni nodrošināja ATC Eži.

  Pasākumā, kura mērķis ir popularizēt veselīgu dzīves veidu ne tikai pacientiem, bet arī dalībniekiem, veselības un sociālās aprūpes jomā strādājošajiem speciālistiem un viņu ģimenēm, aktīvi piedalījās Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas komanda „Koledžas zaķi”.

  Dalība sporta spēlēs ir kļuvusi par vienu no koledžas tradīcijām. Arī šogad koledžas komandā bija apvienojušies studenti, darbinieki kopā ar ģimenēm un absolventi.

  Pasākuma laikā starp dalībniekiem valdīja sportiska degsme un azarts. Tika uzkrāta enerģija turpmākajam darba cēlienam. Starp 36 komandām „Koledžas zaķi” kopvērtējumā ieguva godpilno 12. vietu.

  Komandas „Koledžas zaķi” sniegums sporta spēļu disciplīnās, kuras tika vērtētas komandu kopvērtējumā:
  9. – 16. vieta – Volejbols jauktajām komandām
  21. – 40. vieta – Virves vilkšanā kungiem
  6. – 10. vieta – Virves vilkšana dāmām
  4. vieta – Dāmu futbols
  21. vieta – Lielā stafete
  17. vieta – Tūrisma stafeti
  2. vieta – Komandas kapteiņu sacensības

  Kā individuālās disciplīnas tika piedāvātas šādas aktivitātes: zolīte (2. vieta), kastu tornis, snaiperis, makšķerēšana (2. vieta), triatlons, kaķene, pakavs, skeletons, bluķis, biatlons, pāru disciplīna, foto orientēšanās, ģimenes stafete, augu atpazīšana, auto veiklība, badmintons (1. vieta dāmu konkurencē).

  Mazākajiem sporta spēļu dalībniekiem tika piedāvātas individuālas aktivitātes: stafetes bērniem, spēļu laukums ar radošajām darbnīcām, zīmēšanu un veidošanu.

  Īpašs „Paldies!” sakāms Rēzeknes Augstskolas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītājai Lolitai Kivleniecei-Kuzņecovai un Rēzeknes Kultūras un tūrisma centra direktores vietniecei Maijai Brēķei par atsaucību un sadarbību, lai komandas „Koledžas zaķi” nometnes vietu tiktu iekārtota ar košiem vides elementiem – kreatīvas formas zaķiem (autore – Airita Vīksna, Rēzeknes Augstskolas Izglītības un dizaina fakultātes studiju programmas „Interjera dizains” studente).

  „Paldies!” komandas „Koledžas zaķi” dalībniekiem par atsaucību un izturību, jo spītējot lielajam karstumam piedalījās visās aktivitātēs, un, līdzjutējiem, kas bija ieradušies, lai uzmundrinātu un atbalstītu savu komandu!

  Lasīt vairāk
 • 01.08.2014
  Kursi ĀRSTA PALĪGIEM un FELDŠERIEM

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža

  (Jūrmalā, Bulduros, Vidus prospektā 38)
  2014./ 2015. akadēmiskajā studiju gadā (2014.gada septembrī) uzsāks
  ĀRSTA PALĪGU un FELDŠERU uzņemšanu
  profesionālās pilnveides izglītības programmā (maksas).


  Pēc studiju programmas sekmīgas apgūšanas klausītāji iegūst apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi, kas dod iespēju sertficēties kā ambulatorās aprūpes ārsta palīgam.


  No 2.09.2014. Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā,
  Jūrmalā, Bulduros, Vidus prospektā 38, darba dienās no plkst. 9.00 - 15.00,
  jāiesniedz:


  - pases kopija;
  - diploma kopija un diploma sekmju izraksta kopija;
  - vēlama izziņa no darba vietas;
  - uzvārda maiņas gadījumā jāiesniedz laulības apliecības kopija vai izziņa par uzvārda maiņu.


  Informācija par kursiem no 18.08.2014.
  pa tālruni 29350243 lietvedības pārzinei Ārstniecības katedrā Inai Jaunslavietei,
  koledžas Administratīvajā korpusā (Korpuss Nr.1.), 203. kabinetā, 2.stāvā.


  Dokumentus iespējams iesūtīt elektroniski uz e-pastu:
  ijaunslaviete@gmail.com


  Sīkāka informācija par maksas kursiem būs pieejama pēc grupas nokomplektēšanas.

  Lasīt vairāk
 • 01.08.2014
  Uzņemšanas rezultāti

  Neskaidrību gadījumā sazinieties ar Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas

  (LU PSK) kanceleju:
  - zvaniet pa tālr. 67752507 vai mob. 25448404,
  - rakstiet uz e-pastu st-skola@apollo.lv.


  Svinīgais 1.septembra pasākums 1.kursa studentiem notiks – LU PSK
  (Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā) plkst. 11:00, 1.09.2014.


  Uzņemtie studenti, kuri 10 dienu laikā bez attaisnojoša iemesla neieradīsies uz nodarbībām,
  ar direktores rīkojumu tiks atskaitīti no LU PSK.
  Par neierašanos iemesliem LU PSK, nekavējoties jāziņo katedru lietvedēm. >> Kontakti.


  Izziņas par studijām LU PSK 1.kursa studentiem tiks izsniegtas no 1.10.2014.


  PAPILDUZŅEMŠANA studiju programmā „Biomedicīnas laborants” (budžeta vietas)
  no 5.08. – 15.08.2014., katru darba dienu no plkst. 9.00 – 15.00,
  Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā.
  Informācija par papilduzņemšanu - skatīt šeit.


  Uzņemto studentu saraksts 2014./2015. akadēmiskajam gadam


  ĀP – studiju programma "Ārstniecība"
  M – studiju programma "Māszinības"
  EK – studiju programma "Estētiskā kosmetoloģija"
  BL – studiju programma "Biomedicīnas laborants"
  P – studiju programma "Podoloģija"
  RA – studiju programma "Radiologa asistents"
  SA – studiju programma "Sociālā aprūpe"
  SR – studiju programma "Sociālā rehabilitācija"
  SR-C – studiju programmas "Sociālā rehabilitācija" Cēsu grupa


  ĀP
  J03
  J26
  J46
  J49
  J51
  J58
  J76
  J81
  J90
  J93
  J111
  J114
  J118
  J119
  J125
  J136
  J150
  J159
  J160
  J164
  J165
  J180
  J182
  J200
  J203
  J206
  J212
  J235
  J240
  J255
  J261
  J266
  J273
  J274
  J276
  J278
  J319
  J397
  J416
  J417
  J421


  M
  J02
  J11
  J19
  J22
  J23
  J30
  J31
  J33
  J35
  J36
  J38
  J40
  J48
  J53
  J61
  J63
  J66
  J69
  J70
  J73
  J82
  J92
  J98
  J101
  J102
  J106
  J113
  J115
  J122
  J126
  J127
  J132
  J140
  J144
  J147
  J149
  J151
  J156
  J158
  J161
  J163
  J167
  J172
  J176
  J184
  J190
  J191
  J195
  J196
  J198
  J205
  J208
  J213
  J217
  J219
  J221
  J223
  J226
  J229
  J232
  J263
  J269
  J275
  J301
  J307
  J312
  J313
  J314
  J331
  J333
  J350
  J352
  J357
  J376
  J377


  EK
  J10
  J13
  J16
  J21
  J27
  J34
  J57
  J62
  J64
  J78
  J79
  J87
  J105
  J117
  J123
  J129
  J134
  J137
  J139
  J142
  J145
  J157
  J171
  J187
  J201
  J209
  J214
  J216
  J228
  J231
  J244
  J245
  J248
  J258
  J259
  J281
  J284
  J285
  J306
  J311
  J336
  J342
  J366
  J382
  J428


  BL
  J01
  J20
  J55
  J96
  J183
  J243
  J246
  J282
  J291
  J298
  J305
  J309
  J332
  J339
  J346
  J348
  J379
  J415


  P
  J91
  J37
  J52
  J207
  J344
  J360
  J181
  J237
  J14
  J141
  J381
  J39
  J80
  J204
  J386
  J427
  J121
  J133
  J328
  J403
  J152
  J227
  J361
  J75
  J192
  J247
  J277
  J310
  J315
  J391
  J04
  J59
  J364
  J293
  J321


  RA
  J09
  J12
  J15
  J18
  J24
  J72
  J74
  J77
  J88
  J89
  J97
  J107
  J109
  J116
  J124
  J138
  J143
  J148
  J173
  J178
  J185
  J189
  J193
  J222
  J224
  J239
  J267
  J283
  J375
  J406


  SA
  J08
  J25
  J28
  J29
  J32
  J47
  J56
  J84
  J86
  J94
  J120
  J135
  J154
  J197
  J210
  J215
  J218
  J225
  J250
  J251
  J262
  J308
  J317
  J318
  J320
  J368
  J369
  J373
  J378
  J400
  J407
  J412
  J414
  J424
  J425


  SR
  J17
  J41
  J42
  J60
  J83
  J95
  J103
  J104
  J110
  J128
  J162
  J166
  J170
  J177
  J179
  J186
  J211
  J253
  J260
  J265
  J279
  J296
  J299
  J304
  J337
  J341
  J349
  J359
  J362
  J396
  J411
  J418


  SR – C
  J05
  J44
  J45
  J65
  J67
  J68
  J85
  J108
  J130
  J131
  J155
  J168
  J169
  J174
  J175
  J188
  J194
  J199
  J220
  J233
  J234
  J236
  J241
  J242
  J249
  J252
  J254
  J257
  J264
  J268
  J271
  J272
  J280
  J286
  J287
  J288
  J289
  J290
  J292
  J295
  J297
  J300
  J302
  J303
  J316
  J322
  J323
  J324
  J325
  J326
  J327
  J329
  J330
  J334
  J335
  J338
  J340
  J343
  J345
  J347
  J351
  J353
  J354
  J355
  J356
  J358
  J363
  J365
  J367
  J370
  J371
  J372
  J374
  J380
  J383
  J384
  J385
  J387
  J390
  J392
  J393
  J394
  J395
  J398
  J399
  J401
  J402
  J404
  J405
  J408
  J409
  J410
  J413
  J419
  J420
  J423
  J426

  Lasīt vairāk
 • 30.06.2014
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas 2013./ 2014. studiju gada izlaidumi

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) 2013./ 2014. akadēmiskajā gadā diplomus par 1.līmeņa profesionālās augstākās izglītības iegūšanu 8 specialitātēs saņēma 241 absolvents.


  LU PSK 75.jubilejas gada izlaidumu laiku atklāja Sociālās aprūpes katedra, kad 2014.gada 19.jūnijā piešķīra diplomus studiju programmu „Sociālā aprūpe” un „Sociālā rehabilitētāja” absolventiem.
  Krāšņi un sirsnīgi, 20.jūnijā Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrā „Zeimuļs”, notika LU PSK filiāles Rēzeknē 5.izlaidums, kur svinīgajā pasākumā 41 absolventam tika izsniegti diplomi par izglītības iegūšanu specialitātēs "Māsa" un "Ārsta palīgs".
  Izlaidumu laiks LU PSK noslēdzās 27. jūnijā, kad diplomus par izglītības iegūšanu saņēma Ārstniecības katedras un Medicīnas tehnoloģiju katedras absolventi. Absolventi ieguva diplomus, kas apliecina, ka tika piešķirta „Māsas”, ”Ārsta palīga”, „Skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā”, „Biomedicīnas laboranta”, „Radiologa asistenta”, „Podologa” kvalifikācija.


  Absolventiem novēlam – panākumus un izaugsmi profesionālajā karjerā, gandarījumu par paveikto, mīlestību un saticību privātajā dzīvē!
  Būsiet mīļi gaidīti ciemos – Bulduros, Vidus prospektā 38, un Rēzeknē, Raiņa ielā 5a!


  Uz tikšanos salidojumos!

  Lasīt vairāk
 • 17.06.2014
  Informācija par 2013./ 2014. akadēmiskā gada noslēgumu

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas 

  2013./ 2014. akadēmiskā gada pēdējā mācību diena -
  26.jūnijs līdz plkst.17.00.

  Lasīt vairāk
 • 16.06.2014
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa izlaidumu grafiks 2013./ 2014. akadēmiskajam gadam

  Kurss

  Datums
  Laiks
  Vieta

  -
  S2A un SR2A
  19.06.2014
  14.00
  LU PSK zāle
  (Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala)

  -
  M3R un AP3R
  20.06.2014
  13.00
  Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs „Zeimuļs” (Krasta iela 31, Rēzekne)

  -
  S2T
  27.06.2014
  14.00
  Talsu 2.vidusskola
  (K.Mīlenbaha iela 32, Talsi)

  -
  M3A un M3B, AP3A, K3A
  27.06.2014
  12.00
  Viesnīca SemaraH Hotel LIELUPE
  (Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala)

  -
  L2A, R3A un P2A
  27.06.2014
  15.30
  Viesnīca SemaraH Hotel LIELUPE
  (Bulduru prospekts 64/68, Jūrmala)

  Lasīt vairāk
 • 06.06.2014
  Jau ceturto reizi norisinājušās "Orientēšanās sacensībās”, 04.06.2014

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas Studējošo pašpārvalde 2013./2014. akadēmiskā gada izskaņā, 4.jūnijā, studentus aicināja piedalīties "Orientēšanās sacensībās 2014". Pasākums kļuvis par tradīciju, jo norisinājās jau ceturto reizi. Tā mērķis iepazīt koledžas apkārtni, šogad – Buldurus un Lielupi.


  "Orientēšanās sacensībās 2014" bija pieteikušās 5 komandas. Dalībnieku uzdevums bija pēc iespējas ātrāk atrast kartē atzīmētos 8 kontrolpunktus, kuros dalībniekus sagaidīja koledžas pasniedzēji. Katrā kontrolpunktā komandai bija jāsaņem uzlīme. Lai to nopelnītu nācās izpildīt aktivitāti, ko bija sagatavojis kontrolpunkta atbildīgais.


  Rezultāti:

  1. vieta komandai „Māšuki” (laiks – 1:25:09)
  Inta Racevska, Marta Dreimane, Sintija Brasava. Sanda Lapkovska, Linda Kalniņa

  2. vieta komandai „Pēdējais brīdis...”(laiks – 1:27:08)
  Zinta Simanoviča, Gints Verdenfels, Matīss Ernstsons, Ilze Liniņa, Daila Čegute

  3. vieta komandai „Pelēkie roņi” (laiks – 1:29:20)
  Kristaps Grietēns, Soneta Grosberga, Katrīne Kovaļa, Gundega Dzīle, Jānis Drezovs


  Paldies studentiem par atsaucību un
  pasniedzējiem, kontrolpunktu atbildīgajiem – par sadarbību!
  Uz tikšanos – "Orientēšanās sacensībās 2015"!


  Diāna Bakāne,
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas
  Dienesta viesnīcas vadītāja
  Agnese Grase,
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas
  Sabiedrisko attiecību speciāliste

  Lasīt vairāk
 • 27.05.2014
  ERASMUS studentu prezentācijas 28.05.2014.

  Ja vēlies būt nākamais ERASMUS students,


  Nāc un uzzini, kā par tādu kļūt!!!


  28.maijā plkst.15:00 koledžas zālē


  ERASMUS studenti stāstīs un rādīs prezentācijas par ārvalstīs gūto pieredzi!!!


  Esi laipni gaidīts!


  Mārīte
  ārējo sakaru koordinatore

  Lasīt vairāk
 • 27.05.2014
  Ikgadējā ARC „Alsviķi” audzēkņu nometne Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā, 26.05. - 29.05.2014

  Par tradīciju vairāk kā desmit gadu garumā ir kļuvusi Alsviķu profesionālās skolas audzēkņu viesošanās Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā.


  Ik diena ir aizpildīta ar aktivitātēm, kas nodrošina fiziskās nodarbības, kā arī kultūras un izklaides pasākumus, kas tiek organizēti gan pludmalē, gan koledžas telpās, kā arī Jūrmalas pilsētā un Rīgā.


  Šogad par Alsviķu nometnes audzēkņiem ik dienu rūpējas lektore Kristīne Vītoliņa un studiju programmas „Sociālā rehabilitācija” studenti, kas nodrošina viesu uzņemšanu, labklājību, ēdināšanu un brīvā laika pavadīšanu.


  Šajā laikā jau ir izveidojušās stabilas tradīcijas, piemēram – boulinga turnīrs starp Alsviķu audzēkņiem un koledžas studentiem, kopīga saullēkta un saulrieta sagaidīšana, Jomas ielas apmeklēšana, pikniks vakarā pirms prombraukšanas.


  Ik reiz, uzņemot audzēkņus, koledžā valda īpaša sajūta, jo nedēļas laikā kopā tiek piedzīvots ļoti daudz pozitīvu emociju – tai skaitā sirsnīga draudzība un cieņa!

  Lasīt vairāk
 • 27.05.2014
  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas aktivitātes Jūrmalas Veselības nedēļā, 01.06. – 07.06.2014

  Rūpējoties par jūrmalnieku un pilsētas viesu veselību, no 1. – 7. jūnijam Jūrmalas pilsētā notiks Veselības nedēļa, ko organizē Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvalde. Tās laikā ikviens interesents varēs bez maksas saņemt kvalificētu ārstniecības speciālistu padomus, apmeklēt kūrortārstniecības un veselības aprūpes pakalpojumus, kā arī piedalīties dažādās veselīga un aktīva dzīvesveida veicinošās nodarbībās.


  "Jūrmalai Pasaules Veselības organizācija ir piešķīrusi Veselīgas pilsētas statusu. Veselīga un aktīva dzīvesveida veicināšana ir viena no pilsētas prioritātēm, un iedzīvotājiem ir īpašs pašvaldības atbalsts veselības veicināšanas jomā. Atzinīgi tiek novērtēts arī fakts, ka tieši Jūrmalā visplašākā klāstā Latvijā ir pieejami kūrortoloģijas un veselības uzlabošanas pakalpojumi, kas tiek nodrošināti teju 60 medicīnas un rehabilitācijas iestādēs," komentē Laima Grobiņa, Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvaldes vadītāja.


  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžas aktivitātes Jūrmalas Veselības nedēļa:

  3. jūnijs

  „Atvērto durvju diena” no plkst.10.00. – 15.00. interesenti laipni aicināti iepazīties ar koledžu un uzzināt vairāk par piedāvātajām studiju programmām.

  3. un 6. jūnijs *


  Iespēja vērot studiju procesu praktiskajā nodarbībā „Nagu korekcijas metodes”.

  Bezmaksas apavu dezinfekcija, pēdas neiroloģiska novērtēšana un nagu simptomātiska apskate.

  Pēdu aprūpe, kuru veic studenti, pasniedzēja vadībā.

  * Uz nodarbību „Nagu korekcijas metodes” un uz bezmaksas piedāvātajiem pakalpojumiem lūgums iepriekš pieteikties pa tālr. 25674759.25674759


  Sīkāk ar Veselības nedēļas programmu var iepazīties Jūrmalas pilsētas mājas lapā –


  http://jurmala.lv/upload/notikumi/pilseta/veseliba...


  Informācija sagatavota sadarbība ar Jūrmalas pilsētas domes Labklājības pārvaldi.


  Lasīt vairāk
 • 23.05.2014
  Absolventu salidojums, 23.05.2014.

  2014.gada 23.maijā notiks


  LU P.Stradiņa medicīnas koledžas
  „Absolventu salidojums”
  (Vidus prospektā 36/38, Jūrmalā).


  Būsiet mīļi gaidīti visi absolventi, bijušie un esoši pasniedzēji un darbinieki!


  Salidojuma norise:

  16.00 – reģistrēšanās koledžā,
  17.00 – svinīgais pasākums,
  Pēc svinīgā pasākuma – groziņu vakars un balle.


  Lūgums iepriekš pieteikties koledžas mājas lapā.


  Dalības maksa – 7.00 EUR


  Maksājumu var veikt koledžas kasē 23.05.2014
  vai ar pārskaitījumu (lūgums pie reģistrēšanās uzrādīt maksājuma uzdevumu).


  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža
  Vidus prospektā 36/38, Jūrmalā, LV-2010
  Reģ. Nr. 90000031813
  Valsts kase, kods TRELLV22
  konta nr. LV66TREL9150234006000
  Maksājuma mērķis (norādīt OBLIGĀTI): Salidojums, ieņēmuma kods - 21379

  Lasīt vairāk
 • 16.05.2014
  Studē un iegūsti biomedicīnas laboranta kvalifikāciju!

  Kas ir Biomedicīnas laborants?


  Biomedicīnas laborants ir ārstniecības persona, kurš piedalās izmeklējumu pirms analītiskajā, analītiskajā un pēc analītiskajā procesā ārstniecības, veterinārmedicīnas, vides un bioloģisko zinātņu diagnostikas un pētniecības laboratorijās.


  Biomedicīnas laborants izmeklē cilvēka bioloģisko materiālu, piemēram, asinis, urīnu utt., piedalās arī vides aizsardzības, veterinārmedicīniskos un zinātniski pētnieciskos izmeklējumos.


  Diagnozes noteikšanai laboratorijās biomedicīnas laborants iegūst nepieciešamo bioloģisko materiālu, pārbauda materiāla derīgumu izmeklējumam un ar speciālu kodu reģistrē to datu bāzē. Serumiem, kurus plānots uzglabāt ilgāk, biomedicīnas laborants veido uzglabāšanas kartotēku.


  Izmeklējumam biomedicīnas laborants izvēlas atbilstošu metodi – iekārtu, piemēram, bioķīmisko, hematoloģisko, urīna analizatoru vai mikroskopu. Analīzi iekārta veic automātiski, bet biomedicīnas laborants seko līdzi, lai viss notiktu pēc iepriekš noteiktām prasībām. Ikdienā tiek analizēti daudzi materiāli, tāpēc biomedicīnas laborants veic iekārtas pārbaudi. Izmeklējumu rezultātus biomedicīnas laborants izvērtē, sagatavo un dokumentē protokolos un speciāli sagatavotās veidlapās. Darba beigās viņš sakopj izmantotās iekārtas un izslēdz tās.


  Darbā lietojamie instrumenti/ aprīkojums
  Biomedicīnas laborants ikdienā strādā ar mikroskopu, īpaši noteiktiem izmeklējumiem piemērotiem aparātiem – bioloģisko materiālu analizatoriem, datoru, stobriņiem, testu stripiem, pipešu uzgaļiem.


  Darba apstākļi
  Biomedicīnas laborants strādā sterilās laboratorijas vai apmeklētāju pieņemšanas telpās, kur jāievēro stingri higiēnas noteikumi. Tā kā analizatoriem un bioloģiskajam materiālam nepieciešama noteikta uzturēšanas temperatūra un gaisa mitrums, tad telpās ir tam atbilstīgs mikroklimats. Atkarībā no iestādes profila laborants var strādāt gan astoņu stundu darba dienu, gan kā dežūrējošais laborants divdesmit četru stundu darba dienu pēc iepriekš saskaņota maiņu grafika.


  Darba iespējas
  Biomedicīnas laborants var strādāt dažādās pārtikas, vides, pētniecības un medicīnas iestāžu laboratorijās – hematoloģijas, klīniskās, bioķīmiskās, bakterioloģiskās, mikrobioloģiskās, ģenētiskās, histoloģiskās izpētes, higiēnas un citās.


  Nepieciešamā izglītība
  Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība studiju programmā „Biomedicīnas laborants”. Studiju ilgums ir 2 gadi.


  Uzņemšana:
  no 2014.gada 7.jūlija – 1.augustam.


  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledžā
  katru darba dienu no plkst. 9.00. – 15.00.
  Adrese: Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmala, LV-2010.
  Tālr.: +371 67752507, mob.: +371 25448404, e-pasts: st-skola@apollo.lv

  Lasīt vairāk
 • 16.05.2014
  "Orientēšanas sacensības 2014" 04.06.2014 plkst. 17.00

  "Orientēšanās sacensības 2014"

  4.jūnijā plkst. 17.00


  1) Izveido komandu kurā jābūt 5 studentiem (komandas var būt jaukas un no dažādiem kursiem);

  2) Komandas ir jāpiesaka līdz 30. maijam plkst. 10.00 sūtot e-pastu uz soneta20@inbox.lv tematā norādie - orientēšanās sacensības un pieteikumā norādot: komandas kapteini, studentu vārdu un uzvārdu!

  3) Ierašanās brīvā un ērtā apģērbā, jo pasākums norisināsies brīvā dabā!


  P.S. plkst. 16.45 VISIEM pasākuma dalībniekiem ir jāierodas koledžas zālē līdzi ņemot pildspalvu!


  Piesakies un paiedalies, jo par balvu ir vērts pacīnieties!!!

  Lasīt vairāk
 • 08.05.2014
  Ielūgums uz 2. starptautisko F.Naitingeilai veltīto studentu zinātniski pētniecisko konferenci „Pētniecība studiju procesā”

  Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža ielūdz uz 

  2. starptautisko F.Naitingeilai veltīto studentu zinātniski pētniecisko konferenci
  „Pētniecība studiju procesā”.


  Kad: 2014.gada 8.maijā

  Kur: RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžā, J. Asara ielā 5, Konferenču zālē


  Interesentiem lūdzu pieteikties pie Dagnijas Gulbes, LU PSK, 107.kab., e-pasts dagnija.gulbe@gmail.com


  Aizpildītu pieteikuma anketu lūdzam nosūtīt uz e-pastu: sanita.kivilande@rcmc.lv līdz 15.03.2014., ar norādi - konferencei.

  Lasīt vairāk
 • 08.05.2014
  Internacionālais vakars 08.05.2014 plkst 18.00

  08.05.2014 plkst 18.00

  Sociālā korpusā 3. stāva konfereņču zālē


  Internacionālais vakars
  kopā ar studentiem no Lietuvas, Igaunijas, Spanijas, Bulgārijas, Polijas un Latvijas.


  Vakara gaitā:

  prezentācijas par katru valsti;
  katras valsts nacionālo ēdienu degustācija;
  kopā izspēlēsim izdomātās aktivitātes.
  Arī Tu esi laipni aicināts pievienoties!

  Lasīt vairāk
 • 04.05.2014
  "Stipro skrējiens" 4.maijā

  2014. gada 4.maijā LU PSK studentu komanda piedalīsies „Stipro skrējiena” sacensībās, kino pilsētā Cenevilla. Dalības maksu apmaksā koledža.


  Ar cieņu
  Nauris Bērziņš R2A grupa
  e-pasts: nauris87@inbox.lv


  Nesēdiet malā, pievienojaties stiprākajiem studentiem Stipro skrējienā!


  Jau sesto reizi kinopilsētā Cinevilla Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienā, š.g. 4. maijā, norisināsies Stipro skrējiens. Adrenalīna un pozitīvu emociju pilns skrējiens - kāpt, rāpties, rāpot, peldēt, sakost zobus, pārvarēt un pierādīt sev, ka Tu to spēj - ar uzvarošu, gandarījuma pilnu smaidu ieskriet finišā.


  Pieteikšanās pasākumam uzņem apgriezienus! Dalībnieku aktivitāte kļuvusi daudz lielāka un drīzumā tiks sasniegts pagājušā gada skrējēju kopējais skaits, turpat 4 tūkstoši.


  Lielākā daļa skrējēju ir studentu, tadēļ arī šogad noskaidrosim stiprākos studentus Latvijā starp visiem Stipro skrējiena dalībniekiem.


  2014. gadā Stipro skrējiena trase piedzīvos radikālas pārmaiņas. Tiks palielināta starta zona un skrējiens norisināsies pavisam citā virzienā. Vairākums šķēršļu rekonstruēs un tiks izveidoti vairāk kā 10 pavisam jauni. Lai Stipro skrējiens nekļūtu garlaicīgs un iepriekšējo gadu skrējējiem to padarītu interesantāku, pārvērstu par jaunu piedzīvojumu, trase tiks veidota sagrupēti, lai dalībniekiem, kuri piedalījušies iepriekšējos skrējienos, tas būtu pavisam jauns, interesants piedzīvojums. Šogad trasē tiks nodrošināti arī dzirdināšanas punkti.


  Kā jau katru gadu tiks apbalvoti pirmo trīs vietu ieguvēji vīriešu, sieviešu un komandu ieskaitēs. Speciālbalvas būs paredzētas arī vairākās nominācijās – individuāli par labāko tērpu, frizūru un vispieticīgāko apģērbu. Komandu ieskaites grupās par košumu, „lidošanu” un izpalīdzību. Ikviens, kurš sekmīgi būs veicis trasi, saņems piemiņas suvenīru par piedalīšanos Stipro skrējienā.


  Atlaidi dalības maksai 15% apmērā ir iespēja saņemt visiem ISIC/ITYC/IYTC karšu lietotājiem no tā brīža dalības maksas lieluma. Izmantot šo atlaidi var arī komandas, tikai tad vismaz diviem tās dalībniekiem jābūt iepriekš minēto norēķinu karšu lietotājiem (der arī ISIC Studentu apliecības). Katra augstskola var izmantot organizatoru piedāvāto iespēju, pieteikt vienu komandu bez maksas.


  Sīkāka informācija par pasākumu un pieteikšanās mājas lapā www.stiproskrejiens.lv.


  Sekojiet aktīvi līdz biedrības „Par stipru Latviju!” sociālo tīklu profiliem, jo visu aprīli un arī maijā norisināsies dažādi konkursi, kuros varēs laimēt vērtīgas balvas no pasākuma atbalstītājiem.


  Atgādinām, ka līdz 20. aprīlim individuālie skrējēji var pieteikties par 20 €, bet komandai dalības maksa ir 95 €.   


  Stiprs cilvēks ir labsirdīgs cilvēks, par stipru Latviju!

  Lasīt vairāk
 • 25.04.2014
  25.04.2014. Studentu konference "Veselības un sociālās aprūpes aspekti gerontoloģijā"

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža un Latvijas Universitātes Rīgas medicīnas koledža 25.04.2014. organizē studentu konferenci "Veselības un sociālās aprūpes aspekti gerontoloģijā".


  5. Studentu zinātniski – praktiskā konference


  VESELĪBAS UN SOCIĀLĀS APRŪPES ASPEKTI GERONTOLOĢIJĀ


  2014. gada 25. aprīlis


  Jūrmala, Vidus prospekts 36/38


  10:00 – Prof., Dr. Med. Mārcis Leja, LU Medicīnas fakultāte
  10:30 – 10:40 Vecu cilvēku aprūpes īpatnības rentgenogrāfijā Inga Marriotta R3A, Māra Tračuma, LU PSK
  10:45 – 10:55 Sirds un asinsvadu funkcionālās izmaiņas novecošanās procesā S. Rēpiņa, N. Murēviča, V. Andrejeva 1Āp, LU RMK
  11:00 – 11:10 Klīniska situācija „ Akūts koronārais sindroms gados vecam pacientam ārsta palīga praksē”Solveiga Krastiņa, Kristīne Varte 3Āp, LU RMK
  11:15 – 11: 25 Vankomicīna rezistento enterokoku izdalīšanas biežums sociālās aprūpes pacientu skrīninga uzsējumos. Ritvars Važa L1A, Baiba Krikliveca S1A, Dace Erkena, Elvīra Lavrinoviča, LU PSK
  11:30 – 11:40 Klīniska situācija „Akūta caureja gados vecam pacientam ar hipertensiju ārsta palīga praksē”. Laura Bergmane, Iveta Beinaroviča 3Āp, LU RMK
  11:45 – 11:55 Senioru veselīga dzīvesveida skola.Rafaels Ciekurs AP2A, Dagnija Gulbe, LU PSK
  12:00 – 12:10 Klientu ar demenci aprūpes īpatnības podologa praksē ilgstošas uzturēšanās institūcijā . Jolanta Bortaščenoka P2A, Ruta Akermane, LU PSK
  12:15 – 12:45 PĀRTRAUKUMS
  12:45 – 12:55 Kognitīvo procesu izmaiņas vecāka gadagājuma cilvēkiem un ar to saistītās aprūpes īpatnības. B. Tūtere, D. Brisone 2M, LU RMK
  13: 00 – 13:10 Onihomikozēm līdzīgas izmaiņas nagos veciem cilvēkiem. Katrīna Krišāne M3R, Elvīra Lavrinoviča, LU PSK
  13:15 – 13:25 Paplašināta spektra beta laktamāzes producējošo mikroorganismu sastopamība sociālās aprūpes pacientu skrīninga uzsējumos. Elita Lūkasa L1A, Baiba Krikliveca S1A, Silvija Koponāne S1A, Dace Erkena, Elvīra Lavrinoviča, LU PSK
  13:30 – 13:40 Holistiska pieeja mājas aprūpē. Ilze Rotšteine 3M, LU RMK
  13:45 – 13:55 Klīniska situācija „Akūta sirds mazspēja gados vecam pacientam ārsta palīga praksē”. Sandra Plakoša, Elina Antonova 3Āp, LU RMK
  14:00 – 14:10 MRSA atradne sociālās aprūpes pacientu skrīninga uzsējumos. Karīna Ortlova L1A, Silvija Koponāne S1A, Elvīra Lavrinoviča, Dace Erkena, LU PSK
  14:15 – 14:25 Vairogdziedzera pēcoperāciju komplikācijas geriatriskiem pacientiem. Arta Taurene 2M, LU RMK
  14:30 - 14:40 Geriatrisku pacientu delīrija attīstības risks pēcoperāciju periodā. Linda Bicāla 2M, LU RMK
  14:45 – 14:55 Kairinātas zarnas sindroma aktualitāte gerontoloģijā. Ņina Golubjatņikova 2Āp, LU RMK
  14:45 – 14:55 NATAS riska mazināšana gerontoloģiskiem pacientiem. Irēna Možajeva 2 ĀP, LU RMK
  15:00 – ERASMUS kvalifikācijas prakses pieredze Vācijā, Ruck-Knörzer pēdu aprūpes kabinetā, Podoloģijā. Inese Šķerberga 2P, LU PSK


  ERASMUS kvalifikācijas prakses pieredze Anglijā, Netherton Podiatry Clinic, Podoloģijā. Betija Dzene 2P, LU PSK


  Konferences programma

  Lasīt vairāk
 • 24.04.2014
  Studentu konference "Artrītu diagnostika un pēdas aprūpes mūsdienu aspekti"

  Latvijas Universitātes

  P. Stradiņa medicīnas koledža


  LU P. Stradiņa medicīnas koledža aicina piedalīties MT katedras studentu rīkotajā konferencē


  "Artrītu diagnostika un pēdas aprūpes mūsdienu aspekti"!


  Š.g. 24. aprīlī koledžas zālē plkst. 10:00-15:00.


  Reģistrācija konferences dienā plkst. 9:00-9:45.


  (Dalība bezmaksas)


  Aicināti visi interesenti!!!


  (MT katedras studenti)

  Lasīt vairāk
 • 17.04.2014
  Priecīgas lieldienas!

  Lieldienas ir pavasara saulgrieži, ko svin par godu pavasara un saules atnākšanai, kuros ar rituālām darbībām mēģina palīdzēt zemes atmodai un jau laikus nodrošināt zemes auglību, un veicināt tās svētību. Kristīgo Lieldienu tradīcijas mūsdienās ir savijušās ar latviskajām. Kristiešiem šis ir Kristus augšāmcelšanās laiks. Latviešu tradīcijās ienākušas tādas kristiešu tradīcijas kā klusā nedēļa pirms Lieldienām, Zaļā ceturtdiena, Lielā piektdiena, kas tiek saukta arī par Lielo Piektu. Tomēr šo tradīciju ievirze latviešiem nav aizgūta no kristiešiem, bet gan mantota: tā ir tautas maģisko priekšstatu izpausme, kas galvenokārt saistīta ar dažādiem ticējumiem par laika pareģošanu, auglības nodrošināšanu, veselību u.c.


  Avots: www.Centrlv.com

  Lasīt vairāk
 • 21.03.2014
  Pieteikties NORDEA maratonam

  Aicinu koledžas studentus vienoties kopīgam komandas skrējienam Nordea Rīgas maratonā

  2014.gada 18.maijā


  Dalībnieku izvēlei būs pieejamas četras distances -
  maratona distance (42 km 195 m),
  pusmaratona distance (21 km 097,5 m),
  10 km distance
  5 km distance


  Dalībai Nordea Rīgas maratons koledžas komandā iespējams pieteikties šeit vai uz e-pastu: nauris87@inbox.lv


  Ar cieņu
  Nauris Bērziņš R2A grupa.


  Pieteikties NORDEA maratonam līdz 21.martam

  Lasīt vairāk
 • 20.03.2014
  Evisit tālākizglītības portāls

  Cien. medicīnas studenti!


  Aicinām Jūs pievienoties 6500 veselības aprūpes speciālistiem, kuri lieto Evisit tālākizglītības portālu!


  Portālā Jūs varat klausīties vadošo speciālistu lekcijas kardioloģijas, radioloģijas, ginekoloģijas, internās medicīnas, pediatrijas un citās jomās, kā arī iepazīties ar asociāciju vadlīnijām, iepazīties ar aktuālo informāciju par tālākizglītības pasākumiem u.c.


  Pabeidzot studijas un rezidentūru, Evisit portālā Jums būs iespēja iegūt resertifikācijai nepieciešamos tālākizglītības punktus.


  Šobrīd portālā Jūs varat klausīties vairāk kā 150 lekcijas, ko sagatavojuši vadošie lektori:
  prof. A. Danilāns, prof. A. Lejnieks, asoc. prof. I. Grope, asoc. prof. J. Raibarts, prof. D. Rezeberga u. c.


  Lielāko daļu lekciju Jūs varat noskatīties par brīvu.


  Pievienojieties esošojiem un topošajiem medicīnas speciālistiem arī Jūs!
  Ienāciet portālā www.evisit.lv un reģistrējieties bez maksas!


  Ar cieņu,
  Evisit administrācija
  Tālr.: +371 67807890
  E-pasts: info@evisit.lv

  Lasīt vairāk
 • 14.03.2014
  Donoru diena 09.04.2014

  09.04.2014. 9.00 – 12.00


  Koledžas zālē


  DONORU DIENA


  Līdzi ņemt pasi!

  Lasīt vairāk
 • 11.03.2014
  Vieslekcija 18.martā no plkst.10.00 - 12.30, koledžas zālē

  Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža rīko


  Vieslekciju: "Invazīvās kardioloģijas un invazīvās radioloģijas laboratoriju vadošo medmāsu programma: Pieeja caur femorālo kopējo artēriju. asinsvadu slēdzējierīces nepieciešamība, procedūras komplikācijas un to novēršana"


  18.martā no plkst.10.00 - 12.30, koledžas zālē


  Latvijas Māsu asociācijas apstiprināta un reģistrēta tālākizglītības programma ,reģistrācijas Nr. NTI/5-0219, TIP - 8 punkti


  Lektores:

  Dr. Svetlana Rudņicka, RAKUS Invazīvās Radioloģijas nodaļas vadītāja,
  Zane Kaprāle Johnson & Johnson AB Latvijas filiāle, produktu speciāliste, CORDIS.


  Interesentiem pieteikties pie MT katedras lietvedes Aigas Tonnes e-pasts: aiga.tonne@inbox.lv vai tel. 28690166

  Lasīt vairāk
 • 27.02.2014
  Koledžas iekšējo zinātniskās pētniecības projektu konkurss

  KONKURSS IR NOSLĒDZIES


  26.02.2014. Rīkojums Nr. 1-7/11
  Nr. 07 - 1 "Medicīnas koledžā studējošo jauniešu veselība un to ietekmējošie paradumi", projekta vadītāja Dr. Rita Geske
  Nr. 07 - 2 "Jūrmalas pilsētas sabiedriskā transporta atbilstība universālā dizaina principiem", projekta vadītāja Ina Vīksniņa


  2014. gada decembrī ir noslēdzies zinātniski pētnieciskais projekts „Jūrmalas pilsētas sabiedriskā transporta atbilstība universālā dizaina principiem”, kura aktivitātēs bija iesaistītas Sociālās aprūpes katedras docētājas Ina Vīksniņa, Kristīne Vītoliņa, Ina Ozola, Līga Priede, Sociālās rehabilitācijas studiju programmas 2. kursa studentes - Inga Keirāne, Raima Jurjāne.


  Projekta mērķis: izpētīt universālā dizaina principu īstenošanu sabiedriskā transporta pakalpojumu pieejamībā, kura realizēšanai tika veikta anketēšana Jūrmalas pilsētā.


  Respondentu anketēšana notika dažādās Jūrmalas pilsētas institūcijās: SIVA-koledža, Jūrmalas invalīdu un viņu draugu biedrība ,,Kopā būt"; Jūrmalas Pensionāru biedrība; Jūrmalas pilsētas senioru apvienība (biedrība); Latvijas Neredzīgo biedrības Jūrmalas teritoriālā nodaļa, „Sarkanais krusts”, Kauguru dienas centrs, Ķemeru dienas centrs, grupu dzīvokļi, Labklājības pārvalde, Bērnu centrs ”Čiepa” Kauguri, Jaundubultu ilgstošās aprūpes iestāde, Ilgstošā aprūpes iestāde „Zemgale” filiāle Kauguros, kopskaitā piedalījās vairāk kā 200 respondenti.
  Pētījuma rezultātā tika iegūts Jūrmalas pilsētas iedzīvotāju viedoklis, par sabiedriskā transporta atbilstību vides pieejamībai un universālā dizaina principiem.


  Pētījuma rezultāti tika publiskoti:
  - Zinātniskās konferences "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā" tēžu krājums 24.10.2014.
  - Starptautiskās zinātniskās konferences Lietuvā Utenas Universitātē „Realities and perspectives of professional competences in the European union labour market” 13.11.2014. tēžu krājums


  Plānotās publikācijas:
  Zinātnisko rakstu Rēzeknes augstskolas starptautiskās konferences „SABIEDRĪBA, INTEGRĀCIJA, IZGLĪTĪBA” materiālu krājumā ar iekļaušanu Thomson Reuters Conference Proceedings Citation Index- Science datu bāzē ( 2015.g. 22-23 maijs)


  Pētījums tika prezentēts:
  - Jūrmalas pilsētas dome Transporta un komunālo lietu komitejas, Sociālo lietu komitejas sēdē. 19.11.2014.
  - 3. decembra Starptautiskās invalīdu dienas ietvaros Invalīdu un viņu draugu apvienībā „Apeirons”, piedaloties vides ekspertiem 04.12.2014.
  - RTU zinātniskā konference "Vides zinātne un izglītība Latvijā un Eiropā" 24.10.2014
  - Starptautiskā zinātniskā konference Lietuvā Utenas Universitātē „REALITIES AND PERSPECTIVES OF PROFESSIONAL COMPETENCES IN THE EUROPEAN UNION LABOUR MARKET” 13.11.2014.
  - Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā akadēmiskā personāla sēdē 16.12.2014.


  Pētījuma rezultātā tika izveidots mācību metodiskais materiāls Studiju procesā Invalīdu sociālā rehabilitācija.

  Lasīt vairāk
 • 04.02.2014
  11.02.2014. plkst. 12.30 seminārs par ERASMUS+ aktivitātēm

  Uzmanību!

  Aicinu studentus, kuri ir plānojuši 2014./2015.studiju gadā piedalīties jaunās programmas ERASMUS+ aktivitātēs (prakse, studijas ārvalstīs), apmeklēt 2014.gada 11.februārī plkst.12:30 informatīvo semināru koledžas zālē Administratīvajā korpusā.

  Semināru vadīs Valsts izglītības attīstības aģentūras ERASMUS nodaļas vecākā programmas speciāliste LĪVIJA MAČTAMA!

  Semināra laikā tiks stāstīts par Mobilitāti un Stratēģiskajām partnerībām ERASMUS+ programmā (2014 – 2020).

  Ārējo sakaru koordinatore Aiga Grauduma

  Lasīt vairāk
 • 29.01.2014
  Aicinājums atbalstīt #idejasLatvijai jauniešu forumu "Latvija - kādu es vēlos"

  Aicinājums atbalstīt #idejasLatvijai jauniešu forumu "Latvija - kādu es vēlos"

  Forumā ir aicināti piedalīties augstskolu studentus un absolventus līdz 25.gadiem, aizpildot pieteikuma anketu portālā www.idejaslatvijai.lv līdz 10.februārim.

  Lasīt vairāk
 • 08.01.2014
  Informācija par studiju un studējošā kredītu

  Cien. studenti!


  Informējam, ka ir iespējams pieteikties uz studiju un studējošo kredītu līdz 2014.gada 14.februārim.
  Pieteikuma veidlapas var saņemt pie
  Diānas Bakānes, dienesta viesnīcas 108.kabinetā, vai pie Aigas Graudumas, Medicīnas tehnoloģiju katedras 201.kabinetā, kā arī koledžas mājaslapā – www.psk.lu.lv


  Iesniegums studiju kredīta saņemšanai

  Iesniegums studējošā kredīta saņemšanai


  Kredītu piešķiršanas komisija

  Lasīt vairāk