Estētiskā kosmetoloģija

ESTĒTISKĀ KOSMETOLOĢIJA

STUDIJAS PAR MAKSU

Kvalifikācija: Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā)
Studiju programmas kods: 41722
Studiju ilgums: 3 gadi, 120 KP/ 180 ECTS
Izglītības līmenis: īsā cikla profesionālā augstākā izglītība
Studijas notiek: Jūrmalā (Vidus prospekts 38, Bulduri)
Studiju īstenošanas veids: pilna laika klātienes dienas un vakara grupās
Studiju maksa: 2500 EUR/ par 1 studiju gadu*
Iepriekšējā izglītība: vidējā
Studiju programmas vadītāja: Mg.paed. Inguta Grinberga

* Studiju maksa spēkā ar 2023./ 2024. studiju gadu.

 

Akreditēta programma

Programmas saturs saskaņots ar Skaistumkopšanas speciālista (kosmetoloģijā) profesijas standartu -
LR Ministru kabineta noteikumi - “Noteikumi par valsts pirmā līmeņa profesionālās augstākās
izglītības standartu” Nr. 141, 20.03.2001.

Specialitātes apraksts

Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) ir ārstniecības persona ar specializāciju dažādās skaistumkopšanas jomās, kura strādā skaistumkopšanas institūcijās, veselības aprūpes iestādēs vai kā privātpersona ar kosmetoloģijas tehnoloģijām un metodēm, kosmētikas produktiem sejas un/ vai ķermeņa problēmu risināšanā ievērojot profesionālo darba ētiku, tehniskās drošības standartus, vispārējās higiēnas prasības un citus normatīvos aktus. Pārzina kosmētikas tirgu un rūpējas par savu izaugsmi izvēlētajā skaistumkopšanas darbības jomā – kosmētikas un kosmētikas produktu menedžments, solārija aparatūras menedžments, kosmetoloģijas tehnoloģiju un metožu konsultants.

Skaistumkopšanas speciālista (kosmetoloģijā) galvenie profesionālie uzdevumi

Atkarībā no izvēlētās jomas skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) apgūst un lieto jomai specifiskās zinātniski pamatotās kosmetoloģijas tehnoloģijas un metodes, kosmētiku un kosmētikas produktus, konsultēšanas metodes, kā arī sniedz citus kosmētiska rakstura pakalpojumus, ievērojot savas profesionālās lomas un kompetences robežas.

Profesijas standarts

Studiju programmas mērķis

Sagatavot kvalificētus pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības skaistumkopšanas speciālistus (kosmetoloģijā), nodrošinot zināšanu un prasmju apguvi izvēlētajā profesijā, veidojot atbildīgu, radošu un profesionāli izglītotu speciālistu skaistumkopšanas nozarē, kas atbilst Latvijas un Eiropas darba tirgus prasībām un sekmētu konkurētspēju mainīgos sociālekonomiskajos apstākļos.

Studiju programmas praktiskā realizācija

Studiju programmas praktiskā realizācija notiek koledžas praktisko nodarbību kabinetos, kā arī prakšu bāzēs klīniskos apstākļos, skaistumkopšanas salonos, rehabilitācijas un estētiskās medicīnas centros.

Mācību praksēs studējošie nostiprina zināšanas un prasmes docētāju vadībā, strādājot ar klientiem, novērtējot dažādu ādas stāvokļu problēmu jautājumus, to analīzi un risināšanu.

Apgūstamie studiju kursi

Nozares studiju kursi :
Farmakoloģijas pamati; Higiēna un vides medicīna; Anatomija; Fizioloģija; Uztura mācība; Pacientu aprūpe ar veselības traucējumiem; Neatliekamā palīdzība; Ievads specialitātē un profesionālas darbības juridiskie pamati; Dermatoloģija; Klīniskā medicīna; Vispārējā pataloģija; Klīniskie stāvokļi dermatoloģijā; Medicīniskā kosmetoloģija; Estētiskā kosmetoloģija; Kultūras un mākslas pamati; Fizikālā terapija kosmetoloģijā; Kurortoloģija; SPA procedūras; Klasiskā masāža; Starpkultūru komunikācija un lietišķā etiķete; Aromterapija un fitoterapija; Ajūrvēdas medicīniskie pamati; Sievietes veselība; Estētiskās procedūras ķermenim; Mezoterapija; Mikropigmentācija; Ķirurģija estētiskajā medicīnā; Infekcijas slimības un infekciju kontrole; Triholoģijas pamati; Vaksācija; Manikīrs un pedikīrs; Dekoratīvā kosmētika.

Vispārizglītojošie studiju kursi:
Personības attīstības teorijas un saskarsmes psiholoģija; Pētniecība; Uzņēmējdarbības pamati skaistumkopšanas speciālistu praksē; Projektu izstrādes un vadīšanas pamati; Svešvaloda (angļu); Bioloģija, ģenētika un mikrobioloģijas pamati; Lietišķā informātika; Pedagoģija estētiskajā kosmetoloģijā; Latīņu valodas terminoloģija; Kosmētiskā ķīmija; Civilā aizsardzība.

Studiju plāns

Studiju kursi

Sadarbības partneri

Studiju programmas ietvaros notiek sadarbība ar citām izglītības iestādēm un sociālajiem partneriem Latvijā un ārzemēs:

 • The First Estonian Private Cosmetic School (Igaunija)
 • The Secondary School for Pharmacy, Cosmetics and Health Care (Slovēnija)
 • Rehabilitation College in Warshaw (Polija)
 • Šiauliai State College (Lietuva)
 • Kauno University of Applied Sciences (Lietuva)
 • Medical University Plovdiv (Polija)
 • Klaipeda State University (Lietuva)
 • IES.Nr.1 de Gijon (Spānija)
 • CFPI LUMEN (Spānija)
 • Latvijas profesionālajām asociācijām un apvienībām
 • Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžai ir noslēgti sadarbības līgumi par praktiskās apmācības realizāciju ar P. Stradiņa Klīnisko universitātes slimnīcu, Jūrmalas slimnīcu, NRC “Vaivari”, rehabilitācijas centru “Jaunķemeri”, reģionālajām ārstniecības iestādēm, Estētiskās medicīnas klīniku 4. dimensija, Semarah Hotel Lielupe, Hotel Jurmala SPA.

Iespējas darba tirgū

Skaistumkopšanas speciālists (kosmetoloģijā) pēc koledžas absolvēšanas var strādāt ārstniecības iestādēs un skaistumkopšanas salonos, veicot kompetencēm atbilstošos darba pienākumus.

Turpmākās studiju iespējas

Studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” absolventiem ir iespēja:
- turpināt izglītību uzņēmējdarbības un veselības aprūpes studiju programmās;
- turpināt studijas bakalaura programmā Utenos Kolegija (Lietuva).