Koledža piedāvā apgūt darba tirgū pieprasītas profesijas veselības aprūpes un sociālās labklājības jomā akreditētās 1. līmeņa profesionālās augstākās izglītības deviņās studiju programmās.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža ir vienīgā Latvijā, kura piedāvā apgūt Medicīnas tehnoloģiju katedrā realizētās studiju programmas – “Biomedicīnas laborants”, “Radiologa asistents” un “Podoloģija”.

Atvērto durvju dienas 2019/2020

Nāc un iepazīsties ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu!

Vienlaikus ar pamatstudijām koledža īsteno profesionālās pilnveides izglītības programmas un tālākizglītības programmas veselības un sociālās aprūpes speciālistu kvalifikācijas uzturēšanai.

 • 08.11.2019
  ESF “Fizisko aktivitāšu veicināšana dažādu slimību gadījumos”

  08.11.2019.


  ESF “Fizisko aktivitāšu veicināšana dažādu slimību gadījumos”


  Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.6.0/17/1/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana”


  PROGRAMMA (.PDF)


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža aicina pieteikties ārstus, ārsta palīgus, māsas, vecmātes, funkcionālos speciālistus apmācībai neformālās izglītības programmā
  “Fizisko aktivitāšu veicināšana dažādu slimību gadījumos”, kas norisināsies Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros*.


  Programmas mērķauditorija ir: ārsts, ārsta palīgs, māsa, vecmāte, funkcionālais speciālists.


  Mācību procesa rezultātā sniegt zināšanas un praktiskās iemaņas par fiziskajām aktivitātēm, to saistību ar funkcionēšanas un nespējas procesu cilvēka mūža garumā, iesaistīšanos sabalansētas un atbilstošas fiziskās aktivitātes saglabāšanā.


  Norises vieta un laiks:

  • 13.12.2019. – LU P. Stradiņa medicīnas koledža, Rēzeknes filiāle, Raiņa iela 5a, Rēzekne.
  • 17.01.2020. – LU P. Stradiņa medicīnas koledža, Vidus prospekts 38, Bulduri.
  • 31.01.2020. – SIA “Madonas slimnīca”, Katrīnas dambis 10, Madona.
  • 14.02.2020. – SIA “Tukuma slimnīca”, Raudas iela 8, Tukums.
  • 27.03.2020. – SIA “Saldus medicīnas centrs”, Slimnīcas iela 3, Saldus.
  • 03.04.2020. – SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, Brīvības bulvāris 6, Jelgava.
  • 17.04.2020. – SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca Talsu filiāle”, Stendes iela 1, Talsi.
  • 08.05.2020. – LU P. Stradiņa medicīnas koledža, Vidus prospekts 38, Bulduri.

  PIETEIKUMA FORMA


  * Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.6.0/17/I/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana” darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība"
  9.2.6.specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikāciju” ietvaros veiktā iepirkuma “Ārstniecības, ārstniecības atbalsta personāla un
  farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu sniedzēju apmācību onkoloģisko slimību jomā programmu sagatavošanu un apmācību īstenošanu’’.


  Iveta Strode,
  projekta koordinatore
  E-pasts: esffizakt@inbox.lv

  Lasīt vairāk
 • LU PSK "Erudīts 2019" - piesaki savu komandu!
  08.11.2019
  Piesaki komandu “Erudīts 2019”!

  Sveiciens visiem erudītajiem Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) studējošajiem!

  Klāt novembris, kad Latvijā svinam valsts svētkus, un koledžā Studējošo pašpārvalde organizē gada atraktīvāko un inteliģentāko pasākumu „ERUDĪTS”!

  NORISES LAIKS:
  20.11.2019. plkst. 15.30 – “Erudīts 2019” (LU PSK 1. korpusa zālē – Vidus prospektā 38, Jūrmalā)

  KOMANDU PIETEIKŠANĀS:
  līdz 15.11.2019., sūtot pieteikumu uz e-pastu: lupsk.studenti@gmail.com

  Konkursa pārbaudījumos tiks vērtētas komandu zināšanas par Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu un Latviju.

  KĀ PIETEIKTIES?
  1) Izveidojiet komandu (1 kapteinis + 3 dalībnieki, komandas dalībnieki var būt no dažādām studiju programmām un kursiem)!
  2) Izdomājiet komandai nosaukumu!
  3) Sagatavojiet mājasdarbu – īsu un kodolīgu komandas pieteikumu, brīvā formā līdz 1-2 min.!
  4) Piesakiet komandu, sūtot e-pastu (pieteikumā norādīt – komandas nosaukumu, dalībnieku vārdus, uzvārdus, kursu, e-pastus, kontakttālruni).

  NEATSTĀJ PIETEIKUMA NOSŪTĪŠANU UZ PĒDĒJO BRĪDI – komandu skaits ir ierobežots!!!
  Esi erudīts – piesaki komandu, nāc atbalsti savējos un pavadi laiku kopā ar studiju biedriem!

  Pirmo trīs vietu ieguvējiem – vērtīgas balvas!
  Aktīvākajiem skatītājiem/ līdzjutējiem – pārsteiguma balvas!

  Atskats uz “Erudīts 2018"

  Apskatīt posteri

  Godināsim koledžas 80. jubileju un svinēsim Latvijas valsts svētku mēnesi kopā!
  Uz tikšanos “Erudīts 2019”!

  Informējam, ka Latvijas Universitātes aģentūras “Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža” reģ. nr. 90000031813 (turpmāk – Pārzinis) organizētajā pasākumā, iespējama šī pasākuma fotografēšana un/vai filmēšana, kuras rezultātā iegūtās fotogrāfijas un/vai videoierakstus Pārzinis ir tiesīgs izmantot Pārziņa komunikācijas kanālos (www.psk.lu.lv, Facebook) un drukas darbos. Datu izmantošanas mērķis: arhīva veidošanas, pamatdarbības un sabiedrisko attiecību pasākumu atspoguļošanas, kā arī mārketinga nolūkiem. Sīkāka informācija pieejama klātienē: Vidus prospektā 38, Jūrmalā, LV-2010.

  Lasīt vairāk
 • 29.10.2019
  Intervija ar LU PSK lektori J. Urbēnu

  Šis studiju gads Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) sācies ne tikai ar izmaiņām studentu sastāvā, bet arī ar mācībspēku pieaugumu, tāpēc vēlamies jūs iepazīstināt ar vienu no mūsu jaunajām kolēģēm – LU PSK Ārstniecības katedras lektori Jeļenu Urbēnu.

  Jeļena Urbēna savas studijas medicīnā uzsākusi tieši mūsu koledžas sienās, kad pirms vairākiem gadiem absolvējusi studiju programmu „Māszinības”. Lektore Urbēna stāsta: „Kad pēc vidusskolas absolvēšanas bija jāizvēlas, ko studēšu, biju lielas izvēles priekšā – kļūt par skaistumkopšanas speciālisti kosmetoloģijā vai medicīnas māsu. Izvēle sliecās par labu studiju programmai „Māszinības” un es ne mirkli nenožēloju šo izvēli. Interesanti, ka sākumā studijas medicīnā izvēlējos, jo plānoju kļūt par vienas jomas speciālisti, bet studijas mani tik ļoti aizrāva, ka uzreiz pēc koledžas absolvēšanas devos strādāt par operāciju māsu un turpināju studijas medicīnā.”


  Savas pirmās darba gaitas medicīnā viņa uzsākusi Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā (PSKUS) Nieru transplantācijas nodaļas operāciju zālē, savukārt pēdējos trīs gadus aizvadījusi PSKUS Infekciju slimību un hospitālās epidemioloģijas konsultatīvajā dienestā kā vecākā infekciju kontrolēs māsa. Jeļena atklāj, ka šajā posmā guvusi lielu pieredzi un ņēmusi dalību dažādos starptautiskos projektos, kas sniedza iespēju viesoties citās valstīs un klīnikās, mainot infekciju kontroles un slimnīcas vidi. Jeļena atzīst, ka tieši darbs infekciju kontroles māsas amatā, apmācot personālu par infekciju kontroles un higiēnas prasībām, ļāvis viņai saprast, ka viņas sirds darbs ir pedagoģija. Viņa saka: „Tāpēc uzsāku lasīt lekcijas. Sākumā infekciju kontrolē, vēlāk vadīju kvalifikācijas darbus un piedalījos komisijās, bet nu esmu
  šeit, LU PSK, un vadu procedūru tehnikas, saskarsmes un paliatīvās aprūpes nodarbības.


  Runājot par darbu koledžā, lektore Urbēna saka: „Mans dzīves sauklis ir – Kad saņem, dod citiem. Kad iemācies, māci citus! Tāpēc varu teikt, ka beidzot esmu savā vietā un daru to, kas tiešām ir mans. Ir sajūta, ka šīs ir otrās mājas un aura, kas piemīt koledžai, ir tik sirsnīga un mīļa, ka negribas skriet prom, tiklīdz pienāk darba laika beigas. Kolēģi šeit ir ārkārtīgi atsaucīgi, bet studenti ļoti ieinteresēti mācīties – centīgi un apzinīgi, bet tajā pašā laikā nodarbības neizpaliek bez pozitīva humora devas! Es uzskatu, ka īstam medicīnas studentam ir jāmāk neapjukt krīzes un nestandarta situācijās, jāpielāgojas un jārod risinājums dažādās ar veselības aprūpi saistītās situācijās un uzdevumos. Tāpēc es studentiem novēlu nekad neapstāties un iet uz priekšu! Jā, varbūt dažkārt liksies grūti, bet tas ir tā vērts! Katrs „paldies”, ko dzirdēsiet no pacienta – baros dvēseli, turklāt sajūta, ka spējat palīdzēt citiem – ir neaprakstāma!

  Lasīt vairāk
 • 25.10.2019
  ESF “Ergonomijas principi onkoloģijas pacientu aprūpē”

  Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.6.0/17/1/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana”

  PROGRAMMA (.PDF)


  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža aicina pieteikties māsas, māsas palīgus, funkcionālos speciālistus apmācībai neformālās izglītības programmā “Ergonomijas principi onkoloģijas pacientu aprūpē”, kas norisināsies Eiropas Sociālā fonda projekta ietvaros*.

  Programmas mērķauditorija ir: māsa, māsas palīgs, funkcionālais speciālists.

  Mācību procesa rezultātā sniegt teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas ergonomijas pamatjautājumos saistībā ar onkoloģijas pacientu aprūpi un dzīves kvalitātes uzturēšanu, attiecībā uz pacientu labsajūtas nodrošināšanu, kā arī ārstniecības un ārstniecības atbalsta personu profesionālo darbību. Veidot izpratni par ergonomiju ietekmējošiem faktoriem pacientu drošības aspektā un personāla profesionālajā darbībā.


  Norises vieta un laiks:

  • 13.11.2019.-15.11.2019. – LU P.Stradiņa medicīnas koledža, Rēzeknes filiāle, Raiņa iela 5a, Rēzekne.
  • 22.01.2020.-24.01.2020. – SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca”, Brīvības bulvāris 6, Jelgava.
  • 19.02.2020.-21.02.2020. – SIA “Kuldīgas slimnīca”, Aizputes iela 22, Kuldīga.
  • 26.02.2020.-28.02.2020. – SIA “Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca”, Hipokrāta iela 4, Rīga.
  • 18.03.2020.-20.03.2020. – SIA “Daugavpils reģionālā slimnīca”, Vasarnīcu iela 20, Daugavpils.
  • 22.04.2020.-24.04.2020. – SIA “Cēsu klīnika”, Slimnīcas iela 9, Cēsis.
  • 20.05.2020.-22.05.2020. – SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, Inženieru iela 60, Ventspils.
  • 27.05.2020.-29.05.2020. – LU P. Stradiņa medicīnas koledža, Vidus prospekts 38, Bulduri.


  PIETEIKUMA FORMA


  *Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 9.2.6.0/17/I/001 “Ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikācijas uzlabošana” darbības programmas "Izaugsme un nodarbinātība" 9.2.6.specifiskā atbalsta mērķa "Uzlabot ārstniecības un ārstniecības atbalsta personāla kvalifikāciju” ietvaros veiktā iepirkuma “Ārstniecības, ārstniecības atbalsta personāla un
  farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu sniedzēju apmācību onkoloģisko slimību jomā programmu sagatavošanu un apmācību īstenošanu’’.


  Ināra Dupure,
  projekta koordinatore
  E-pasts: esfergonomija@inbox.lv

  Lasīt vairāk
 • 07.10.2019
  Studenti viesojas SAC “Mežciems”

  Starptautiskās veco ļaužu dienas ietvaros, kas pasaulē tiek atzīmēta 1. oktobrī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedras studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 2. kursa studējošie ciemojās SAC “Mežciems”.

  FOTOATSKATS


  Vizītes laikā LU PSK studenti kopīgi pavadīja laiku ar senioriem, iesaistījās dažādās aktivitātēs un spēlēs – kopā spēlēja šahu, šautriņas, riču - raču, cirku, dambreti, domino, atmiņas spēles, taustes spēles, boccia, kas ir aktīva spēle ar bumbiņu mešanu. Par dalību aktivitātēs visiem dalībniekiem bija iespēja saņemt balvas un diplomus.

  Par godu atzīmējamai dienai studenti bija sagatavojuši un SAC “Mežciems” senioriem sniedza nelielu muzikālu koncertu. Pēc kopā pavadītām aktivitātēm neizpalika arī tēja, kafija
  un kūkas ēšana.

  Paldies, – SAC “Mežciems” administrācijai un sociālajam rehabilitētājam Vilnim Gricaičukam- Puriņam un viņa komandai par iespēju un atbalstu pasākuma tapšanā!


  Ina Vīksniņa
  LU PSK Sociālās aprūpes katedras
  lektore

  Lasīt vairāk
 • 04.10.2019
  “Fukši 2019” – iesvētīti

  Trešdien, 2. oktobrī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Studējošo pašpārvalde organizēja savu pirmo 2019./ 2020. studiju gada pasākumu – “Fukši 2019”, uz kuru īpaši tika gaidīti pirmo kursu studējošie.

  FOTOATSKATS, LU PSK "Fukši 2019", 02.10.2019.


  Pasākuma “Fukši 2019” sauklis šogad tika izraudzīts “Šurp grāmatas uz koledžu, es būšu teicamnieks!” un kā dress code, ko bija lūgts ievērot pirmkursniekiem, bija norādīts – skolas forma.

  Iesvētību pasākuma scenārijs tika ieturēts iepriekšējo gadu tradīcijā. Pirmkursnieki bija aicināti pulcēties koledžas pagalmā, kur viņus sagaidīja organizatoru komanda. Pēc iepazīšanās fukši tika sadalīti piecās komandās. No organizatoriem katra komanda saņēma uzdevumu lapas. Lai pārliecinātos, cik labi jaunie studējošie ir iepazinuši koledžas teritoriju un zina, kādas profesijas var apgūt koledžā, kontrolpunktos komandas gaidīja kāds no Studējošo pašpārvaldes un lūdza izpildīt konkrētu uzdevumu. Tā ar dažādu āķīgu pārbaudījumu veikšanu pirmkursnieki iepazina deviņas profesijas.

  Pasākuma pirmā daļa noslēdzās ar fukšu zvēresta došanu, ko pieņēma Studējošo pašpārvaldes komanda. “Fukši 2019” noslēdzās ar neformālo daļu – balli ar karaoki.

  Paldies, visiem dalībniekiem par atsaucību un apmeklējumu!
  Uz tikšanos nākamajos Studējošo pašpārvaldes rīkotajos pasākumos!

  “Fukši 2019” organizatori

  Lasīt vairāk
 • 26.09.2019
  LU PSK “Fukši 2019”

  Īpašs aicinājums LU PSK 2019./ 2020. ak. g. pirmo kursu studentiem! 

  Hei, hei, pirmkursnieki!
  Jau pavisam drīz – 02.10.2019. – “FUKŠI 2019”!

  POSTERIS (PDF)


  Šī gada dresscode: skolas forma
  PASĀKUMA PROGRAMMA:
  I – plkst. 15.00 tiekamies koledžas pagalmā pie 1. korpusa (Vidus prospektā 38, Jūrmalā), kur jūs gaidīs Studējošo pašpārvaldes komanda;
  II – plkst. 19.00 tiekamies koledžas 1. korpusa zālē, kur neformālā gaisotnē turpināsim iepazīšanos, būs mūzika, dejas, karaoke!
  Iespēja rezervēt galdiņu (lūgums ņemt vērā, ka galdiņu vietu skaists ir ierobežots), pieteikumā norādi kursu un personu skaitu,
  informāciju sūti uz e-pastu: lupsk.studenti@gmail.com līdz 30.09.2019.


  Ieskats “Fukši 2018” norisē


  Tiekamies Fukšos!
  Gaidām arī 2. un 3. kursu studentus!

  Jūsu –
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Studējošo pašpārvalde

  Lasīt vairāk
 • 17.09.2019
  LU PSK dalība Erasmus+ projektā “eMed-PASS“

  The eMedication Passport – cultural adaptation of learning tool for ensuring the development of medication competence of graduate nurses (eMed-PASS).

  More about the project “eMed-PASS“


  Erasmus+ project “The eMedication Passport – cultural adaptation of learning tool for ensuring the development of medication competence of graduate nurses (eMed-PASS)” started in
  September 2017. During first meeting in Tartu Health Care College were set up main strategy and tasks of involved partners – Tartu Health Care College (Estonia), Turku University of Applied Sciences (Finland), Kauno kolegija/UAS (Lithuania) and P.Stradins Medical College of the University of Latvia (Latvia). Project period is 01.09.2017. – 31.08.2020.


  The ultimate goal of eMed-PASS project is to increase patient and medication safety by developing the educational preparation of nurses. The aim of this project is to modify,

  implement, and evaluate the feasibility of electronic Medication Passport for ensuring the medication competence and adequate working life skills of the graduating nurses.


  On the first project phase partners were analysing national study results of Nursing Students` Medication Competence in Finland, Estonia, Latvia and Lithuania. What and how was done in each country before project activities. In addition, the literature review gives an overview of the research activities carried out in the countries participating before the project. A
  questionnaire developed in Finland was used to collect research and background data.  


  All partner countries have their own national recommendations that guide the curriculum of a
  certain school. Curriculums of all partner countries are competence-based and curricula are guided by the requirements of the Directive of European Parliament and Council 2005/36/EU, recognition of professional qualifications, 7.09.2005 cet. Latvia and Lithuania have a national curriculum for nursing education, Estonia and Finland do not.


  In Finland, Lithuania and Estonia nursing education is a bachelor-level higher education, the undergraduate program is a 3.5 years full-time course with seven semesters. Bachelor or
  professional higher education degree requires 210 ECTS (European Credit Transfer and Accumulation System) credits. In Latvia general nurse education is a 1st level of the
  professional higher education, the undergraduate program is a 3 years (180 ECTS) full-time course with six semesters. To continue general nurse education, students have the possibility to study for one year at the University, to get bachelor’s degree (60 ECTS). In all countries nurse can continue master’s level studies after graduating with a bachelor’s degree or professional higher education degree. Composition and duration of master’s studies vary from country to country.


  As project is about students’ mediation competences and knowledge, it was important to clarify how many ECTS are devoted to medication education (incl. pharmacology, medication
  calculation, medication administration). Average of ECTS varies from country to country. For 2 example Finland has 10 ECTS, Estonia has 8 ECTS, Latvia has 10 ECTS and Lithuania has 3 ECTC. In Finland, Estonia, Latvia and Lithuania components of medical administration are also included in additional subjects.


  Medication education of nurses varies quite a lot in partner countries. It’s not possible to evaluate conclusively the amount and sufficiency of medication education based on available
  data. There are no national guidelines for minimum requirements for acquiring proficiency, except in Finland. In Estonia, Latvia, and Lithuania no research has been done to evaluate the issue.

  In Latvia and Lithuania there weren`t carried out any researches of nursing students’ medication competences. In Estonia, one research has been carried out to describe drug-
  related knowledge and skills, as well as the level of risk of medication errors of second and fourth year nursing students at Tartu Health Care College, and to clarify links between students’ background factors, their knowledge, skills, and the level of risk of drug-related errors (Bruus 2016). In Finland there were carried out many researches (doctorate, master and
  bachelor degree level) related to nursing students’ medication competences. Two limitations were made: only doctorate and master level studies was accepted and time limitation of
  twenty years was set for this overview.


  In Sulosaari (2016) study the average result in the overall medication competence evaluation of nursing students (n=666) was 70% correct answers over the semesters, 68% for the 2nd
  semester (n=328) and 72% for 7th semester students (n=338). The nursing students achieved on average 72% correct answers in a knowledge test, in medication calculation tasks 74%, and in patient vignettes 57% correct answers in deciding the best possible solution. However, the minimum acceptable score was achieved by 84 % of the students. The core elements of
  medication competence were significantly interrelated (Sulosaari et al. 2016).

  It was necessary to improve medication competences for nursing students’ to increase patient and medication safety. Results of the first project phase led to the next step.

  On the 2nd phase of EMED-PASS, partners task was to refine and implement cultural adaptation model of Medication Passport, translate and culturally validate the MCAF
  instrument for evaluation of nursing students medication competence, plan the data collection with MCAF and create electronic MCAF questionnaires. In this project the cultural adaptation is done by using the modified version of the guidelines by Beaton et al.(2000).

  Project partners translated tool to national languages. The base of eMedication Passport was English version developed by Finnish partner. Expert panels (pharmacology and nursing
  lecturers at the educational institution, nurses – nursing mentors at the hospital, hed- nurses at the hospital where students carry out their practice, in each Baltic partner country evaluated the contenct of translated national Medication Passport, measuring clarity, relevance and importance to the national system. All correction were done according to each country health care system. The MCAF tool for evaluation of nursing students’ medication competence in each country was reviewed by the national expert panels as well.


  On the 3rd phase of project the focus has been on creation of ePlatform for eMedication Passport. Turku University of Applied Sciences has been guiding the work of FNS. Final testing
  of MCAF test has been done in October, 2018. To ensure qualititive work, was produced user’s 3 manual together with FNS. Manual was made and translated for teachers and mentors.
  ePlatforma for eMedication was created in Estonian, Lithaunian and Latvian. http://laakehoitopassi-stage.fns.fi/ Turku University of Applied Sciences supported the
  implementation of the eMedication Passport in the Baltic countries, as they have experience in it and they are using tool in their study process.

  In three Baltic countries (Lithuania, Latvia, Estonia) the piloting was done in 2019 spring (in Estonia in March, in Latvia and Lithuania in May - June) with 2nd year nursing students. In Turku University of Applied Sciences piloting of the eMedication Passport was not conducted since the English Degree program students had it already in use and there were not suitable international exchange students during the pilot testing period.


  Data collection and analysis with the MCAF test has been done by the end of May in the partner institutions, Turku University of Applied Sciences have analysed the pre-implemenation data on nursing students medication competence.

  Feedback questionnaires for students, nurse mentors and teacher were finished after the transnational meeting in Kaunas, April, 2019, final translations in June and data collection is
  ongoing.


  In Estonia 30, in Latvia 71, in Lithuania 57 second year nursing students have participated in piloting eMedication passport. The overal oral feedback about the eMedication passport
  instrument from the mentors from Baltic countries was that it is a interesting useful tool to evaluate the student knowledge and skills, and that it can be oficially included into the study
  subject content. Tasks in the eMedication Passport help for setting the goal in learning the pharmacology and medication administration in clinical practices by giving a clear overview of what students must be able and whatk kind of knowledge they have to gain in in clinical practices regarding to pharmacology and medication administration. Although it is quite long
  and some statements/ skills can be joined together, also that it took more time to look over it and adapt at the first time.


  From all the Baltic countries students’ the feedback was that the instrument is useful, relevant learning tool for learning and practicing the pharmacology and medication passport in clinical practices. Also all countries students’ mentioned that sometimes, formulation of sentences (tasks) were too long and therefore a little bit unclear in the content of the eMedication Passport, some statements/skills are very similar and could be joined, as it was for the first time, students needed more information to explain criteria.
  4th phase of project is ongoing in Autumn semester, when post-evaluation of MCAF test will be conducted. Data collecting of feedback about using eMedicaton Passport ePlatform is on process.

  The e-Medication Passport is considered to be a solution to create common quality standards for undergraduate nursing student medication competence in Finland and Baltic Countries. It helps in each partner instituition to improve medication competences of nursing students’ and inrease collaboration among education institution and clinical practice placements.


  REFERENCES

  Beaton, D. E., Bombardier, C., Guillemin, F., & Ferraz, M. B. (2000). Guidelines for the process of cross-cultural adaptation of self-report measures. Spine, 25(24), 3186-3191.)
  Bruus, I (2016). The drug-related knowledge, skills and risk of drug related mistakes of 2nd and 4th year nursing students in Tartu Health Care College. Presentation in Tartu Health Care Conference (24.11.2016).  Sulosaari V, Huupponen R, Hupli M, Puukka P, Torniainen K & Leino-Kilpi H. (2015) Factors associated with nursing students’ medication competence at the beginning and end of their education. BMC Medical Education 15(1), 223.  Sulosaari V. 2016. Medication competence of nursing students in Finland. Doctoral dissertation. Turku University Annales Universitatis Turkuensis D1232. Turku, Finland.


  Lasīt vairāk
 • “Ārsta palīga darbība ambulatorajā praksē” 2019/2020
  12.09.2019
  “Ārsta palīga darbība ambulatorajā praksē” 2019/2020

  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (Vidus prospektā 38, Bulduros Jūrmalā) uzsāk pieteikšanos profesionālās pilnveides izglītības programmā ‘’Ārsta palīga darbība ambulatorajā praksē’’ (MAKSAS PROGRAMMA).

  Pēc profesionālās pilnveides izglītības programmas sekmīgas apgūšanas klausītāji iegūst apliecību par profesionālās pilnveides izglītības programmas apguvi, kas dod iespēju sertificēties kā ambulatorā dienesta ārsta palīgam.

  Mērķauditorija: ārsta palīgi vai feldšeri
  Mācību ilgums: 8 mēneši (2019. gada oktobris – 2020. gada maijs)
  Nodarbību norises laiks: piektdienas, sestdienas (katru otro nedēļu)
  Mācību norises vieta: Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (Vidus prospekts 38, Bulduri, Jūrmala)

  Pieteikties uz apmācības kursiem var, aizpildot pieteikuma formu koledžas mājaslapā, norādot pieprasīto informāciju.

  PIETEIKUMA FORMA

  Sīkāka informācija par profesionālās pilnveides izglītības programmu būs pieejama pēc grupas nokomplektēšanas 2019. gada septembrī.

  Inta Šubrovska,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Ārstniecības katedras lietvede
  Mob.: +371 25730072 (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00)
  E-pasts: lupsk.arstniecibas.katedra@gmail.com

  Ināra Dupure,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  Ārstniecības katedras izglītības metodiķe
  Mob.: +371 29446553 (darba dienās no plkst. 9.00 līdz 17.00)

  Lasīt vairāk
 • 11.09.2019
  Informācija par 2019./ 2020. ak. g. 1. semestra stipendijām

  1. Pirmā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Stipendiju piešķiršanas

  komisijas sēde 2019./ 2020. ak. g. 1. semestrī notiks 10.10.2019..


  2. Students, kurš vēlas pretendēt uz MINIMĀLO stipendiju (par labām sekmēm) un saņemt to laika posmā no 2019. gada septembra līdz 2020. gada janvārim (ieskaitot) – 99,60 EUR apmērā ir:

  • OBLIGĀTI jāaizpilda iesniegums stipendijas saņemšanai un jāiesniedz 1. korpusa 203. kabinetā (Vidus prospektā 38, Jūrmalā) Diānai Bakānei;
  • iesniegumus uz MINIMĀLO stipendiju (par labām sekmēm) var iesniegt no 23.09.2019. līdz 27.09.2019. plkst. 15.00!

  3. Studenti, kuri vēlas pretendēt uz VIENREIZĒJO stipendiju (par kādu no zemāk minētajiem kritērijiem), var sākt iesniegt iesniegumus ar klāt pievienotiem derīgiem dokumentiem (izziņas, derīgu apliecību kopijas). Neskatoties uz to, ka iesniegumi ir rakstīti jau iepriekšējā semestrī, iesniegums ir jāraksta atkārtoti un visi dokumenti klāt jāpievieno vēlreiz!


  Kritēriji, lai varētu pieteikties un pretendēt uz VIENREIZĒJO stipendiju ir sekojoši:
  1. Students ir invalīds.
  2. Bārenis, vai bez vecāku gādības palicis bērns līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai.
  3. Studējošajam, kura ģimenei, ar kuru viņam ir nedalīta saimniecība, piešķirts trūcīgas ģimenes statuss.
  4. Studējošajam no daudzbērnu ģimenes (arī gadījumos, ja attiecīgās ģimenes bērni jau pilngadīgi, bet vismaz trīs no tiem nav vecāki par 24 gadiem un mācās vispārējās vai profesionālās izglītības iestādē vai studē augstskolā vai koledžā pilna laika klātienē).
  5. Studējošajam, kuram ir viens vai vairāki bērni.


  Uz VIENREIZĒJO stipendiju iesniegumus var iesniegt vienu reizi semestrī!


  4. Atgādinājums, ka grūtniecības atvaļinājuma laikā piešķir stipendiju, pamatojoties uz uzrakstītu iesniegumu un klāt pievienotu darbnespējas lapu vai izrakstu no ārsta, un to izmaksā uzreiz par diviem grūtniecības atvaļinājuma mēnešiem.


  5. Visas IESNIEGUMU VEIDLAPAS var:
  - saņemt LU PSK 1. korpusa 203. kabinetā (Vidus prospektā 38, Jūrmalā);
  - izprintēt no koledžas mājaslapas: www.psk.lu.lv.


  6. Par rezultātiem, kuriem studentiem tiek piešķirta MINIMĀLĀ stipendija, katrs studējošais tiks informēts personīgi, zvanot uz iesniegumā norādīto tālruņa numuru, sākot ar 25.10.2019..


  Studenti, kuriem tiks piešķirta VIENREIZĒJĀ stipendija, tiks informēts individuāli pa norādīto telefona numuru!


  Lūdzu ņemt vērā, ka:
  ja diviem vai vairākiem studējošajiem, kuri pretendē uz MINIMĀLO stipendiju (par labām sekmēm), ir līdzvērtīgi sekmju rādītāji, stipendiju vispirms piešķir vadoties pēc zemāk minētajiem punktiem, tāpēc iesniedzot pieteikumu uz MINIMĀLO stipendiju, OBLIGĀTI ir jāpievieno šo faktu apliecinoši dokumenti!


  12.1. invalīdam;
  12.2. bārenim vai bez vecāku gādības palikušam bērnam līdz 24 gadu vecuma sasniegšanai;
  12.3. studējošajam, kura ģimenei, ar kuru viņam ir nedalīta saimniecība, uz stipendiju konkursa
  norises dienu piešķirts trūcīgas ģimenes statuss;
  12.4. studējošajam no daudzbērnu ģimenes (arī gadījumos, ja attiecīgās ģimenes bērni jau
  pilngadīgi, bet vismaz trīs no tiem nav vecāki par 24 gadiem un mācās vispārējās vai profesionālās
  izglītības iestādē vai studē augstskolā vai koledžā pilna laika klātienē);
  12.5. studējošajam, kuram ir viens vai vairāki bērni.


  Ja Jums rodas kādi jautājumi, rakstiet e-pastu vai zvaniet!


  Diāna Bakāne,
  LU PSK Stipendiju piešķiršanas komisijas vadītāja
  Mob.: 26 855 451
  E-pasts: dianabakane@gmail.com

  Lasīt vairāk
 • 11.09.2019
  Informācija par STUDIJU un STUDĒJOŠĀ kredītu 2019/2020

  Studējošie!

  Jums ir iespēja pieteikties STUDIJU un STUDĒJOŠĀ kredītam!

  Lai pieteiktos uz kādu no kredītiem, Jums nepieciešams aizpildīt pieprasījuma veidlapu pie Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) kredītu piešķiršanas komisijas vadītājas Diānas Bakānes – LU PSK 1. korpusa 203. kabinetā (Vidus prospektā 38, Jūrmalā).


  KREDĪTAM VAR PIETEIKTIES: no 23.09.2019. līdz 27.09.2019.
  PIETEIKUMU VEIDLAPAS


  Kredītu apkalpošanu 2019. gadā nodrošina A/S SEB banka.


  Diāna Bakāne,
  LU PSK kredītu piešķiršanas komisijas vadītāja
  Mob.: 26855451
  E-pasts: dianabakane@gmail.com

  Lasīt vairāk
 • 11.09.2019
  Pieteikšanās Erasmus+ 2019/2020

  MAINI DZĪVI, DOMĀ PLAŠĀK!


  AICINĀM PIETEIKTIES ERASMUS+ PROGRAMMAS PRAKSES/ STUDIJU PIEREDZES APMAIŅAI ĀRVALSTĪS!


  Lai pieteiktu dalību konkursā, nepieciešams iesniegt šādus dokumentus Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas ārējo sakaru koordinatorei AIGAI GRAUDUMAI (2. korpusa 201. kab.):

  PIETEIKUMU IESNIEGŠANAS TERMIŅŠ – LĪDZ 2019. GADA 4. OKTOBRIM!


  Aiga Grauduma,
  Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
  ārējo sakaru koordinatore
  Tālr.: +371 29408619
  E-pasts: sadarbiba@psk.lv
  2. korpuss 201. kab. – Vidus prospekts 38, Jūrmala

  Lasīt vairāk

Studējošajiem studiju laikā ir iespēja līdzdarboties Studējošo pašpārvaldē, organizējot dažādas aktivitātes un pārstāvot studējošo intereses koledžas koleģiālajās institūcijās un darba grupās.

Uzzini vairāk

FACEBOOK SEKOTĀJI