LU PSK pauž atbalstu Ukrainai un ukraiņu tautai

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) pauž atbalstu Ukrainai un ukraiņu tautai, stingri nosoda Krievijas Federācijas militāro agresiju un uzsākto plašo karadarbību. LU PSK iestājas par demokrātiskas valsts un sabiedrības pamatvērtībām un principiem, par tiesībām uz dzīvību, brīvību un teritoriālo neaizskaramību.

LU PSK administrācija aicina savus studējošos un darbiniekus būt aktīviem, izvērtēt iespējas un piedalīties Ukrainas atbalsta akcijās:
- Sniegt finansiālu atbalstu Ukrainas iedzīvotājiem: www.ziedot.lv
- Iesaistīties brīvprātīgo kustībā “Gribu palīdzēt bēgļiem”. Lai sniegtu vienotu palīdzību Ukrainai un Ukrainas bēgļiem, ir sākusi darboties kustības “Gribu palīdzēt bēgļiem” un TechChill izveidotā platforma: www.ukraine-latvia.com
Šajā platformā tiek aicināts reģistrēties ikviens Latvijas iedzīvotājs, kurš vēlas sniegt jebkāda veida palīdzību Ukrainai un tās iedzīvotājiem, aizpildot anketu. Tāpat tīmekļvietnē atbalsta saņemšanai ir aicināti reģistrēties Ukrainas iedzīvotāji, kuri ierodas Latvijā, bēgot no Krievijas izraisītā kara Ukrainā. Tīmekļvietnē pieejama informācija par ieceļošanu, uzturēšanos, apmešanos un darba iespējām Latvijā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) lūdz individuāli un nekoordinēti nebraukt uz Ukrainu vai Polijas un Lietuvas robežu, piedāvājot transportu un pirmās nepieciešamības piederumus. Privātpersonas, uzņēmumi, nevalstiskās organizācijas, valsts un pašvaldību institūcijas ir aicinātas koordinēt savu rīcību un sekot VUGD informācijai par palīdzības pieprasījumiem un atbalsta nepieciešamību.

Papildu informācija un atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem pieejamas Iekšlietu ministrijas mājaslapā.

LU PSK aicina būt vērīgiem un rūpīgi izvērtēt pieejamo informāciju dažādos resursos par aktuālajiem notikumiem!
Iesakām iepazīties ar Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas zinātnes doktores Dr. sc. comm. Klintas Ločmeles apkopotos ieteikumus, kas būtu jāņem vērā, izvērētējot pieejamo informāciju plašsaziņas telpā: Dezinformācijas draudi un ieteikumi informācijas izvērtēšanai