16.04.2025
LU PSK pārstāvju dalība ERASMUS+ BIP projektā Spānijā
ERASMUS+ BIP projekts: Collaborative Practices in Social Work with Minor Migrants, Nr. 2024-1-ES01-KA131-HED-000207683-1
FOTOATSKATS
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedras studentes kopā ar docētājām no 2025. gada 7. līdz 11. aprīlim piedalījās ERASMUS+ BIP projektā “Collaborative Practices in Social Work with Minor Migrants”. Projekta ietvaros notika piecas attālinātas sesijas un viena intensīva klātienes darba nedēļa Spānijā – Universitat de les Illes Balears.
Šis projekts bija unikāla iespēja apgūt jaunas zināšanas un pieredzi, sadarbojoties ar partneriem no dažādām projekta dalībvalstīm, kas apvienoja dalībniekus no sešām valstīm: Spānijas, Portugāles, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Vācijas. Katru valsti pārstāvēja četri studenti un divi mācībspēki. Attālinātajās sesijās studenti klausījās lekcijas, strādāja komandās gan savas valsts ietvaros, gan jauktās starptautiskās grupās. Šī pieredze ļāva iesaistītajiem dalībniekiem attīstīt sadarbības prasmes un iepazīt dažādas pieejas darbā ar nepilngadīgiem migrantiem.
Klātienes sesijas norisinājās skaistajā Palma de Maljorkas pilsētā, kas ir Baleāru salu administratīvais centrs un atrodas Vidusjūras rietumos. Palma de Maljorka ir slavena ar savu bagāto vēsturi, kultūru un gleznaino ainavu. Sala piedāvā unikālu dabas un arhitektūras kombināciju – no zeltainām pludmalēm līdz majestātiskām kalnu grēdām. Pilsēta ir arī nozīmīgs tūrisma centrs, kas piesaista apmeklētājus no visas pasaules.
Intensīvās darba nedēļas laikā projekta dalībnieki iepazinās ar citu valstu pārstāvjiem, universitātēm un to mācību metodēm. Arī LU PSK komanda dalījās pieredzē, apguva jaunas darba stratēģijas un ieguva vērtīgas zināšanas, kuras būs iespēja izmantot turpmākajā profesionālajā darbībā. Šī pieredze ne tikai paplašināja redzesloku, bet arī stiprināja starptautisko sadarbību un izpratni par sociālā darba nozīmi globālā kontekstā.
Pēc klātienes sesijām bija iespēja apmeklēt tuvākās pilsētas un iepazīt spāņu kultūru un tradīcijas. Palma de Maljorka un tās apkārtne piedāvā daudzveidīgas iespējas – sākot no vēsturisku vietu apmeklējuma līdz Vidusjūras virtuves baudīšanai. Tāpēc projekta dalībnieki atzīst, ka gūtā pieredze bija ne tikai izglītojoša, bet arī emocionāli bagātinoša.
Laiks projektā aizritēja ļoti ātri un aizraujoši. LU PSK studentu komanda ir pateicīga par iespēju piedalīties šajā projektā un cer, ka iegūtās zināšanas un pieredze palīdzēs kļūt par vēl labākiem profesionāļiem savā nozarē.
LU PSK Sociālās aprūpes katedras studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 2024./ 2025. akadēmiskā gada 2. kursa studentes – Nataļja Višņauskiene, Megija Ledus, Beata Arne, Laila Rupeika