NORDPLUS projekta "Wellness" tikšanās Kuopio, Somijā

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) četras studentes no studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” un “Podoloģija” kopā ar lektori Mariju Livčāni-Rodzeviču šī gada aprīļa mēneša izskaņā – no 23. līdz 28. aprīlim – devās uz Somijas pilsētu Kuopio, lai piedalītos NORDPLUS projektā "Wellness", kas norisinājās Savonijas lietišķo zinātņu universitātē (Savonia University of Applied Sciences).

FOTOATSKATS

Jau sākotnēji Latvijas komanda izcēlās ar rūpīgu sagatavotību un nopietnu pieeju nacionālo ēdienu vakariņās, dodot iespēju visiem pagaršot “Laimas” konfektes, Latvijā gatavotu maizi ar sviestu un sālītu speķi, “Ievas” sieru ar amoliņu, kā arī vietējos pīrādziņus. Visi ēdieni tika estētiski pasniegti uz Latvijā darinātiem galdautiņiem.

Koledžas komanda ļoti novērtēja projekta piedāvātās lekcijas labbūtības/labizjūtas jomā, kā arī sagatavoto detalizēto informāciju par sava biznesa veidošanas aizkulisēm. Tāpat studentes guva labu ieskatu Somijas vietējos uzņēmumos un tūrisma objektos, apmeklējot vēsturiski nozīmīgo Puijo torni, tradicionālu Somu pirti un arī dabai draudzīgu eko kempingu “Nordic Island Hideout”, kas piedāvā tūristiem brīvi baudīt atpūtu mežā bez viedierīcēm, vienlaikus minimizējot negatīvās sekas, kas tiek nodarītas vietējai florai un faunai, jo apmetnes vietā ir ierobežotas iespējas tikt pie elektrības, tekoša ūdens (tiek izmantots lietus ūdens, kā arī ūdens no vietējās ūdenstilpnes) un citām ērtībām, kas liek cilvēkiem saliedēties un atgriezties pie savstarpējas sadarbības un komunikācijas, lai fokusētos uz kopā būšanu, ēst gatavošanu un vides baudīšanu. Īpaši patīkams pārsteigums “Nordic Island Hideout” bija īpašnieku uzņēmība, jo viss ir darināts pašu rokām, izmantojot dabā pieejamos materiālus. Katrs namiņš bija gatavots no koka, taču iekārtots tā, lai no gultas caur caurspīdīgo sienu paveras izcils skats uz neskarto mežu.

Pēc internacionālās grupas dalībnieku saliedēšanās, Kuopio iepazīšanas un vietējā ēdiena un kultūras baudīšanas, projekta dalībnieki tika sadalīti miksētās grupās un sāka darbu pie labbūtības projekta veidošanas. Katrai jauktajai grupai pēc nejaušības principa tika iedalīta atšķirīga cilvēku vecumgrupa, kurai radīt jaunu produktu vai pakalpojumu. Koledžas studentes deva lielu pienesumu katra savai grupai, kā noslēgumā viena no jauktajām komandām tika atzīta kā labākā visa “Nordplus” projekta vēsturē.

Visiem dalībniekiem tika dots arī brīvais laiks, lai iepazītu Kuopio pilsētu, apmeklējot, ko katrs vēlas, piemēram, ostu, skaistās vietējās ūdenstilpnes, centrālo laukumu, vecpilsētu, tirgu, muzejus, kafejnīcas, restorānus un veikalus, kas ļāva gūt ieskatu vietējo iedzīvotāju dzīvēs.

Iespēja piedalīties projektā Latvijas komandai deva neatsveramu pieredzi, kas noderēs tālākajās dzīves gaitās un profesionālajā darbībā.  Dalība NORDPLUS projektā palīdzēja iegūt arī jaunus draugus no Lietuvas, Igaunijas un Somijas, kā arī kopumā paplašināja izpratni par labbūtības jomu dažādās valstīs.

Elza Kraukle,
NORDPLUS projekta "Wellness" LU PSK komandas dalībniece un
studiju programmas “Podoloģija” studente

0
Feed