LU PSK uzņem viesus 3. Starptautiskās nedēļas ietvaros

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) no 26. līdz 30. septembrim organizēja 3. Starptautisko nedēļu, kuras ietvaros kolēģi no četrām valstīm apmeklēja Jūrmalu. Pasākuma mērķis bija veicināt sadarbību ar esošajiem ārvalstu partneriem, iepazīties ar augstskolu piedāvātajām studiju programmām un studiju procesu.

FOTOATSKATS

Koledžā viesojās kolēģi no Kaunas University of Applied Sciences (Lietuva), Utena University of Applied Sciences (Lietuva), St. Ignatius of Loyola University of Applied Sciences (Lietuva), HBO Verpleegkunde Genk (Belģija), Medical University – Plovdiv (Bulgārija), IES Nr.1 de Gijon (Spānija).

LU PSK 3. Starptaustiskās nedēļas programmas pirmajā dienā viesi prezentēja savu augstskolu un valsti, kuru pārstāvēja. Iepazina LU PSK studiju vidi, apskatot laboratorijas, praktisko nodarbību kabinetus un simulāciju telpas. Atzīmējot Erasmus+ 35. gadadienu, atklāšanas pasākumā tika demonstrēts mākslinieces Andas Kolosovas veidots video ebru tehnikā. Dienas noslēgumā iluzionists Valdemārs Veiss ar maģijas palīdzību kolēģus iedrošināja nākamajām nedēļas aktivitātēm.

Nedēļas ietvaros vieslektori vadīja studiju programmu “Estētiskā kosmetoloģija”, “Podoloģija”, “Ārstniecība” un “Sociālā aprūpe” studentiem lekcijas un diskutēja ar nozares profesionāļiem.

LU PSK viesi tika iepazīstināti ar Latvijas Universitātes Zinātņu māju, kur viesojās Medicīnas fakultātes Anatomijas laboratorijā un Patoloģiju muzejā.

Lai rastu atbildes uz jautājumiem, kas saistīti ar nodarbinātību nozarēs, viesi apmeklēja SIA “Jūrmalas slimnīca”, VSIA „Nacionālais rehabilitācijas centrs „Vaivari”” un SIA "GMT Beauty Trade". Viesiem tika organizētas ekskursijas – Rīgā un Jūrmalā.

Programmas ceturtās dienas rīts tika aizvadīts svinīgās noskaņās, jo tika veltīts studiju programmas “Podoloģija” piecpadsmitajam studiju gadam. Programmas vadītajā Aelita Koha atskatījās uz svarīgākajiem attīstības notikumiem programmas īstenošanā, Latvijas Podologa biedrības priekšsēdētāja Tatjana Ivanova sniedza īsu ieskatu podoloģijas vēsturē Latvijā, docente un sertificēta podoloģe Mārīte Saulīte dalījās savā profesionālajā un akadēmiskajā pieredzē, savukārt absolventes Sniedze Krēgere un Elīna Putrašēviča atskatījās uz savu studiju un Erasmus+ mobilitātes pieredzi.

Noslēgumā Andras Strautiņas lekcijā “Laika menedžments. Prokrastinācija.” kolēģi ieguva jaunus instrumentus sava laika pārvaldībai.

Paldies, LU PSK 3. Starptautiskās nedēļas atbalstītājiemZELT, SIA "GMT Beauty Trade", kolēģiem, sadarbības partneriem un viesiem par klātbūtni!

Aiga Grauduma,
LU PSK ārējo sakaru koordinatore