LU PSK salidojums 2019

Šī gada maija mēnesis Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) tika gaidīts īpaši, jo koledžas 80. jubilejas gada ietvaros tika organizēta nozīmīgu notikumu nedēļa, kuru 20. maijā atklāja 2. starptautiskā nedēļa, turpinājās ar 2. starptautisko zinātnisko konferenci “Veselības aprūpes un sociālās labklājības kvalitāte – IZGLĪTĪBA un PRAKSE” un svētku nedēļas programma tika noslēgta 24. maijā ar koledžas salidojumu, kad koledžā pulcējās vairāk kā 300 viesu.

FOTOATSKATS “LU PSK 2. starptautiskā nedēļa, 20.-23.05.2019.” 
FOTOATSKATS “LU PSK 2. starptautiskā konference, 23.05.2019.”
FOTOATSKATS “LU PSK salidojums, 24.05.2019.” 


LU PSK salidojumu organizēšanas tradīcija aizsākās koledžas (toreiz – Rīgas 2. medicīnas skolas) 50. jubilejas gadā. Priekšlikumu izteica un salidojuma organizēšanu uzņēmās koledžas direktore Ilga Eriņa. Tā kopš 1989. gada ik pēc pieciem gadiem koledžā mīļi tiek gaidīti absolventi un bijušie darbinieki, lai satiktos, kopīgi pakavētos atmiņās un kādu brīdi atkal būtu kopā.

80. jubilejas gada salidojums tika organizēts kā pagalma svētki. Galvenās skatuves platforma tika iekārota smagās tehnikas militārajā automašīnā, jo tā tika atgādināts, ka pagalma svētku tradīcijas meklējamas tieši medicīnā un kara frontē. Vēstures avotos ir saglabājušās liecības, ka starp kaujām karavīri, kara lazarešu ārsti un māsas rīkoja atpūtas vakarus lazarešu un nometņu stilizētajos pagalmos. Tās esot bijušas svarīgas kopā sanākšanas reizes, jo kara apstākļos bija grūti prognozēt, kad būs nākamā reize kopā sanākšanai. Tā dzima tradīcija šobrīd pasaulē populārajiem pagalma svētkiem, kas ik gadu pulcē visus, kas šajā pagalmā piederīgi.

Salidojuma noformējums koledžas kvartālā – Vidus prospektā 38, Jūrmalā – arī tika izraudzīts ar simbolisku nozīmi. Balonos iekārtie dažādie apavi bija kā simbols tik ļoti dažādajiem dzīves ceļiem, kādi ir aizvijušies katram absolventam. Savukārt astoņdesmit baltas krāsas lietussargi tika izraudzīti kā atgādinājums, ka mediķa dzīve ir gluži kā Mērijas Popinsas lidojums ar lietussargu. Katrs absolvents pēc reģistrācijas tika aicināts atrast sava izlaiduma gada lietussargu, uz kura parakstīties.

LU PSK 80. jubilejas gada salidojums tika atklāts ar Mollijas Spēkaines vēstuli un apsveikumu, jo viņa bija viena no pirmajām jaunajām meitenēm, kas tālajā 1939. gadā uzsāka mācības Žēlsirdīgo māsu un pirmās šķiras mācītu sanitāru skolā (tagad – LU PSK). Turpinot svinīgo atklāšanu, svētku uzrunu teica koledžas direktore Ilga Eriņa. Koledžas salidojumu organizēšanas idejas autore savā uzrunā pateicās absolventiem un atskatījās uz pēdējā piecgadē sasniegto.

Ar cieņu un lepnumu svinīgajā brīdi tika pieminēts koledžas dibinātājs izcilais ķirurgs un profesors Pauls Stradiņš, jo tieši viņam bija vēlme izveidot mācību iestādi, kurā izglītotu medicīnas māsas – slimnieku atbalstītājas un ciešanu atvieglotājas. Šīs idejas pamatā bija profesora pārliecība, ka labam rezultātam vajadzīgs ne tikai labs ārsts, bet arī laba māsa. Tā 1939. gada 1. novembrī pie Rīgas pilsētas 2. slimnīcas, ko tagad pazīstam kā Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcu, tika atvērta Žēlsirdīgo māsu un pirmās šķiras mācītu sanitāru skola.

Svinīgā daļā tika noslēgta ar koledžas direktores vietnieces studiju darbā Ievas Urtānes uzrunu, pēc kuras viņa kopā ar absolventiem koledžas pagalmā iestādīja pīlādzi – koku, kas sargā māju un tās iemītniekus.

Pēc svinīgās daļas salidojuma viesi tika aicināti apskatīt koledžu, būt kopā ar saviem kursabiedriem un mācībspēkiem, jauki pavadīt kopābūšanu koledžas pagalmā, kur par mūziku rūpējās DJ Ruud.

LU PSK administrācija sirsnīgi pateicas salidojuma dalībniekiem, bija patiess prieks satikt savus absolventus un bijušos kolēģus! Uz tikšanos pēc pieciem gadiem – koledžas 85. jubilejas gadā! Paldies par sadarbību LU PSK 80. jubilejas gada salidojuma režisoram un pasākuma vadītājam – Kārlim Anitenam!

0
Feed