LU PSK docente skrien ERASMUS+ 35 gadu jubilejas maratonu Viļņā

Sestdien, 11. septembrī, Viļņā (Lietuvā) ERASMUS+ 35 gadu jubilejas ietvaros tika rīkots maratons ar 5 km skrējiena distanci, kurā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžu (LU PSK) pārstāvēja docente Jolanta Pupure.

J. Pupure dalās savā pieredzē par aktīvā dzīvesveida vaļasprieku, Viļņas maratonu un pieredzi programmā ERASMUS+:
“Maratonos skrienu jau no 18 gadu vecuma, taču sen nebiju piedalījusies klasisko maratonu skriešanā, jo pēdējā laikā skrienu taku un kalnu maratonus. Nesen atgriezos no Šamonī (Francijā), kur augusta beigās skrēju pasaules kalnu maratona sacensībās 56 km pa Alpu kalniem.
Šī ERASMUS+ 35 gadu jubilejas skrējiena Viļņā organizēšana bija ļoti laba, atmosfēra, kā vienmēr šādos pasākumos, bija ļoti pacilājoša un pozitīva.
Mana līdzšinējā pieredze ar ERASMUS+ arī vienmēr bijusi ļoti pozitīva. Jau doktorantūras laikā Latvijas Universitātē, pateicoties ERASMUS+ mobilitātei, es varēju doties uz Koimbras Universitāti Portugālē veikt pētījumus par dažādu ķīmisko savienojumu ietekmi uz mitohondrijiem. Kā LU PSK docentei man bija iespēja piedalīties pieredzes apmaiņas braucienā uz Kapadokiju (Turcijā) 2019. gadā, piedalīties attālināti ikgadējā starptautiskajā konferencē Koimbrā (Portugālē) 2021. gadā, kā arī papildināt savas spāņu valodas zināšanas intensīvajos kursos Barselonā (Spānijā) 2022. gadā.”

ERASMUS+ ir Eiropas Komisijas Izglītības, mācību, jaunatnes un sporta programma, kas izveidota 1987. gadā un darbību Latvijā uzsākusi 1998. gadā. Izglītības un zinātnes ministrija ir atbildīgā ministrija par Eiropas Savienības ERASMUS+ programmas īstenošanu Latvijā, savukārt Valsts izglītības un attīstības aģentūra un Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra nodrošina ERASMUS+ programmas ieviešanu.