LU PSK aktivitāšu piedāvājums Veselības mēnesim

Jūrmalā visu oktobri norisināsies dažādi pasākumi veselības un labsajūtas uzlabošanai. Veselības mēneša laikā jūrmalnieki bez maksas varēs apmeklēt vairāk nekā 100 aktivitāšu – nodarbības, lekcijas, veselības pārbaudes un procedūras, piedalīties diskusijās un doties pārgājienos. Aicinām iepazīties ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) sagatavoto piedāvājumu! Interesenti tiks laipni gaidīti uz lekcijām, aktivitātēm un pakalpojumiem.

Jūrmalas VESELĪBAS MĒNEŠA 2023 programma, skatīt šeit>>

LU PSK Sociālās aprūpes katedras piedāvājums


Lekcija – diskusija “Labā prakse komunikācijā ar senioru”
LEKTORE: Kristīne Vītoliņa
Aktivitātes pieteikums:
Lekcija paredzēta ikvienam interesentam – bērniem, jauniešiem, pieaugušajiem, personām ar un bez pieredzes komunikācijā ar senioru. Diskutēsim un dalīsimies pieredzē par komunikācijas nozīmi un veidu, komunikācijas vietas un laika vērtību ikdienā.
Norises vieta un laiks:
19.10.2023. plkst. 14.00-15.00 (LU PSK 6. korpuss 1.auditorija – Vidus prospekts 38, Jūrmala)
26.10.2023. plkst. 14.00-15.00 (Jaunatnes iniciatīvu centrs – Mazā Nometņu iela, Kauguru parks 1, Jūrmala)
Kontaktinformācija:
Kristīne Vītoliņa, LU PSK Sociālās aprūpes katedras lektore
E-pasts: kristine.vitolina@lupsk.edu.lv
Mob. t.: +371 29487264 (darba dienās plkst. 9.00-17.00)

LU PSK Ārstniecības katedras piedāvājums

Lekcija ar praktisko nodarbību (demonstrējumiem) “Pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipi un vitālo rādītāju noteikšana”
LEKTORE: Maija Zute, sertificēts neatliekamās palīdzības ārsta palīgs
Aktivitātes pieteikums:
Pirmās palīdzības sniegšanas pamatprincipi – pamata ABC algoritms jeb kā veikt atdzīvināšanas pasākumus, gadījumos, kad cietušajam ir apstājusies elpošana un sirdsdarbība. Teorētiski un praktiski varēs veikt svarīgākās darbības, kuras ir jāzina jebkuram, lai nenobītos un spētu rīkoties brīžos, kad katra sekunde ir dzīvības vērtībā. Kādas dzīvības pazīmes par to liecina un kā to noteikt, kā rīkoties un kāda nozīmīga informācija jāsniedz, izsaucot neatliekamo medicīnisko palīdzību, un daudzas citas zināšanas, lai cietušo varētu glābt prasmīgi.
Palīdzības sniegšana sadzīviskos apstākļos:
• aizrīšanās situācijās – rīcības taktika, pielietojot Heimliha paņēmienu pieaugušajiem, bērniem un zīdaiņiem;
• hipertermijas gadījumos – pārkaršana, dažādi apdegumi;
• hipotermijas gadījumos – atdzišana, apsaldējumi;
• saindēšanās gadījumos – ar pārtiku, tai skaitā sēnēm, medikamentiem;
• pie alerģiskām reakcijām – pārtika, medikamenti, dzīvnieku kodumi, utt.
Vitālo rādītāju jeb sirdsdarbības, elpošanas un skābekļa saturācijas asinīs noteikšanas pamati un metodes mājas apstākļos un iegūto rezultātu izpratne, lai izvērtētu, vai ir/nav nepieciešama ģimenes ārsta konsultācija vai neatliekamās medicīniskās palīdzības atbalsts nekavējoties.
Norises vieta un laiks:
09.10.2023. plkst. 15.00-17.00 (Jaunatnes iniciatīvu centrs – Mazā Nometņu iela, Kauguru parks 1, Jūrmala)
18.10.2023. plkst. 14.00-17.00 (T/c “Lielupe” – Viestura iela 22, Jūrmala)
24.10.2023. plkst. 15.00-17.00 (LU PSK 1. korpuss – Vidus prospekts 38, Jūrmala)
Kontaktinformācija:
Maija Zute, LU PSK Ārstniecības katedras lektore
E-pasts: maija.zute@lupsk.edu.lv
Mob. t.: +371 29560803 (darba dienās plkst. 9.00-17.00)

Apkakles zonas masāža
Procedūras ilgums: 15-20 min. (Ierodoties uz masāžu, jāuzrāda ārsta norīkojums.)
Masāžu veiks: LU PSK studiju programmas “Ārstnieciskā masāža” studenti sertificētas masieres Natāliias Muzhylovska uzraudzībā.
Aktivitātes pieteikums:
Apkakles zonas masāža – klasiskās masāžas veikšana apkakles zonai, kas ietver zonu no pakauša līdz lāpstiņas apakšējam stūrim. Tiek ievērota limftece, visi paņēmieni tiek veikti virzienā no centra uz perifēriju.
Tiek pielietota klasiskās masāžas metode, ietverot – glāstīšanu, berzēšanu, mīcīšanu, vibrāciju. Apkakles zonas masāžu pielieto pie apkakles zonas saspringuma sēdoša darba un fiziska darba veicējiem. Masāža uzlabo asinsriti, limfriti, atbrīvo muskuļus no saspringuma, mazina sāpes, uzlabo pašsajūtu. Šo masāžu veic profilaktiskos nolūkos, ārstnieciskos un visos rehabilitācijas posmos. Apkakles zonas masāža ir indicēta vienmēr, ja nav kontrindikāciju.
Norises vieta un laiks:
18.10.2023. plkst. 9.00-13.00
25.10.2023. plkst. 12.00-16.00
LU PSK Ārstniecības iestādes masāžas kabinets – Vidus prospekts 36, Bulduri, Jūrmala (Ārstniecības iestādes kods – 004000002)
Pieraksta veikšana pie administratora:
Mob.: +371 20223305 (darba dienās plkst. 9.00-17.00)
PIERAKSTU SKAITS IEROBEŽOTS!

Sejas ādas kosmētiskās procedūras
Ādas kopšana atbilstoši ādas tipam un stāvoklim (procedūras ilgums – 60 min.)
Ultrasakaņas pīlinga procedūra tīrai ādai (procedūras ilgums – 60 min.)
Sejas, kakla un dekoltē klasiskā masāža ādas labsajūtai un relaksācijai (procedūras ilgums – 60 min.)
Darsonvalizācijas procedūra (procedūras ilgums – 30 min.)
Procedūras veiks: LU PSK studiju programmas “Estētiskā kosmetoloģija” studenti sertificētas kosmētiķes Anastasijas Čerņavskas uzraudzībā.
Aktivitātes pieteikums (procedūras apraksts):
• “Ādas kopšana atbilstoši ādas tipam un stāvoklim” (Sejas, kakla un dekoltē ādu kopjoša procedūra atbilstoši ādas tipam un stāvoklim, izmantojot profesionālos Vācijas zīmola BIODROGA kosmētiskos līdzekļus. Procedūras etapi: dekoratīvas kosmētikas noņemšana; ādas attīrīšana, pīlings, individuāli piemērots aktīvo vielu serums; ādas tipam piemērota masāžas tehnika; sejas, acu un lūpu maska; ādas aizsardzība – acu, lūpu, sejas krēma uzklāšana. Uzlādējiet ādu ar maksimāli potencēto kosmētisko līdzekļu sastāvdaļu enerģiju!)
• “Ultrasakaņas pīlinga procedūra tīrai ādai” (Saudzīgi, bet dziļi attīrīta āda ikdienā ir veselīgas un mirdzošas sejas ādas pamats. Pat visdārgākais krēms nespēs pienācīgi realizēt savu labvēlīgo iedarbību, ja āda nav rūpīgi sagatavota to uzņemšanai – kvalitatīvi un tajā pašā laikā maigi attīrīta.
Rūpīga ādas attīrīšana ir būtiska, lai pasargātu ādu no piesārņojuma kaitīgās ietekmes, jo apkārtējās vides piesārņojuma daļiņas nogulsnējas uz ādas virsmas, kur tās iekļūst dziļi un bloķē poras, izraisot dažādas nepatīkamas ādas izmaiņas un tiek vājināta ādas aizsargspēja. Ja ādas aizsargspējas nedarbojas pilnvērtīgi, āda tiek ietekmēta dažādos nelabvēlīgos veidos. Tā kļūst daudz trauslāka, spēcīgi cieš no ārējās vides iedarbības, piemēram, aukstuma, vēja, saules starojuma un gaisa piesārņojuma.
Ultraskaņas pīlingu izmanto kopā ar Francijas zīmola Mary Cohr speciāliem kosmētiskajiem līdzekļiem, kas uzlabo procedūras rezultātu. Piecpadsmit minūšu laikā āda tiek dziļi attīrīta no pārragotām epidermas šūnām, atbrīvota no sviedru un tauku dziedzeru vielmaiņas galaproduktiem, ka arī dekoratīvās kosmētikas paliekām. Pateicoties ultraskaņas viļņa jaudai, tiek stimulēta sviedru un tauku dziedzeru atvēršanās un attīrīšanās, poru sašaurināšanās. Ierīces darbības otrajā fāzē tiek veikta audu mikromasāža. Ar ultraskaņas vibrāciju palīdzību tiek uzlabota asinsrite, vielmaiņa, pastiprinās venozās un limfātiskās sistēmas plūsma, notiek epidermas raga slāņa attīrīšanās un ādas reljefa izlīdzināšanās.
Procedūrā tiek pielietoti kosmētiskie līdzekļi. Procedūras etapi: ādas attīrīšana, ultraskaņas pīlings, ultraskaņās mikromasāža, tonizācija ar losjonu, sejas, acu un lūpu maskas ekspozīcija, ādas bagātināšana ar klienta ādas vajadzībām atbilstošu koncentrātu, kam seko procedūras noslēguma posms – noteiktai ādas zonai atbilstoša krēma uzklāšana.)
• “Sejas, kakla un dekoltē klasiskā masāža ādas labsajūtai un relaksācijai” (Fizioloģiska iedarbība uz sejas, kakla un dekoltē ādu un zem tās esošajiem audiem, nerviem, asinsvadiem, limfvadiem, kas tiek veikta manuāli, lai atjaunotu sejas, kakla un dekoltē ādas dabisko starojumu. Tā ir viena no ļoti iedarbīgām metodēm, lai novērstu priekšlaicīgu ādas novecošanos, grumbu un krunciņu veidošanos. Aktīvām vielām bagātais sensorās masāžas rituāls norit relaksējošas mūzikas pavadībā, pielietojot Latvijas zīmola GMT BEAUTY kosmētiskos līdzekļus sejas ādas attīrīšanai, tonizēšanai, bagātināšanai ar bioloģiski aktīvām vielām un ādas aizsardzībai no apkārtējās vides nelabvēlīgās iedarbības. Masāžas noslēguma tiek uzklāta plastificējoša sejas maska un tiek veikta roku un plaukstu masāža.)
• “Darsonvalizācijas procedūra” (Darsonvalizācija ir fizikālās terapijas metode, kurā izmanto vājas strāvas stipruma, augstsprieguma un augstfrekvences maiņstrāvu. Metodes autors ir franču fiziķis – Žaks Arsens d’Arsonvāls. Ārstniecībā to pirmo reizi lietoja 1895. gadā. Darsonvalizācija normalizē pārragošanās procesus ādā un tauku dziedzeru darbību, mazina iekaisumu, uzlabo ādas asinsriti un stimulē tās vielmaiņu, veicinot audu apgādi ar skābekli, rada pretsāpju un pretniezes darbību. Kosmetoloģijā darsonvalizācijas metodi pielieto sekojošos gadījumos: ļengana sejas un kakla āda, sīkas virspusējas grumbas, ādas novecošanās profilakse, matu, skropstu, uzacu izkrišana, pinnes, rētas pēc pinnēm, taukaina āda.
Norises vieta un laiks:
18.10.2023. plkst. 9.00-18.00
25.10.2023. plkst. 9.00-18.00
LU PSK Ārstniecības iestādes skaistumkopšanas speciālista kosmetoloģijā kabinets – Vidus prospekts 36, Bulduri, Jūrmala (Ārstniecības iestādes kods – 004000002)
Pieraksta veikšana pie administratora:
Mob.: +371 20223305 (darba dienās plkst. 9.00-17.00)
PIERAKSTU SKAITS IEROBEŽOTS!

LU PSK Medicīnas tehnoloģiju katedras piedāvājums

Ārstnieciskā pēdu aprūpe
Procedūras ilgums: 40-60 min.
Procedūru veiks: podologs Lidija Malnace un LU PSK studiju programmas “Podoloģija” studenti sertificēta podologa uzraudzībā.
Aktivitātes pieteikums:
Ārstnieciskās pēdu aprūpes manipulācijas ietvaros tiks noteikta podoloģiskās aprūpes problēma un veikta pēdu aprūpe. Šīs procedūras laikā netiek veikta nagu lakošana un Welness elementu izmantošana.
Norises vieta un laiks:
17.10.2023. plkst. 9.00-16.00
24.10.2023. plkst. 9.00-16.00
LU PSK Ārstniecības iestādes podologa kabinets – Vidus prospekts 36, Bulduri, Jūrmala (Ārstniecības iestādes kods – 004000002)
Pieraksta veikšana pie administratora:
Mob.: +371 20223305 (darba dienās plkst. 9.00-17.00)
PIERAKSTU SKAITS IEROBEŽOTS!

0
Feed