Aizvadīta 2023. gada konference “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE.”

Ceturtdien, 6. aprīlī, norisinājās Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) rīkotā jau sestā starptautiskā zinātniskā konference “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE.”, kas šogad vēl kuplākā skaitā nekā pērn pulcēja zinātkārus skaistumkopšanas speciālistus kosmetoloģijā, kosmētiķus, masierus un citus veselības nozares profesionāļus, kā arī vēl tikai topošos speciālistus, lai runātu par profesionālām tēmām. Konferenci apmeklēja arī LU PSK partneri no kaimiņvalstīm – Igaunijas un Lietuvas.

FOTOATSKATS

Īpaši jāatzīmē, ka šī gada konferences norises datums sakrita ar kādu nozīmīgu dienu Pasaulē. Pirms gada konference norisinājās līdz ar Pasaules Veselības dienu, šogad – ar Zaļo Ceturtdienu.  Kāds sens ticējums vēsta, ka istabas puķes jāstāda tieši šajā dienā, lai tās labi zied, un zīmīgi, ka arī konferences dalībnieki bija pulcējušies šajā dienā, lai iesētu zināšanu un jaunu iemaņu sēklu, tādējādi vairojot sabiedrības fizisko un emocionālo veselību.

Kā šī gada konferences galvenā tēma bija izvirzīts jautājums par aktuālām tendencēm ķermeņa estētikai un veselībai. Konference norisinājās divās daļās. Pirmajā dienas pusē tika uzklausītas referentu ziņojumu prezentācijas, savukārt programmas otrajā daļa tika rīkoti praktisko meistarklašu cikli atbilstoši speciālistu kvalifikācijai.

Konference tika uzsākta ar LU PSK direktores Ivetas Strodes svinīgo uzrunu, kas ieskāva viesus mājīgā un svinīgā atmosfērā. Turpinājumā tika dots vārds ilggadējiem sadarbības partneriem – Latvijas Masieru asociācija valdes priekšsēdētājai Ritai Grīnfogelei un Latvijas Fizikālās medicīnas asociācijas pārstāvei Marija Livčānei-Rodzevičai, kas uzsvēra to, ka skaistumkopšanas nozarei ar katru gadu vēl jo vairāk jāsaplūst ar medicīnu un speciālisti, kas gatavi pilnveidoties ir visas sabiedrības vērtība. Silti sveicieni tika saņemti no Skaistumkopšanas speciālistu asociācijas valdes priekšsēdētājas Sabīnes Ulbertes, kas atsūtītajā apsveikumā pateicās viesiem par nepārtraukto virzību uz kvalitatīvāku pakalpojumu sniegšanu.

Konferences svinīgo atklāšanu noslēdza Jūrmalas mūzikas skolas pedagoga un perkusionista Ilmāra Meldera priekšnesums, kas ar savu virtuozo sitaminstrumentu priekšnesumu aizrāva vieglumā prātus un ienesa sirdī siltumu, kas nebija vērojams laikapstākļos aiz zāle logiem.

Konferences programmas pirmo daļu atklāja sertificēta dermatoloģe un ārste – kosmetoloģe Jeļena Viktorija Fedorkova ar ziņojumu “Neiroestētikas pamati un sejas proporcijas”. Tās laikā klausītāji aktīvi līdzdarbojās, novērtēja dažādu cilvēku sejas proporcijas un pārliecinājās, ka asimetriska seja ir skaistāka par perfekti simetrisku, ja vien asimetrija nav saistīta ar traucējumiem sejas anatomisko struktūru funkcionēšanā. Dermatoloģe uzsvēra, ka pilnīga simetrija ir pabeigts attīstības cikls, nepilnīgs – tiekšanās pēc pilnības, savukārt nepārtraukta virzība ir vēlamāka par stagnāciju. Tas kopumā lika paskatīties uz novecošanos ne tikai kā uz dabisku, bet arī skaistu procesu.

Ikdienā pievērst uzmanību apzinātai rīcībai uztura izvēlē aicināja ārste – uzturzinātnes un ķermeņa estētikas speciāliste, Rīgas Stradiņa universitātes docētāja Guna Havensone. Ārste sniedza plašu ieskatu mūsdienu uzturzinātnes aktualitātēs, dalījās savā pieredzē un sarežģītas lietas pasniedza izprotamā un aizraujošā veidā. Saruna rosināja aizdomāties par uztura nozīmi organisma kopējā veselības stāvokļa un dzīves kvalitātes saglabāšanā ilgtermiņā.

Sertificēta podoloģe, LU PSK docente Mārīte Saulīte un podoloģe Evija Todlebena bija sagatavojušas ziņojumu ar ieskatu zinātniski pētnieciskajā darbā “Refleksozonu masāžas pielietošana pacientiem ar potītes tūsku”. Klātesošie saņēma praktiskus padomus, kas sniedz pozitīvus uzlabojumus. Podoloģe Evija Todlebena skaidroja, ka par metodes iedarbīgumu atbildīgs ir ne tikai speciālists, bet arī pacienta nervu sistēma, kas savieno visas ķermeņa daļas ar noteiktiem punktiem pēdā, uz kuriem iedarbojoties tiek veicinātas ķermeņa pašārstēšanās spējas dabiskā veidā.

Konferences teorētiskās daļas pirmo posmu noslēdza Natālijas Utkinas, SIA “Interlux” produktu speciālistes, priekšlasījums “Dezinfektanti un antiseptiķi no vācu kompānijas Schuelke”. Tajā tika izklāstīta jaunākā informācija par personīgās higiēnas un drošas darba vides veidošanas pamatprincipiem veselības nozares speciālistu ikdienas profesionālajā darbībā.

Turpinājumā uzstājās Rafaels Ciekurs, ārsta palīgs, NMP dienesta BAC “Krasts” vadītājs, ar ziņojumu “Telemedicīnas ārstniecības, tiesiskie aspekti estētiskajā medicīnā”. Diskusija par jaunievedumu veselības nozarē veicinājusi telemedicīnas uztveri par lietderīgu virzienu, kas sekmējusi veselības aprūpes saņemšanu un padarījusi to pieejamāku visdažādākajās situācijās – no mājas aprūpes līdz specializētām klīniskām pārbaudēm.

Ar īpašu uzmanību viesi uzklausīja “Veselības centrs 4 “dermatoloģes Milēnas Jakubas-Zolotarjovas uzstāšanos ar priekšlasījumu “Ādas mikrobioms, ādas barjera, to saistības ar ādas slimībām, terapijas iespējas.” Sarunā dermatoloģe dalījās savā ārsta prakses pieredzē darbā ar pacientiem, akcentējot starpdisciplinārās sadarbības nozīmi un organisma kā vienota veseluma uztveri jebkura nozares speciālista profesionālajā darbībā.

Sporta zinātnes doktore, sertificēta fizioterapeite, anatomijas docente Ieva Zvīgule izvirzīja aktuālu tēmu “Trigerpunktu ārstēšanas metožu integrēšana skaistumkopšanas nozares speciālistu profesionālajā darbībā”. Konferences dalībnieki tika aicināti noteikt trigerpunktu esamību savā ķermenī, kā arī tika iepazīstināti ar speciāliem palīgrīkiem un vingrinājumiem, ar kuru starpniecību iespējams atbrīvot trigerpunktus, mazināt sāpes un vairot labsajūtu.

Dāsni savās zināšanās un pieredzē dalījās sertificēta skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā un LU PSK lektore Rita Velika. Ziņojuma saturu pavadīja vizuāli veidots video materiāls, kas labi parādījā  HydraFacial  daudzfunkcionālā aparāta pielietošanas iespējas  dažādu sejas ādas stāvokļu problēmu risināšanā, rosinot konferences dalībniekos lielu ieinteresētību metodes padziļinātā  izzināšanā, ko apliecināja jautājumi speciālistei.

Lietuvu konferencē pārstāvēja un teorētisko daļu noslēdza Žilvinas Grigas, SIA “Biomedikos centras” departamenta vadītājs Lietuvā un “Pollogen” oficiālā pārstāve un apmācību speciāliste Latvijā Natālija Smirnova ar prezentāciju “Inovatīvs dažādu mūsdienīgi modificētu fizikālu faktoru pielietojums mijiedarbībā ar kosmētiskajiem līdzekļiem tūlītējai ādas oksigenācijai ar iekārtu “Geneo”.

Dienas otrajā pusē konferences programma apmeklētājiem piedāvāja apmeklēt piecas praktiskas ievirzes meistarklases, kuru fokuss tika vērsts uz cilvēka fiziskās un emocionālās labsajūtas veicināšanu. Skaistumkopšanas speciālisti kosmetoloģijā un kosmētiķi piedalījās divās meistarklasēs: “Dehidratētas sejas ādas stāvokļa uzlabošana ar HydraFacial aparātprocedūru”, kuru vadīja Sertificēta skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā, LU PSK lektore, Rita Velika; ““Geneo” ādas oksigenācijas terapija – plaša spektra ādas kopšanas iekārta ar dažādu enerģiju un daudzveidīgu protokolu pielietojumu tūlītējiem rezultātiem”, ko vadīja Žilvinas Grigas un Natālija Smirnova.

Savukārt masieri konferences praktiskajā daļā apmeklēja divas sekojošas meistarklases: “Muguras miofasciālā masāža (ar dažādām instrumentālām tehnikām un brīvajiem paņēmieniem)”, ko vadīja Gatis Goba, sertificēts masieris un LU PSK lektors; “Masiera darba pozas un kustības procedūras veikšanas laikā”, kur savā pieredzē un zināšanās dalījās Daiva Stančaitīte Klaipēdas valsts koledžas Fizioterapijas un kosmetoloģijas katedras lektore.

Dienas noslēgumā apmeklētāji atzinīgi novērtēja šī gada iespēju apmeklēt arī trešo meistarklasi “Skaņas un vibrācijas masāža”, kas norisinājās pirtnieka, vibro-akustiskās masāžas un dzintara terapija speciālista Ivara Vallera vadībā. Vibroakustisko masāžu pavadošās mūzikas skaņas ļāva viesiem sajust mūzikas vienojošo un harmoznizējošo spēku, radot vēlmi mazliet ilgāk aizkavēties koledžas mājīgajā atmosfērā.

Konferences diena noslēdzās ar pateicības vārdiem no viesu puses par labi organizētu pasākumu, kurā tika saņemtas gan vērtīgas jaunas zināšanas un pilnveidotas esošās iemaņas, gan sniegta iespēja apspriest profesionālās darbības aspektus ar savas nozares speciālistiem uzticību rosinošā atmosfērā kafijas paužu laikā.

Konferences darba grupa pateicas konferences vieslektoriem, meistarklašu vadītājiem un apmeklētājiem par kopā pavadīto vērtīgo dienu!

Paldies, konferences sadarbības partneriem – SIA “HAIRTEX” pārstāvei Ieva Teivānei un uzņēmuma īpašniecei Ilzei Šeferei, “GIANTERA” pārstāvei Vinetai Gvergždienei par sarūpētajām dāvanām konferences viesiem un ziņojumu referentiem. Paldies, uzņēmuma SIA “GMT Beauty Trade” vadošajai metodiķei Terēzai Beļkovai par vairākkārtēju un nozīmīgu konferences atbalstu. Izsakām sirsnīgu paldies SIA “BALTIC BEAUTY PROF” pārstāvim Artim Kalniņam un uzņēmuma īpašniecei Irinai Kalniņai-Dombrovskai par atbalstu kafijas pauzes organizēšanā. Kā arī liels paldies SIA “MEDEXY” pārstāvei Andai Jēgerei, SIA “INTERLUX” pārstāvei Nataļijai Utkinai, ZEMITS aparātu un ELDAN kosmētikas zīmola pārstāvei Dacei Tionei un SIA “CONCORDIA COSMETIC” īpašniecei Andrai Putniņai.

Uz tikšanos 2024. gada pavasarī –
7. starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Veselība. Labsajūta. Prakse.”!

Pateicībā par sadarbību darba grupas vārdā –
Lidija Naumenko, LU PSK lektore un
sertificēta skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā

0
Feed