Starptautiskā senioru diena

1. oktobris – Starptautiskā senioru diena

Apliecinot cieņu un pievēršot uzmanību senioru aprūpes jautājumam, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Sociālās aprūpes katedras studējošajiem Starptautiskās senioru dienas ietvaros tika organizētas vairākas aktivitātes.

Studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” studējošajiem tika organizēta vieslekcija “Sociālā rehabilitācija darbā ar senioriem”, kuru vadīja SAC “Mežciems” sociālais rehabilitētājs Vilnis Gricaičuks-Puriņš. Lekciju ar savu pieredzes stāstu papildināja SR2A grupas studente Nataļja Sevaško, kura strādā minētājā institūcijā.

Vieslekcijas noslēgumā studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 1. kursa studējošie kā sveicienu SAC “Mežciems” senioriem nodeva pašu izgatavotās apsveikumu kartītes ar sirsnīgiem laba vēlējumu ierakstiem.

ANO Ģenerālā asambleja starptautiski atzīmējamo dienu kalendārā 1. oktobri kā Starptautisko Senioru dienu ir iekļāvusi kopš 1991. gada ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanās problēmām, veco ļaužu dzīves grūtībām, vientuļajiem vecajiem cilvēkiem.

Ina Vīksniņa,
LU PSK Sociālās aprūpes katedras vadītāja