Vai Tu zini, kā lietot alkoholu, lai sev nekaitētu?

Vai Tu zini, kā lietot alkoholu, lai sev nekaitētu?


Studiju gadi, iespējams, ir labākais laiks dzīvē: prom no vecākiem, jauni draugi, biežas ballītes, turklāt nereti alkohols ir liela daļa no šīs dzīves. Ieskaties mājas lapā www.dzeratbildigi.lv, kura ir izveidota Latvijas Alkoholisko dzērienu ražotāju un izplatītāju asociācijas (LADRIA) sociāli atbildīgā projekta „Dzer atbildīgi” ietvaros, un uzzini, kā lietot alkoholu, lai nekaitētu savai veselībai. Mājas lapā varēsi aplūkot dažādus aprakstus par pārmērīga alkohola lietošanas riskiem un negatīviem blakus efektiem – kā pavisam nejauši vari kļūt par nozieguma upuri, sagandēt veselību, saindēties ar alkoholu, pazemināt studiju kvalitāti un nelietderīgi izmantot savus naudas līdzekļus.


Tāpat šajā mājas lapā varēsi uzzināt, kādi ir lielākie pārmērīgas alkohola lietošanas riski, kā iedzeršana ir saistīta ar svara pieaugumu, kā arī Tev būs iespējams iepazīties ar tipiskākajiem stereotipiem par alkohola lietošanu. Šajā mājas lapā varēsi uzzināt ne tikai riskus, kas apdraud cilvēka veselību, lietojot alkoholu, bet arī to, kā alkohols ietekmē savstarpējās attiecības un citas dzīves jomas. Mājas lapā Tev būs pieejami arī padomi, kā kontrolēt alkohola patēriņu, noteikt pieļaujamās alkohola devas un izvairīties no paģirām, kā arī nepieciešamības gadījumā varēsi anonīmi uzdot jautājumus kvalificētiem atkarību speciālistiem, kuru vadībā izstrādāts viss mājas lapas saturs.


„Latvijā 15,4% gadījumu alkohols ir galvenais riska faktors sliktai veselībai un pāragrai nāvei. Eiropas Savienībā tas ir 7,4%,” – šis ir tikai viens no mājas lapā atrodamajiem pārsteidzošajiem faktiem par alkohola lietošanu un tā ietekmi Latvijā, taču, apmeklējot mājas lapu www.dzeratbildigi.lv, varēsi uzzināt daudz vairāk.


Apmeklējot šo mājas lapu, noteikti izpildi arī interaktīvo testu, lai pārbaudītu savas reakcijas spējas: www.dzeratbildigi.lv/lv/eksperiments/. Pēc testa izpildīšanas, savus rezultātus varēsi salīdzināt ar video redzamā brīvprātīgā eksperimenta dalībnieka rezultātiem, kurš tos pašus uzdevumus veica 2,5 promiļu alkohola reibumā. Tests izstrādāts sadarbībā ar praktizējošiem ārstiem – narkologiem, un tajā ar video un uzdevumu palīdzību uzskatāmi varēsi noskaidrot, ka uztveres un koncentrēšanās traucējumi, neadekvāta uzvedība un reaģēšana uz apkārtējās vides procesiem ir tikai dažas lietas, no kurām var izvairīties, ja alkoholiskos dzērienus lieto apdomīgi un ar mēru.


LADRIA valdes priekšsēdētājs Kārlis Andersons norāda: „Izpildot vienkāršos testa uzdevumus, kādam šī it kā tikai sekunžu starpība starp saviem un iereibušā eksperimenta dalībnieka rezultātiem var šķist nebūtiska. Taču ikviena sekunde var būt dzīvības vērta, kad nonākam reālā situācijā - alkohola reibumā vadot automašīnu vai dodoties mājup vienam pa neapgaismotu, bīstamu ceļu. Tādēļ ar šī interaktīvā eksperimenta palīdzību vēlamies likt jauniešiem aizdomāties un novērst postu, ko nereti rada neierobežota alkohola lietošana.”

0
Feed