Starptautiskās Invalīdu dienas pasākums koledžā, 04.12.2015.

3. decembris ir nozīmīgs datums cilvēktiesību kalendārā visā pasaulē, jo tiek atzīmēta Starptautiskā Invalīdu diena. Šī ir diena, kad cilvēki visā pasaulē vienojas kopējos pasākumos, lai vēlreiz akcentētu cilvēku ar invaliditāti problēmas un to iespējamos risinājumus, rosinot diskusijas par invaliditāti kopumā, par politiku, par veiksmīgiem un ne tik veiksmīgiem piemēriem.

ANO izvirzītais mērķis ir sasniegt pilnīgu un vienlīdzīgu cilvēktiesību realizāciju un līdzdalību sabiedrībā cilvēkiem ar invaliditāti. Kopš 1994. gada cilvēku ar invaliditāti diena tiek atzīmēta arī Latvijā.

Lai par Starptautiskās Invalīdu dienas nozīmīgumu tiktu informēti arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas studējošie un personāls, katru gadu Sociālās aprūpes katedra organizē pasākumu ar mērķi pievērst sabiedrības uzmanību šķēršļiem, kas cilvēkiem ar invaliditāti traucē iekļauties sabiedrībā.

Šogad interesenti tika aicināti uz prezentāciju – filmu par pakalpojumu pieejamību starptautiskajā lidostā “Rīga”.

Paldies, studiju programmas “Sociālās rehabilitācija” SR2A kursa studentiem un īpaši – Madarai Auziņai par jauko un informatīvo pasākumu!

Ina Vīksniņa,
Sociālās aprūpes katedras