Studenti atzīmē Starptautisko radioloģijas dienu

Trešdien, 9. novembrī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas “Radiologa asistents” studējošie pulcējās koledžas zālē uz kopīgu pasākumu, lai atzīmētu Starptautisko radioloģijas dienu.

FOTOATSKATS

Jau vienpadsmito gadu visā pasaulē 8. novembrī radiologi, radiogrāfi, radiologa asistenti un citi radniecīgo nozaru profesionāļi īpašu uzmanību pievērsa savai specialitātei ar mērķi veicināt sabiedrības izpratni par radioloģijas ieguldījumu drošā pacientu aprūpē un radioloģijas tehnologu būtisko lomu veselības aprūpes nepārtrauktībā.

“Medicīniskā attēlveidošana ir viena no aizraujošākajām un progresīvākajām veselības aprūpes nozarēm, “ atklājot svētku pēcpusdienu teica Medicīnas tehnoloģiju katedras vadītāja Elita Rutka. Svētku uzrunā topošos nozares speciālistus sveica arī LU PSK direktore Iveta Strode.

Turpinājumā vārds tika dots pasākuma īpašajiem viesiem, kas pārstāvēja darbadevējus. Pie studējošajiem šajā reizē viesojās profesors Kārlis Kupčs, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūta vadītājs, un Andis Krūmiņš, SIA “Vidzemes slimnīca” valdes loceklis ārstniecības procesu digitalizācijas un mākslīgā intelekta risinājumu jautājumos.

Pēc svinīgajām uzrunām un dalīšanos personīgās pieredzes stāstos ar mērķi motivēt veikt laika un resursu ieguldījumu studiju procesā, kļūstot par spēcīgiem nozares profesionāļiem, pasākuma otrās daļas vadīšana tika uzticēta studiju programmas “Radiologa asistents” studējošajiem, kas bija sagatavojuši radošas aktivitātes savas profesijas godināšanai.

Kā sveicienu no Eiropas Radiologu biedrības un Eiropas Radiogrāferu biedrību federācijas studējošie saņēma aicinājumu izmantot iespēju aplūkot radioloģijas nozares e-grāmatu piedāvājumu: https://www.internationaldayofradiology.com/books/

0
Feed