Starptautiskā radioloģijas diena 2018

Ceturtdien, 8. novembrī, pasaulē tika atzīmēta Starptautiskā radioloģijas diena, kurai par godu arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Medicīnas tehnoloģiju katedrā norisinājās vairākas aktivitātes.

Pirms 123 gadiem Vilhelms Konrāds Rentgens veica vēsturisku atklājumu, kam pateicoties radās jauna medicīnas nozare – radioloģija. Profesionālās dienas mērķis ir vērst uzmanību ārsta radiologa profesijai un radioloģijas nozares nozīmei medicīnā. Šogad tika atzīmēta septītā Starptautiskā radioloģijas diena, un šajā gadā uzsvars likts uz radioloģisko izmeklējumu nozīmi kardioloģijā. 

Par to, ka 8. novembris bija “Starptautiskā radioloģijas diena”, LU PSK zināja ikviens, jo pie visu ēku korpusu ieejas durvīm bija izlikti vizuāli noformēti atgādinājumi par profesionālajiem svētkiem. Par šo bija parūpējušies studiju programmas “Radiologa asistents” 1. kursa studējošie. Īpašu aktivitāti pirmkursnieki bija sagatavojuši arī Medicīnas tehnoloģiju katedras vadītājai Elitai Rutkai, kuras laikā izvērtās izzinoša saruna par radioloģijas nozari, tās aktualitātēm Latvijā un pasaulē.

Atzīmējot profesijas svētkus, arī studiju programmas “Radiologa asistents” 2. kursa studējošie bija sagatavojuši īpašu videosveicienu.

0
Feed