Spēlfilmas “Možums” prezentācija LU PSK studentiem

Trešdien, 8. novembrī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) pie Sociālās aprūpes katedras studentiem viesojās ciemiņi no Rīgas sociālā aprūpes centra “Mežciems” – koledžas absolvents, sociālais rehabilitētājs Vilnis Gricaičuks-Puriņš, projekta "Vērojam, tēlojam, dzīvojam!" vadītāja Aneta Gricaičuka-Puriņa un spēlfilmas/ komēdijas “Možums” galvenās lomas aktieri.

Tikšanās laikā Sociālās aprūpes katedras studentiem bija iespēja noklausīties lekciju "Brīvprātīgā darba raksturojums un iespējas" un noskatīties spēlfilmu “Možums”, kura tapusi ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Sabiedrības integrācijas programmas finansējuma atbalstu un tapusi projekta "Vērojam, tēlojam, dzīvojam!" ietvaros un biedrību “Tuvu” un “NVO “Pūks un draugi” atbalstu.

Spēlfilmas projekts realizēts ar mērķi uzrunāt sabiedrību, īpaši studentus, lai radītu izpratni par to, kas ir sociālās aprūpes centrs, kas ir brīvprātīgais darbs, lai kreatīvi kliedētu mītus, demonstrētu reālās un inovatīvās iespējas. Spēlfilmā "Možums" piedalās gan brīvprātīgie, gan darbinieki, bet galvenie personāži ir aprūpes centra “Mežciems” klienti, kuri veidojuši filmas scenārijus, darinājuši tērpus un paši ir lomu atveidotāji.

Šobrīd spēlfilma “Možums” Latvijā ir unikāla, jo šāds projekts mūsu valstī tapis pirmo reizi.

FOTOATSKATS

Ina Vīksniņa,