Sociālā aprūpes katedras studenti uzņem viesus, 29.05.-02.06.2017.

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās aprūpes katedra kā katru gadu, tā arī šogad no 29. maija līdz 2. jūnijam uzņēma viesus no IKC “Smiltenes tehnikums” Alsviķu teritoriālās struktūrvienības. Šoreiz koledžā viesojās 17 audzēkņi kopā ar skolotāju un medmāsiņu. Uzņemšanu palīdzēja organizēt studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 1. kursa SR1A grupas studenti ar kuratori Inu Vīksniņu.

Neskatoties uz vēju un vēso laiku, viesiem vislielākais prieks bija būt pie jūras, spēlēt pludmales volejbolu, bradāt pa ūdeni, celt smilšu pilis un atpūsties no ierastās vides – mācībām savā izglītības iestādē. Daži jūru redzēja pirmo reizi un par to bija vēl lielāks prieks. Lai atpūta būtu vēl jaukāka un interesantāka, viesi kopā ar koledžas studentiem spēlēja dažādas spēles, vēroja saulrietu, devās ekskursijā pa Jūrmalas pilsētā labi zināmo gājēju ielu – Jomas ielu – un apskatīja tās tuvumā esošos ievērojamos apskates objektus. Tika apskatīta gan Jūrmalas vēsturiskā arhitektūra, gan atrasts Majoru pludmalē esošais bruņurupucis, kā arī daži drosminieki uzkāpa Dzintaru mežaparka skatu tornī, lai paskatītos uz jūru no 30m augstuma un ieraudzītu Latvijas galvaspilsētu – Rīgu.

Viena no aizraujošākajām aktivitātēm viesiem bija došanās ekskursijā uz Latvijas televīziju, kur varēja apskatīt, kā top raidījumu ieraksti un bija iespēja iejusties raidījuma vadītāja lomā.

Pēc aktīvajām norisēm dienā neizpalika kopīgi izklaides vakari – skatoties filmas, dziedot karaoki, spēlējot boulingu. Pēdējā vakarā viesi varēja izbaudīt diskotēku, ko vadīja paraolimpisko spēļu dalībnieks Rihards Snikus.

Noslēgumā viesi bija gandarīti par kopīgi pavadīto laiku, izteica pateicības un vēlmi nākošgad atkal atgriezties Jūrmalā un koledžā. Arī studentiem, kuri bija iesaistījušies vizītes un aktivitāšu organizēšanā, šis bija vērtīgs prakses laiks un komandas saliedēšanās pasākums.

Ina Vīksniņa,
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas lektore