Radioloģijas nedēļa, 02.–06.11.2015.

Šonedēļ, no 2. līdz 6. novembrim, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas "Radiologa asistents" studenti organizē “Radioloģijas nedēļu”, kas tiek atzīmēta par godu Starptautiskajai radioloģijas dienai, ko pasaulē atzīmē 8. novembrī.

Ik gadu 8. novembrī gan pasaulē, gan Latvijā tiek svinēta Starptautiskā radioloģijas diena, kuras mērķis ir vērst uzmanību uz ārsta radiologa un nozares lomu medicīnā.

Ir pagājuši tieši 120 gadi kopš V. K. Rentgens veica savu vēsturisko atklājumu, pateicoties kuram radās jauna medicīnas nozare – radioloģija. Šajā relatīvi īsajā laika posmā tā ir izaugusi un attīstījusies par vienu no nozīmīgākajām medicīnas nozarēm. Radioloģija ir mūsdienu klīnikas stūrakmens.

Modernās tehnoloģijas ir pavērušas plašas iespējas ne tikai pataloģiju savlaicīgai diagnostikai, bet arī to saudzīgai ārstēšanai.

Nedēļas ietvaros koledžā plānoti arī vairāki pasākumi:
02.11.2015.,
sienas avīzes prezentācija 1. korpusa 1. stāva foajē (R1A kurss)
03.11.2015.,
plkst. 13:00, videoklipu prezentācija, kas veltīta Starptautiskajai radioloģijas dienai (R1A un R2A kurss)
05.11.2015.,
plkst. 15:20, spēle "Aizraujošā radioloģija" koledžas 4. korpusā pie 209.auditorijas (R3A kurss).

Laipni aicināti visi interesenti!

Uz tikšanos aktivitātēs,
studiju programmas "Radiologa asistents" studenti