Pēdu diena kopā ar diabēta bērniem

Studiju programmas „Podoloģija” vasaras aktivitātes

,,Pēdu diena kopā ar diabēta bērniem’’20.08.2010

Kā katru gadu, arī šogad programmas pasniedzēji un studenti piedalījās Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrības rīkotajā bērnu vasaras nometnē atpūtas kompleksā „Turbas” Ogres rajonā, kur satiekas bērni un viņu vecāki no visas Latvijas. Diabēta bērnu vasaras nometnes tiek organizētas ar mērķi lai bērni un vecāki mācītos, dalītos pieredzē un zināšanās par dzīvi ar diabētu, tiek apgūtas vai uzlabotas pašaprūpes iemaņas, kas var kardināli uzlabot cukura diabēta kompensāciju, kā arī izvairīties no kritiskiem stāvokļiem: smagas hipogliēmijas un ketoacidozes. Nometne parasti notiek 7 dienu garumā, kur katrā no dienām ir paredzētas noteiktas aktivitātes, kuru laikā bērni iegūtās zināšanas pielieto praktiski un nostiprina zināšanas par savu slimību, kā arī iegūst emocionālu un psiholoģisku atbalstu no vienaudžiem.

Pēdu dienā mūsu uzdevums bija vadīt nodarbības vecākiem un bērniem. Lai gan pēdu problēmas bērnu un pusaudžu vecumā attīstās ļoti reti, tomēr bērniem ar diabētu, tieši tāpat kā viņu vienaudžiem ir jāzina pareizi pēdu aprūpes principi. Pasniedzēja Mārīte Saulīte bērnu vecākus izglītoja ne tikai par pareizu kāju kopšanu, bet dalījās pieredzē kā veiksmīgi bērnu ar diabētu ievadīt skolas vai bērnu dārza gaitās. 2. kursa studentes Laila Ādamsone un Agnese Bīlava, liekot lietā koledžā iegūtās zināšanas un prasmes, darbojās ar bērniem, galvenokārt izmantojot rotaļu elementus un dažādas spēles, lai pastāstītu bērniem par svarīgāko, kas jāievēro, veicot nagu apgriešanu, kāju mazgāšanu un nēsājot apavus.

Kā mums veicās, Jūs varat redzēt attēlu galerijā.

Studiju programmas „Podoloģija” izglītības metodiķe Ruta Akermane.

Lailas komentārs: Iesākumā gribēju pateikt lielu paldies par doto iespēju piedalīties šāda veida pasākumā, gūt jaunu pieredzi saskarsmē ar bērniem, vecumā no 4-16 gadiem, kuri slimo ar cukura diabētu. Manā skatījumā, pasākums bija ļoti pozitīvs un, galvenais, interesējošs un patīkams nometnes dalībniekiem.

Nobeigumā gribu teikt, ja cilvēks ir pietiekami izglītots šajā jomā, tad ar šo slimību var pilnībā sadzīvot, ir tikai jācenšas ievērot visus nosacījumus un palīdzēt citiem nelaimē nokļuvušajiem.

Būšu atkal gatava ņemt dalību līdzīgos pasākumos J

Agneses komentārs: Esmu guvusi jau pieredzi, iepriekšs piedaloties līdzīgos pasākumos. Tas būtu: labdarības pasākumi, apmeklējot bērnu namus un aktīvi ņemot dalību tā organizēšanā. Tomēr šajā pasākumā man bija iespēja vairāk sadarboties tieši ar pašiem bērniem, runāties, tos iesaistot dažādās pamācošās spēlēs, pārbaudīt to zināšanas par pēdu kopšanu.

Būšu atkal gatava ņemt dalību līdzīgos pasākumos J