Pasākums studentiem “Laboratorijas diena 2024”

Trešdien, 24. aprīlī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) tikās studiju programmas “Biomedicīnas laborants” studenti, lektori un viesi, lai kopā atzīmētu jau otro koledžas organizēto pasākumu “Laboratorijas diena”, kura mērķis ir godināt medicīnas laboratoriju profesionāļus un studentus, kuri izvēlējušies iegūt biomedicīnas laboranta profesiju.

FOTOATSKATS

Pasākumu atklāja LU PSK akadēmiskais personāls – Medicīnas tehnoloģiju katedras vadītāja Elita Rutka veltīja sirsnīgus vārdus studentiem, kuri izvēlējušies iegūt biomedicīnas laboranta profesiju, studiju programmas “Biomedicīnas laborants” vadītāja Rūta Melbārde-Vāvere savā uzrunā uzsvēra profesijas nozīmīgo lomu medicīnas jomā un lektore, pasākuma iniciatore Soneta Grosberga-Merca, papildinot kolēģu teikto, atgādināja, cik svarīgi ir atzīmēt profesionālos svētkos.

Pasākumā “Laboratorijas diena 2024” piedalījās arī ārvalstu studenti un vairāki nozares speciālisti. Ar savu studiju pieredzi dalījās ERASMUS+ programmas studentes Marta Isabel Dias Nunes un Carolina António Pereira no Portugāles un Tjaša Šakotić no Slovēnijas, kuras Latvijā pavada profesionālo praksi. Turpretī īpašu video sveicienu no Koimbras, Portugālē bija sarūpējušas studiju programmas “Biomedicīnas laborants” otrā kursa studentes Iraīda Roze Tabūne un Monta Kaliņuka, kuras tur pavada savu profesionālo praksi. Iepazīt topošo kolēģu – laboratorijas speciālistu specialitāti ļāva SIA “Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas” Laboratorijas dienesta laboratorijas “Latvijas Infektoloģijas centrs” infekciju slimību imūnķīmijas, virusoloģijas un parazitoloģijas daļas vadītājs – laboratorijas speciālists Gatis Pakarna. Ieskatu GenEra ģenētikas laboratorijas darbā sniedza GenEra valdes locekle, laboratorijas vadītāja, ģenētiķe Irina Špaka. Neizpalika arī absolventa stāsts, ar to šogad dalījās Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas laboratorijas biomedicīnas laborante Arta Štrausa. Pasākumu noslēdza Roche Diagnostics Baltics vecākā produktu menedžere Kristīne Soboļevska un sekvencēšanas produktu speciāliste Marta Ratniece, kuras uzstājoties ar prezentāciju “Diagnostikas nākotne: Roche inovācijas un cilvēki”, dalījās ne tikai ar uzņēmuma inovācijām un nākotnes mērķiem, bet arī iedvesmoja studentus, stāstot par savu karjeru uzņēmumā.

Pasākuma noslēgumā kopīgi radīja gleznu, kā atmiņu par šī gada pasākumu, un, kas rotās koledžas praktisko nodarbību laboratoriju.

Paldies – LU PSK mācībspēku komandai par pasākuma organizēšanu un katram dalībniekam, kas veltīja laiku kopīgai profesionālo svētku atzīmēšanai!
Īpašs paldies – Roche Latvija par pozitīvo sadarbību un ieguldījumu pasākuma atbalstīšanā!

Soneta Grosberga-Merca,
LU PSK lektore

0
Feed