Norisinājusies Medicīnas tehnoloģiju katedras konference

Sestdien, 1. decembrī, Latvijas Universitātes Dabas zinātņu akadēmiskajā centrā “Torņakalns” norisinājās Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Medicīnas tehnoloģiju katedras rīkotā starptautiskā starpdisciplinārā konference “Profesionālās kompetences mūsdienu tehnoloģiju inovāciju laikmetā”, ko katedra organizēja sadarbībā ar profesionālajām asociācijām – “Latvijas Podologu biedrība”, “Latvijas Radiogrāferu un radiologu asistenta asociācija”, “Latvijas Laborantu asociācija”.

Konferenci atklāja LU PSK direktore Ilga Eriņa. Programmas turpinājumā sekoja referentu uzstāšanās, kurās par jaunākajām inovācijām dalījās dažādu nozaru pārstāvji.

Pirmo konferences sesiju uzsāka dr. med. Kārlis Kupčs, kurš informēja par “Insulta diagnostikas un terapijas mūsdienu risinājumiem radioloģijā ”. Ārste dermatoveneroloģe Ilze Koha ar kolēģi Pille Konno dalījās pieredzē par “Inovācijām ādas veidojumu diagnostikā”. Bioloģijas doktore Zane Kalniņa stāstīja par laboratorijas dzīvnieku izmantošanu un to, kā tie var palīdzēt dažādu medicīnisko pētījumu veikšanā. Par inovācijām tehnoloģijām pēdas ķirurģijā lekciju lasīja ārsts traumatologs – ortopēds Vitolds Jurkevičs. Savukārt Maija Zute informēja par neatliekamajām situācijām un rīcību šādos gadījumos. Ilze Čerņavska, ārsts-radiologs diagnosts, priekšlasījumu veica saistībā ar “Mūsdienu radioloģiskajām iespējām muskuloskeletārajos izmeklējumos”. Ilze Priedīte stāstīja par “Kaulu blīvumu noteikšanas iespējām ar osteodensitometrijas metodi”. Pirmo sesiju noslēdza Regnārs Šēnbergs ar tēmu “Digitālais asistents medicīnas praksē”.

Konferences otro sesiju atklāja ārsts-radiologs diagnosts Marika Kalniņa ar tēmu par “Pozitron Emisijas tomogrāfijas (PET) metode – precīza vēža diagnostika”, turpināja Dita Gudrā par “Valsts iedzīvotāju genoma datubāzes un Latvijas Genoma centra darbību un attīstību”. Tēmu “Krūts dziedzeru radioloģiskās izmeklēšanas taktiku” lasīja ārste radiologs diagnosts Ilze Enģele. Ārsts-dermatologs Raimonds Karls ar kolēģi Claas Ulrich no Vācijas, dalījās pieredzē par “Ādas melanomu – diferenciālā diagnostika”. Priekšlasījumus noslēdza Zane Simsone stāstot par “Konfokālo mikroskopiju un tās iespējām”.

LU PSK Medicīnas tehnoloģijas katedras starptautisko starpdisciplināro zinātnisko konferenci noslēdza asociāciju priekšsēdētājas Tatjana Ivanova (“Latvijas Podologu biedrība”), Elita Rutka (“Latvijas Radiogrāferu un radiologu asistenta asociācija”), Līga Bāriņa (“Latvijas Laborantu asociācija”).

Konferences koordinatore –
Rūta Melbārde-Vāvere,