Norisinājusies konference “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE.”

Ceturtdien, 4. aprīlī, norisinājās Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) rīkotā 7. starptautiskā zinātniskā konference “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE.”, kas arī šogad kuplā skaitā pulcēja zinātkārus skaistumkopšanas speciālistus (kosmetoloģijā), kosmētiķus, masierus un citus veselības aprūpes nozares profesionāļus no Latvijas, Lietuvas un Austrijas, kā arī vēl tikai topošos speciālistus, lai runātu par profesionālām tēmām.

FOTOATSKATS

Zīmīgi, ka katru gadu šī konference notiek pavasarī, jo tieši šis gadalaiks visvairāk saistīs ar gaismas ienākšanu un dabas mošanos. Pirmā aprīļa ceturtdiena ir piemērota, lai iesētu jaunu zināšanu sēklu, kas spēs uzplaukt un krāšņi ziedēt, vijoties cauri katra speciālista profesionālajai darbībai, tādējādi vairojot sabiedrības fizisko un mentālo veselību. Kā šī gada konferences galvenais jautājums bija izvirzīts aktuālās tendences ķermeņa estētikā un veselībā, kā arī sadarbības veicināšana starp veselības aprūpes nozares speciālistiem, lai rastu risinājumus kvalitatīvāku pakalpojumu sniegšanā un pilnveidotu katra patstāvīgi strādājoša profesionāļa meistarību.

Konferences svinīgā atklāšana tika uzsākta ar LU PSK direktores Ivetas Strodes uzrunu, kas iedvesmoja klausītājus uz jauniem sasniegumiem. Turpinājumā tika dots vārds konferences ilggadējiem sadarbības partneriem – Latvijas Masieru asociācijas valdes priekšsēdētājai Ritai Grīnfogelei, kas pateicās organizatoriem un visiem klātesošajiem par vēlmi pilnveidot zināšanas, Latvijas Fizikālās medicīnas asociācijas pārstāvei Marijai Livčānei-Rodzevičai, kas aicināja mīlēt savu profesiju, jo tas sniedz gandarījumu un dod rezultātus, savukārt Latvijas Skaistumkopšanas speciālistu asociācija valdes priekšsēdētāja Sabīne Ulberte bija atsūtījusi laba vēlējumus un spēka vārdus: “Mums paveicies dzīvot tajā laikā, kad nav kauns būt citādākam, un jebkurus, pat visambiciozākos mērķus var sasniegt ar personīgam pūlēm”. Svinīgo atklāšanas daļu noslēdza LU PSK studentes un Latvijas sporta meistares mākslas vingrošanā Poļinas Inšakovas priekšnesums, kas Antonio Vivaldi skaņdarba “Pavasaris” pavadījumā pārsteidza klātesošos, atgādinot skatītājiem, ka lielākais pasaules brīnums ir cilvēks, kam piemīt spējas uz visdažādāko talantu attīstību, ja vien tas ikdienā tiek pacietīgi kaldināts.

Konferences programmas pirmo daļu atklāja sertificēta kosmētiķe, ārste – bioķīmiķa Irina Kalniņa–Dobrovoļska, kas lasīja ziņojumu “Peptīdi un augšanas faktori – injicēšanas metodes mezoterapijā” par mūsdienu estētiskajā kosmetoloģijā pastāvošu metodi dažādu ādas stāvokļu uzlabošanai. Referente ziņojumā plaši iztirzāja aktuālās tendences injicējamo mezoterapijas preparātu segmentā, atainojot injicēšanas tehnikas ar izzinoša videomateriāla palīdzību, ka arī dalījās ar sarežģītiem klīniskiem gadījumiem no personīgā fotogrāfiju arhīva.

Mūsdienās estētiskajā kosmetoloģijā pastāv liels daudzums dažādu metožu, kas brīžiem liek apmulst, domājot, kā tās var savstarpēji savienot. Atbildi uz šo jautājumu klausītājiem sniedza ārste – kosmētiķe, Starptautiskās CIDESCO Rīgas Kosmētikas skolas lektore Madara Čipāne, kas uzstājās ar ziņojumu “Dažādu kosmetoloģisku metožu apvienojumiem labāku rezultātu sasniegšanai”, kurā ārste dalījās arī ar personīgās profesionālās veiksmes noslēpumiem.

Turpinājumā klausītājus pozitīvi pārsteidza medicīniskās masāžas terapeite Andrea Eberhardt (Austrija), kas specializējusies ginekoloģijas jomā un ir MANNEA ķermeņa masāžas izstrādātāja. Auditorija tika aicināta piecelties kājās un kopā ar referenti izmēģināja vienu no MANNEA metodes paņēmieniem, kā rezultātā zāles atmosfēra piepildījās ar neviltotu prieku un katrs sajuta jaunas enerģijas pieplūdumu. Tālākais ziņojums “Sievietes veselība” akcentēja organisma kā vienota veseluma uztveri un atspoguļoja MANNEA metodes holistisko koncepciju ne tikai sieviešu, bet arī vīriešu labsajūtas veicināšanā.

Dāsni savās zināšanās un pieredzē dalījās kosmētiķe un uzņēmuma SIA “Soneil Studio” trenere Anna Jurgele, atklājot kombinētu pretnovecošanās protokolu izpildes secību, izmantojot jaunākās Izraēlas aparāttehnoloģijas ar biofiziķu integrētām inovācijām mūsdienu pastāvošu fizikālu faktoru pielietojumā. Ziņojuma saturu pavadīja videomateriāls, kas labi atklāja daudzfunkcionālā aparāta pielietošanas iespējas dažādu sejas ādas stāvokļu risināšanā.

Ikdienā pievērst uzmanību pārdomātai SPA iestādes izvēlei un apzinātai rīcībai tā apmeklējuma laikā, aicināja LU PSK partnere no Paņevežas koledžas (Panevėžio kolegija/State Higher Education Institution) Biomedicīnas un mākslas fakultātes lektore Laura Janušoniene (Lietuva) ar prezentāciju “SPA filozofija, 10 SPA elementi”. Savā ziņojumā referente klausītājus ievadīja vienā no vispatīkamākajiem antistersa veidiem, kas patiesi spēj lutināt cilvēku garīgi un fiziski. Šis ziņojums klausītājos radīja lielu ieinteresētību temata padziļinātā izzināšanā, ko apstiprināja uzdotie jautājumi speciālistei.

Uzņēmuma SIA “GMT Beauty Trade” vadošā metodiķe Terēza Beļkova izvirzīja aktuālu tēmu par neirokosmētiku ziņojumā “Nākotnes perspektīva kosmetoloģijā – neirokosmētika, jauni aspekti estētiskajā dermatoloģijā un skaistumkopšanā”. Referente pasniedza sarežģītas lietas saprotamā izklāstā par relatīvi jaunu kosmētikas nozares virzienu, kurā tiek pielieta neirozinātne kosmētisko līdzekļu izstrādē, ar mērķi veicināt emocionālo labklājību un pozitīvo estētisko pieredzi.

Inovatīvās tēmas ziņojums noslēdza konferences programmas pirmo daļu. Pirms došanās pārtraukumā apmeklētājiem LU PSK koledžas kolektīvs sagādāja patīkamu pārsteigumu. Veicot izlozi, trīs klausītāji ieguva ielūgumus uz 2025. gada pavasara konferenci “VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE.” Savukārt pārtraukumā konferences apmeklētāji tika laipni aicināti izmantot iespēju apmeklēt atbalstītāju stendus, lai iepazītu aktuālākās tendences un inovatīvās metodes aparāttehnoloģiju, injekciju metožu un kosmētisko produktu segmentā.

Dienas otrajā pusē konferences programma apmeklētājiem piedāvāja apmeklēt septiņas praktiskas ievirzes meistarklases, kuru fokuss tika vērsts uz cilvēka fiziskās un emocionālās labsajūtas veicināšanu. Skaistumkopšanas speciālisti kosmetoloģijā un kosmētiķi piedalījās četrās meistarklasēs, bet masieriem bija iespēja baudīt trīs dažādu meistarklašu apmeklējumu.

Katrā skaistumkopšanas nozarei veltītajā meistarklasē nozares meistari demonstrēja dažādu aparattehnoloģiju metožu komplekso iedarbību, analizējot fizikālo faktoru pielietošanas jauninājumus. SIA “Soneil studio” kosmētiķe un trenere Dace Kopko vadīja daudzpusīgu meistarklasi “Dr. Platon – aukstā plazma, Apollo Duet – elektroporācija + jonoforēze un RF, Eve-Miostimulācija, miorelaksācija, hidradermaabrāzija, dimanta pīlings”. Irina Sapiego (Lietuva), Itālijas un Spānijas zīmolu aparāttehnoloģiju izplatītāja, organizēja meistarklasi par kriotermiju. SIA “GMT Beauty Trade“ vadošā metodiķe Terēze Beļkova veica zīmola GMT BEAUTY sejas procedūru anti–age terapijā un sniedza vērtīgu teorētisko saturu, balstoties savā vairāk nekā 20 gadu profesionālajā pieredzē. Skaistupmkopšanas nozares speciālistiem paredzēto meistarklašu ciklu noslēdza sertificēta skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā un LU PSK lektore Rita Velika par nozarē aktuālu tēmu “LED gaismas terapijas pielietojums kosmetoloģijā”. Konferences izskaņā starp apmeklētājiem norisinājās draudzīga diskusija par konferencē apspriestajām tendencēm.

Savukārt masieriem paredzēto meistarklašu ciklu atklāja Andrea Eberhardt (Austrija) ar nodarbību “MANNEA – holistiskā veselības metode sievietēm”. Tālāk sekoja Lilitas Laizānes, sertificētas masieres un LU PSK lektores, karsto akmeņu muguras masāžas profesionāls izpildījums, kurā skaidri bija jaušama individualizēta pieeja. Meistarklašu cikls masieriem noslēdzas ar Ineses Volrātes, Rīgas 1. slimnīcas Rehabilitācijas klīnikas sertificētas masieres demonstrāciju par  masāžas krēsla izmantošanas iespējām masiera praksē.

Konferences dienas noslēgumā plašais praktisko meistarklašu cikls tika atzīts par pasākuma stipro pusi, jo tika saņemta informācija dažāda profesionālā līmeņa nozares dalībniekiem – no iesācējiem līdz pieredzējušiem nozares speciālistiem. Kā arī organizatori saņēma lielu skaitu pozitīvu atsauksmju no pasākuma atbalstītajiem, dalībniekiem un klausītājiem. Starp visbiežāk izteiktajiem komentāriem bija: augsts konferences organizēšanas līmenis, ērta un estētiska norises vieta, augstvērtīga satura programma.

Konferences darba grupa pateicas konferences vieslektoriem, meistarklašu vadītājiem un apmeklētājiem par kopā pavadīto vērtīgo dienu! Paldies, konferences sadarbības partneriem par ieguldījumu konferences norisē! Īpašs paldies konferences uzticamajiem un ilggadīgajiem atbalstītajiem – zīmoliem BIODROGA un GMT BEAUTY! Paldies uzņēmumiem – “GIANTERA”, “BALTIC BEAUTY PROF”, “MEDEXY”, “ARBOR Medical Korporācija”. Patiess paldies par atbalstu zīmoliem – PHARMACERIS, LĪGA NATURE SPA, STELPES dabīgajam minerālūdenim un OXYGEN CEUTICAL!

Uz tikšanos 2025. gada 3. aprīlī –
LU PSK 8. starptautiskajā zinātniskajā konferencē
“VESELĪBA. LABSAJŪTA. PRAKSE.”!

Pateicībā par sadarbību darba grupas vārdā –
Lidija Naumenko, LU PSK lektore un sertificēta skaistumkopšanas speciāliste kosmetoloģijā

0
Feed