Norisinājies LU PSK 1. Ziemeļvalstu masāžas čempionāts

Zeltainā rudens pilnbriedā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžai (LU PSK) bija gods Jūrmalā uzņemt pirmā Ziemeļvalstu masāžas čempionāta dalībniekus, kas 14. un 15. oktobrī bija ieradušies uz profesionālo prasmju konkursu. Nozīmīgais notikums tika rīkots sadarbībā ar Starptautisko masieru asociāciju (International Massage Association).

FOTOATSKATS:
Pirmā norises diena (čempionāta diena studentiem), 14.10.2022.
Otrā norises diena (čempionāta diena profesionāļiem), 15.10.2022.

Čempionāts norisinājās divas dienas. Pirmajā dienā savas prasmes un zināšanas demonstrēja studenti, otrajā – nozares profesionāļi. Abās pasākuma dienās dalībnieku sniegumu klasiskās masāžas disciplīnā un brīvās izvēles masāžas programmā vērtēja žūrija, kuras darbu vadīja Starptautiskās masieru asociācijas dibinātājs un vadītājs Jeppe Tengbjerg (Dānija).

Abās čempionāta dienās dalībniekus sveica un veiksmīgu konkursa dienu vēlēja LU PSK direktore Iveta Strode, Latvijas Masieru asociācijas valdes priekšsēdētāja Rita Grīnfogele. Savukārt Starptautiskās masieru asociācijas vadītājs Jeppe Tengbjerg dalībniekus iedrošināja būt pārliecinātiem par savām prasmēm un aicināja gan studentus, gan nozares profesionāļus būt atvērtiem jaunu zināšanu apguvē, kas ļauj attīstīt profesionalitāti, bagātina pieredzi un veicina izaugsmi. Pirms konkursa programmas daļas uzsākšanas dalībniekus čempionāta dienas noskaņā ievadīja un mazināja satraukumu iluzionists Valdemārs Weiss (www.iluzionists.lv).

Čempionāta dienā studentiem kopā piedalījās 23 dalībnieki, Latviju konkursā pārstāvēja Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža, LU PSK, Lietuvu – Kauno University of Applied Sciences, Klaipeda State University of Applied Sciences, Vilnius University of Applied Sciences, Utena University of Applied Sciences, Igauniju – Tartu Health Care College, Estonian Massage and Therapy School. Čempionāta dienā nozares profesionāļiem savu dalību bija pieteikuši 10 dalībnieki.

Noslēdzot abu dienu čempionāta konkursa daļas, visiem dalībniekiem tika piedāvāta iespēja tikties ar Starptautisko masieru asociācijas pārstāvjiem – vadītājs Jeppe Tengbjerg (Dānija) rosināja klātesošos uz sarunu diskusijas formātā, Kinga Katalin Jenei (Horvātija) vadīja meistarklases, kurās aicināja piedalīties arī čempionāta dalībniekus.

Pirmā Ziemeļvalstu masāžas čempionāta organizatoru komanda pateicas katram dalībniekam par drosmi pieņemt izaicinājumu, dalību čempionātā un sveic laureātus:
14.10.2022., čempionāta diena studentiem
Klasiskās masāžas disciplīnā – 1. vieta Vaivai Marijai Veliulytė (Lietuva), 2. vieta Sandrai Tross (Igaunija), 3. vieta Juliannai Vodolažskai (Latvija).
Brīvās izvēles masāžas programmā – 1. vieta Gintarė Čiuplinskaitė (Lietuva), 2. vieta Julijai Mozūraitė (Lietuva), 3. vieta Sandrai Tross (Igaunija).
15.10.2022., čempionāta diena profesionāļiem
Klasiskās masāžas disciplīnā – 1. vieta Līgai Freibergai (Latvijai), 2. vieta Inesei Volrātei (Latvija), 3. vieta Agnesei Jucjus (Latvija).
Brīvās izvēles masāžas programmā – 1. vieta Gatim Gobam (Latvija), 2. vieta Līgai Freibergai (Latvija), 3. vieta Inesei Volrātei (Latvija).

Paldies par sadarbību Starptautiskās masieru asociācijas vadītājam Jeppe Tengbjerg, par darbu žūrijā – Kinga Katalin Jenei (Horvātija), Ditai Bērziņai (Latvija), Marijai Livčānei-Rodzevičai (Latvija), Marinai Smelevič (Lietuva), Laurai Lannusalu (Igaunija).

Paldies atbalstītājiem:
GMT Beauty, Jūrmalas domei, Latvijas Masieru asociācijai, STELPES dzeramais ūdens, Agetis Supplements Latvia.