LU PSK studenti viesojas pie SAC “Mežciems” senioriem

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Sociālās aprūpes katedras studiju programmas “Sociālā rehabilitācija” 2. kursa studējošie 30. oktobrī viesojās Rīgas sociālajā aprūpes centrā “Mežciems”, kur apmeklēja centra klientus Starptautiskās senioru dienas ietvaros.

Savā vizītes laikā studenti senioriem organizēja koncertu un dažādas radošās nodarbības, lai padarītu viesošanos reizi īpašu un radītu svētku atmosfēru. SR2A kursa studente Anna Dubovika spēlēja klavieres un dziedāja visiem zināmas dziesmas, lai katrs varētu dziedāt līdzi un būtu iespēja izbaudīt koncertu. Paralēli tam notika radošas nodarbības, bija sarūpētas kļavu lapas, guaša krāsas, lai katrs no senioriem varētu izveidot savu raibo rudeni uz A4 formāta lapas. Senioriem kopā ar studentiem tika piedāvāta iespēja spēlēt dažādas galda spēles – dambreti, novusu u. c., ko labprāt centra klienti izmantoja.

Koncerts un radošās aktivitātes norisinājās SAC “Mežciems” svinīgajā zālē. Lai varētu apsveikt arī seniorus, kuri nevarēja būt klātesoši zālē, studenti devās uz istabiņām pie klientiem, ievērojot noteikumus, tika apciemoti arī klienti centra izveidotajā Covid nodaļā.

Noslēdzot vizīti, SR2A kursa studenti bija gandarīti, ka bija iespēja turpināt Sociālās aprūpes katedras jauko tradīciju – ik rudeni apciemot un iepriecināt seniorus. “Katrs no mums jutās gandarīts, sirds bija pilna ar emocijām, mums patika padarīt Starptautisko senioru dienu īpašu un redzēt, kā radām smaidus! “, atzīst studente Gerda.

Liels paldies Rīgas SAC “Mežciems” vadībai, Sociālā darba nodaļas vadītājai Anetai Gricaičukai-Puriņai un sociālajam rehabilitētājam Vilnim Gricaičukam-Puriņam par atbalstu un kopīgi radītajiem svētkiem!

UZZIŅAI:
ANO Ģenerālā asambleja 1991. gadā 1. oktobri pasludināja par Starptautisko veco ļaužu dienu, lai pievērstu sabiedrības uzmanību iedzīvotāju novecošanās un vecāka gadagājuma cilvēku problēmām. 2009. gadā arī Latvijas Saeima 1. oktobri noteica kā Starptautisko senioru dienu, veicot grozījumus likumā par svētku, atceres un atzīmējamām dienām.

Patiesā cieņā,
studiju programmas “Sociālā rehabilitācija”
SR2A kursa studējošie