LU PSK studentes veiksmes stāsts par dalību Erasmus+ mobilitātē

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Ārstniecības katedras studiju programmas “Māszinības” 2021./ 2022. studiju gada 3. kursa studente Laura Vigule dalās savā pieredzē par dalību ERASMUS+ mobilitātē, kuras ietvaros kvalifikācijas praksi pavadīja Portugālē:

“Savu ERASMUS+ mobilitāti pavadīju Portugāles pilsētā Koimbra (Coimbra). Mana prakses vieta bija Koimbras universitātes slimnīcā. Paralēli apguvu portugāļu valodu LU PSK partneraugstskolā Escola Superior de Enfermagem de Coimbra. Laiks, ko pavadīju ERASMUS+ praksē, bija ļoti vērtīga pieredze ne tikai profesionālajā, bet arī kultūras iepazīšanas ziņā. Esot praksē ne tikai uzlaboju savas zināšanas jau zināmās procedūrās un manipulācijās, bet arī ieguvu daudz jaunu zināšanu, kas netiek pielietotas praksē Latvijā. Arī laiks, ko pavadīju ārpus prakses pienākumiem, bija ļoti nozīmīgs, portugāļu valodas kursi ļāva padziļinātāk iepazīt Portugāli un portugāļus, šīs valsts tradīcijas. Esot Koimbrā man bija iespēja arī piedzīvot “Queima das Fitas”, ko latviski varētu tulkot kā “lenšu dedzināšana”, kad universitāšu absolventi nedēļas garumā svin savu studiju noslēgumu, kuras laikā ir dažādi studentiem veltītiem pasākumi, tostarp, došanās svētku parādē. Portugāle noteikti ir lieliska valsts, uz kuru doties ERASMUS+ mobilitātē, jo kultūra, tradīcijas, vietējo sirsnība un daba nebeidz pārsteigt.
Iesaku ikvienam studentam nebaidīties un doties ERASMUS+. Tā ir pieredze, kas ne tikai sniedz jaunas zināšanas, bet arī paplašina redzesloku. Kā teica viens no profesoriem Koimbras māsu skolā: “Pēc ERASMUS neviens neatgriežas mājās tāds pats, kā bija pirms.””.

Maini dzīvi, domā plašāk!

2022. gada 1. jūlijā apritēs 35 gadi kopš Eiropas Komisijas programmas ERASMUS dibināšanas, kas ir viena no populārākajām starptautiskajām apmaiņas programmām izglītības un mācību jomā. Kopš tās dibināšanas 1987. gadā ERASMUS programmu izmantojuši aptuveni 10 miljoni Eiropas Savienības iedzīvotāju. Programma aptver plašu cilvēku grupu un sniedz dažādas izglītības iespējas – kopš 2014. gada programmas nosaukums ir ERASMUS+.