LU PSK pakalpojumi pieprasīti Jūrmalas Veselības mēnesī

Jūrmalas pilsēta oktobra mēnesī saviem iedzīvotājiem bez maksas organizēja dažādas aktivitātes un pakalpojumus veselības uzlabošanai. Arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) Veselības mēneša ietvaros piedāvāja jūrmalniekiem saistošu piedāvājumu, ko apliecināja lielā iedzīvotāju interese un aktivitāte. Koledžā visa mēneša garumā viesojās vairāk nekā sešdesmit interesenti, kas izmantoja iespēju veikt kādu procedūru, saņemt speciālista konsultāciju vai piedalīties izglītojošās lekcijās.

FOTOATSAKTS

LU PSK Sociālās aprūpes katedra jūrmalniekus aicināja piedalīties izzinošā lekcijā “Ikdienas dzīves kvalitātes (veselības) uzturēšana: VIDE, UZTURS, AKTIVITĀTES, APRŪPES PALĪGLĪDZEKĻI”, ko vadīja katedras vadītāja Ina Vīksniņa un lektore Kristīne Vītoliņa.

Liels iedzīvotāju pieprasījums bija vērojams, veicot apmeklētāju pierakstu LU PSK Ārstniecības katedras piedāvājumam. Studiju programmas “Estētiskā kosmoloģija” 2. un 3. kursa studentes sadarbībā ar lektorēm un sertificētām skaistumkopšanas speciālistēm kosmetoloģijā Lidiju Naumenko un Ritu Veliku piedāvāja veikt sejas un ķermeņa procedūras, izmantojot franču zīmola Mary Cohr un spāņu zīmolu Natura Bisse produktus. Šīs trīs dienas izvērtās pieredzes bagātas gan apmeklētājiem, gan studentēm, kuras atzinīgi novērtēja iespēju, uzņemt koledžā un veikt procedūras Jūrmalas pilsētas iedzīvotājiem. Studentu vērtējumi pēc dalības Veselības mēneša aktivitātēs:

“Ļoti interesanta iespēja likt lietā savas zināšanas, manuprāt, tā veiksmīgi var izmantot iegūtās zināšanas, bija satraukums līdz brīdim, kad sāku strādāt, tad viss bija ļoti mierīgi, pateicības no klientēm dod vēl lielāku stimulu mācīties tālāk,” Anastasija.
“Man ļoti patika prakses iespēja Jūrmalas Veselības mēneša ietvaros. Atmosfēra bija mierīga, klients arī palika apmierināts. Man bija jauna pieredze strādāt ar svešu klientu,” Jana.
“Šīs praktiskās nodarbības lika nedaudz izkāpt ārpus komforta zonas, bet man ļoti patika. Bija patīkami iepriecināt kādu citu cilvēku. Vēl labprāt šādas nodarbības atkārtotu,” Agnese.
“Lai gan bija stress, šo prakses dienu atcerēšos. Ļoti interesanta pieredze. Domāju, ka šādas prakses varētu būt vairāk. Šī ir noderīga prakse profesionālās pieredzes sākumā. Ceru, ka šajā studiju gadu būs vēl šāda pieredze, to patiesi gaidītu,” Arina.
“Šī prakses diena bija interesanta pieredze, novērtēju iespēju strādāt ar nepazīstamu klientu. Bija nedaudz bail, bet procedūras gaitā sirds nomierinājās. Paldies par šādu iespēju!” Karolina.
“Šī bija interesanta pieredze. Bija liels satraukums un gandarījums par paveikto. Pozitīvi, ja būtu vairāk šādu iespēju, lai pierastu pie dažādiem ādas tipiem/stāvokļiem un pie svešiem cilvēkiem. Paldies par atbalstu Lidijai Naumenko!” Līga.
“Bija diezgan interesanti. Bija jauna pieredze – strādāt gan ar jauna zīmola kosmētiku, gan svešiem klientiem. Ļoti palīdzēja lektores atbalsts un zīmola sagādātais protokols, kā jāveic procedūra ar konkrēto kosmētiku,” Elīna.
“Manuprāt, šī bija ļoti noderīga pieredze! Vienmēr jau būs uztraukums pamēģināt kaut ko jaunu, bet tikai mēģinot un izkāpjot āra no savas komforta zonas mēs apgūstam jaunas lietas. Uzskatu, ka jo vairāk praktizēsim darbu ar svešiem klientiem, jo būsim vairāk sagatavotas uzsākt komunicēt ar saviem klientiem pēc koledžas absolvēšanas, kā arī šādā veidā vairāk varam iepazīt to, cik tomēr dažādi ir cilvēku sejas ādās tipi! Paldies!” Anete.
“Atsauksme no manis – paldies klientiem par uzticību, sniegto iespēju trenēties un pozitīvo noskaņojumu. Šodienas nodarbība apliecināja to, ka esmu izvēlējusies pareizo profesiju un tas ir pats svarīgākais,” Inese.

Atzinīgi vērtējams fakts, ka iedzīvotāji izrādīja interesi par lekciju ar praktisko daļu par pirmās palīdzības sniegšanas principiem, ko vadīja Ārstniecības katedras lektore Maija Zute. Prieks bija redzēt, ka par aktivitāti interesi izrādīja ģimenes, uz nodarbību ieradās vecāki kopā ar bērniem, kur uzzināja ko vērtīgu vai atkārtoja jau zināmās prasmes.

Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programma “Podoloģija” jūrmalniekus aicināja veikt pierakstus ārstnieciskās pēdu aprūpes pakalpojumam, pēdu novērtēšanas un podologa konsultācijai, kā arī piedalīties informatīvi izglītojošā prezentācijā par pēdu veselību un profilaksi. Šo aktivitāšu piedāvājums tika rīkots programmas 15. studiju gada jubilejas ietvaros. Koledžā interesentus uzņēma un pakalpojumus nodrošināja studiju programmas “Podoloģija” 2. kursa studentes docentes un sertificēta podologa Mārītes Saulītes uzraudzība. Arī šo piedāvājumu bija jūrmalnieki pamanījuši, jo aktīvi veica pierakstus. Docente M.Saulīte par dalību pasākuma “Veselības mēnesis 2022” aktivitātēs: “Studiju programmas “Podoloģija” 2. kurss ir gandarītas par paveikto. Vairākām studentēm tas bija izaicinājums uzstāties auditorijas priekšā, bet prieku sniedza klientu ieinteresētība un uzdotie jautājumi, uz kuriem kā izrādās pietika arī zināšanas atbildēt. Lielu ieinteresētību klienti izrādīja par tuvākajā laikā plānotajām iespējām saņemt veselības aprūpes pakalpojumu jaunajā LU PSK Ārstniecības iestādē.”

LU PSK administrācija pateicas:
Jūrmalas pilsētai par sadarbību un piedāvāto iespēju, izstrādāt savu piedāvājumu “Veselības mēnesis 2022” programmai. Paldies, jūrmalniekiem par uzticību un atsaucību!
Paldies, zīmoliem Mary Cohr un Natura Bisse par nodrošinātajiem produktiem!
Sirsnīgs paldies LU PSK komandai – mācībspēkiem un īpaši studējošiem, kas pieņēma izaicinājumu un atbalstīja koledžas līdzdalību aktivitātēs!