LU PSK norisinās pirmais “Laboratorijas diena” pasākums

Aprīlis laboratorijas darbiniekiem ir īpašs mēnesis, tajā tiek atzīmēta Pasaules laboratorijas diena (23. aprīlis), kā arī Pasaules medicīnas laboratoriju nedēļa (pēdējā pilnā aprīļa nedēļa), kurā tiek godināts laboratorijas darbinieku unikālais darbs. Latvijas Universitātes P. Stradiņa koledžas (LU PSK) ir vienīgā koledža Latvijā, kura sniedz iespēju studēt programmā “Biomedicīnas laborants”, tāpēc, lai godinātu ne tikai laboratorijas darbiniekus, bet arī studentus, kuri izvēlējušies iegūt biomedicīnas laboranta profesiju, aizsākot jaunu tradīciju, koledžā pirmo reizi tika atzīmēta “Laboratorijas diena”.

FOTOATSKATS

Pasākumu atklāja koledžas direktore Iveta Strode, kas savā uzrunā uzsvēra biomedicīnas laboranta atbildīgo lomu veselības aprūpes nozarē, un studiju programmas “Biomedicīnas laborants” vadītāja Rūta Melbārde-Vāvere, kas dalījās savā studiju pieredzē, tā motivējot studentus izzināt un iepazīt savu izvēlēto profesiju.

Turpinājumā šīs dienas ietvaros studiju programmas “Biomedicīnas laborants” studentiem bija iespēja iepazīties ar nozares profesionāļiem, dzirdēt absolventu stāstus, kā arī veicināt savstarpējo sadarbību. LU PSK lektore Soneta Grosberga-Merca sniedza studentiem ieskatu biomedicīnas laborantu profesijas vēsturiskajā attīstībā, bet ar studiju procesu un laboratorijas darbu citās Eiropas valstīs iepazīstināja mobilitātes Erasmus+ studenti no Spānijas, Portugāles un Slovēnijas, kas šobrīd praksi pavada laboratorijās Latvijā. Profesionālajā pieredzē ar studentiem dalījās Andrejs Senkāns, Siemens Healthineers produktu speciālists, Olga Ļakutina, MFD Laboratorijas galvenā ārste, Līga Kangare, biomedicīnas laborante, Latvijas Laborantu asociācijas vadītāja un pasākuma oficiālo daļu noslēdza studiju programmas “Biomedicīnas laborants” absolvents un ģimenes ārsts Ritvars Ziedonis.

Dienas noslēgumā studenti vienojās pasākuma iemūžināšanā, atstājot piemiņas zīmi uz plakāta, un piedalījās Laboratorijas dienas viktorīnā, kurā varēja pārbaudīt savu veiksmi un erudīciju zināšanās par profesiju.

Paldies studentu un LU PSK mācībspēku komandai par pasākuma organizēšanu un plānošanu! Liels paldies arī Siemens Healthineers kompānijai par sadarbību pasākuma rīkošanā!

Soneta Grosberga-Merca,
LU PSK lektore