LU PSK īsteno ERASMUS+ BIP projektu “Pēdu veselība – dzīves kvalitāte”

ERASMUS+ BIP projekta īstenošana “Pēdu veselība – dzīves kvalitāte”
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Medicīnas tehnoloģiju katedra no 2024. gada 3. līdz 6. jūnijam īstenoja ERASMUS+ programmas BIP (Blended Intensive Programme) projektu “Pēdu veselība – dzīves kvalitāte” (“Foot health – quality of life”), kurā piedalījās studenti no Vilniaus Kolegija/ Higher Education Institution (Lietuva), Kauno Kolegija (Lietuva), Tallinn Health Care College (Igaunija) un LU PSK.

FOTOATSKATS

Aprīlī un maijā projekta dalībnieki piedalījās tiešsaistes lekcijās, lai iegūtu teorētisko informāciju par pēdu veselību un uzturu. Savukārt projekta klātienes nedēļā Jūrmalā tika organizētas dažādas aktivitātes, kur iegūtās zināšanas tika nostiprinātas:
03.06.2024. – studenti iepazinās klātienē, prezentēja savas augstskolas un studiju programmas un piedalījās meistarklasēs Mikrobioloģijā, Klīniskās izmeklēšanas metodēs un Ortonoksijā.
04.06.2024. – diena noritēja par tēmu “Podoloģija un pēdas”. Praktiski veica pēdu vingrinājumus, devās sajūtu takā pa Bulduru kāpām, pārstāvji no SIA “Dinastija” prezentēja, cik svarīgi ir izvēlēties pareizās apavu zoles un apavus, savukārt dienas noslēgumā – studenti izvērtēja savus ieradumus apavu nēsāšanā.
05.06.2024. – uztura jautājumi, ķermeņa maksas indeksa (ĶMI) noteikšana, izmantojot ķermeņa sastāva monitoru (svarus). Pēcpusdienā viesojās GenEra laboratorijā, kur uzzināja vairāk par laboratorijas darbības jomām un ģenētiskajiem laboratorijas testiem. Laboratorijā ar interesantu lekciju, par cilvēka mikrobiomu, dalījās arī uztura speciālists, Mg. sc.sal. Ansis Zauers.
06.06.2024. – devās uz Limbažiem – viesos pie podoloģes Daces Bērziņas, apmeklējot SIA “Limbažu slimnīca”, uzņēmumu “Dabas pieskāriens”, apmeklēja Sudraba muzeju.
07.06.2024. – projekta noslēguma diena, kad visas zināšanas tika apkopotas grupu kolāžās.

Paldies par sadarbību – LU PSK lektoriem – nozares profesionāļiem un studentiem par lekciju un meistarklašu vadīšanu, SIA “Mediare” – par skaistajām pierakstu kladītēm, SIA “Impro ceļojumi” par lielisku servisu, SIA “3 Kambari” – par burvīgo maltīti Limbažos, podoloģei Dacei Bērziņai par fantastisko uzņemšanu un “Dabas pieskāriens” dāvanām, SIA “Dinastija” par izglītojošo lekciju, kā arī – ģimenes restorānam “Zem Burām”, kas visas nedēļas garumā nodrošināja pusdienas.

Aiga Grauduma,
LU PSK ārējo sakaru koordinatore

0
Feed