LU PSK darba devēju novērtēta koledža arī 2022. gadā

Otrdien, 28. jūnijā, tika paziņoti ikgadējās darba devēju aptaujas rezultāti par ieteiktākajām izglītības iestādēm un studiju programmām, ko jau vienpadsmito gadu pēc kārtās rīkoja Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) un portāls “Prakse.lv”.

Darba devēju 2022. gada aptaujā starp TOP 10 ieteiktākajām Latvijas koledžām atkārtoti ir novērtēta un iekļauta arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža, kas darba tirgum ik gadu sagatavo veselības un sociālās aprūpes profesionāļus.

“Izvēle, kur mācīties, kādu profesiju izvēlēties, ir viena no nozīmīgākajām mūsu dzīvē. Tūkstošiem ģimeņu šajās nedēļās, kad tuvojas uzņemšana Latvijas augstskolās un turpinās izglītojamo piesaiste profesionālajās izglītības iestādēs, notiek ne viena vien diskusija par šo. Mēs, Latvijas Darba devēju konfederācija, uzturam šo TOPu kā vēl vienu ceļazīmi jauniešiem un viņu vecākiem. Šis nav studiju programmu un izglītības iestāžu kvalitātes analītisks izvērtējums pēc noteiktas metodoloģijas. Tas ir novērtējums no darba devēja skatupunkta, par ko 2681 darba devējs ir nobalsojis, tādējādi palīdzot absolventiem šovasar izdarīt pareizo tālākās izglītības izvēli, kas rezultētos veiksmīgā karjerā darba vidē vai arī, vērojot tendences ilgtermiņā, plānot karjeras izaugsmi,” pasākumā atzina LDDK ģenerāldirektore Līga Meņgelsone.

Par LDDK:
Latvijas Darba devēju konfederācija ir ietekmīgākā darba devējus pārstāvošā organizācija Latvijā. LDDK ir dibināta 1993. gadā, un patlaban tās biedri nodarbina 44% Latvijas darba ņēmēju. LDDK ir sociāli – ekonomisko sarunu partneris Ministru kabinetam un Latvijas Brīvo arodbiedrību savienībai. LDDK apvieno un pārstāv 114 nozaru līderus – uzņēmumus, kuros strādā vairāk nekā 50 darbinieku, un 63 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas.
Par Prakse.lv:
Prakse.lv ir izglītības un karjeras portāls Latvijā, apvienojot vairāk nekā 125 000 jauno profesionāļu un 8000 darba devēju. Tā ir platforma, kurā jaunieši var atrast sev piemērotāko darba devēju praksei vai darbam, savukārt darba devēji atrast talantīgus jaunos darbiniekus. Portālā ik dienu pieejamas prakses un darba vakances tieši jauniešiem. Portālā papildus iespējams iepazīties ar profesijām un mācību iestāžu piedāvātajām studiju programmām, ar darba devēju ieteikumiem studiju programmu izvēlei, iepazīt darba devējus ar virtuālo praksi. Portāla mērķis ir palīdzēt jauniešiem veidot savu karjeru veiksmīgāk un palīdzēt piesaistīt talantus darba devējiem.

Informācijas sagatavošanā izmantota LDDK preses relīze, 28.06.2022.