LU PSK dalība “SkillsLatvia 2019”

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) pārstāvji no 8. līdz 9. maijam izstāžu centrā “Ķīpsala” piedalījās nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursa “SkillsLatvia 2019” profesiju parādē.

FOTOATSKATS

Konkurss “SkillsLatvia” mūsu valstī norisinājās jau trešo gadu pēc kārtas, to ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Kā meistarības konkursa mērķis ir izvirzīts – vērst sabiedrības uzmanību uz profesionālo izglītību un aktualizēt tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū.

Ar moto “Uzvar darītājs!” nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillsLatvia 2019” sacentās 129 dalībnieki 19 dažādos prasmju konkursos. Lai noskaidrotu
labākos jaunos profesionāļus, konkursanti 2 dienu garumā demonstrēja savas prasmes, veicot nozares ekspertu sastādītus darba uzdevumus. “SkillsLatvia 2019” uzvarētāji saņēma ceļazīmi tālākai iespējai pārstāvēt Latviju starptautiskajos profesionālās meistarības konkursos “EuroSkills” un “WorldSkills”.

Trešo reizi profesiju parādē “SkilsLatvia” starp dalībniekiem bija arī LU PSK, kuras komanda kopā ar kolēģiem no Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas un Neatliekamās medicīnas palīdzības dienesta pārstāvēja medicīnas nozares profesiju bloku un apmeklētājiem aicināja iepazīt nozares profesijas.

LU PSK stenda vietā apmeklētājus sagaidīja Medicīnas tehnoloģiju katedras lektores un studējošie, kas stāstīja par veselības aprūpes nozares profesijām. LU PSK komanda piedāvā izmēģināt prasmes, kuras profesionālajā ikdienā ir nepieciešamas radiologa asistentam, biomedicīnas laborantam un podologam. Prasmju demonstrācija norisinājās lektoru – nozares praktiķu uzraudzībā. Abās pasākuma dienās koledžas stendā bija novērojama liela rosība un interese, apmeklēji labprāt izmēģināja un iesaistījās sagatavotajos prasmju pārbaudes
uzdevumos.

LU PSK administrācija pateicas VIAA par uzaicinājumu piedalīties “SkillsLatvia 2019”, paldies, –koledžas komandai par atsaucību un ieguldījumu, organizējot dalību, paldies, – par darbu abās pasākuma norises dienās!

Informācijas sagatavošanā izmantota VIAA publicitātes informācija.