LU PSK dalība sarunu festivālā LAMPA, Cēsīs

Cēsīs, 9. un 10. jūnijā, jau devīto reizi veiksmīgi norisinājās Sarunu festivāls LAMPA, kas apmeklētājiem piedāvāja vērienīgu programmu, iekļaujot vairāk nekā 300 cieņā balstītas sarunas un diskusijas par visdažādākajām tēmām, tostarp arī šķietami neērtām un pat pretrunīgām. Šī gada festivāla aicinājums bija ieklausīties, lai saprastos – ieklausīties savās domās un citu viedokļos, jo sarunu ceļš ir vienīgais cieņpilnais un demokrātiskais veids, kā vienoties par mierīgu kopā sadzīvošanu.

Divas festivāla dienas tika aizvadīts ar rekordlielu norišu vietu skaitu – 55 teltīm un skatuvēm, pulcējot vairāk nekā 20 000 cilvēku.

Pirmo reizi starp dalībniekiem, kas rosināja apmeklētājus ieklausīties par sabiedrībā nozīmīgām tēmām, bija arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK), ko pārstāvēja Sociālās aprūpes katedras un studiju virziena “Sociālā labklājība” vadītāja Ina Vīksniņa.

FOTOATSKATS

“Esam gandarīti un pateicīgi par uzaicinājumu piedalīties šī gada Sarunu festivālā LAMPA, kurā pirmajā norises dienā kopā ar sociālās aprūpes nozares ekspertiem atklājām Labklājības ministrijas telts "Rozā briļļu kapsēta" divu dienu programmu ar diskusiju "ES=VIŅI". Diskusijas laikā tika šķetināts jautājums par cilvēku ar garīga rakstura traucējumiem spēju dzīvot pilnvērtīgi, tādējādi, aicinot klausītājus piedalīties, sarunā par šo nozīmīgo sociālo tēmu”, tā atzinīgi dalību vērtē I. Vīksniņa.

Sarunu festivāls LAMPA motivē, rosina domāt un aicina uz diskusiju, to apliecināja Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" rīkotās sarunas “ES=VIŅI” dalībnieki un klausītāji. Diskusiju caurvija nozares profesionāļu skatījums, pieredzē balstīti gadījumi un klientu personīgie pieredzes stāsti. Saruna aicināja lauzt stereotipus par cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, tā aicinot sabiedrību būt empātiskiem un atvērtiem.

LU PSK izsaka pateicību par sadarbību Labklājības ministrijas telts “Rozā briļļu kapsēta” organizatoru komandai, paldies par vērtīgo sarunu un veidoto diskusiju – Valsts sociālās aprūpes centra "Zemgale" direktoram Kristapam Keišam, Bauskas novada Sociālā dienesta pārstāvei Zanei Kukai un Biedrības "Rīgas pilsētas "Rūpju bērns"" vadītājai Ievai Krustai, paldies, Valdim Melderim – diskusijas moderatoram!

Informācijas sagatavošanā izmantoti Fonda atvērtai sabiedrībai DOTS publicitātes materiāli mājaslapā www.festivalslampa.lv

0
Feed