LU PSK 85. jubilejas gada notikums “Salidojums 2024”

Piektdien, 24. maijā, kad laiks lutināja ar īsteni vasarīgiem laikapstākļiem, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) bija īpašu svētku diena – tika rīkots koledžas 85. jubilejas gada programmā nozīmīgs notikums “Salidojums 2024”.

FOTOATSKATS

Koledžas pagalms starp ēku korpusiem – Vidus prospektā 38, Bulduros, Jūrmalā, tika iekārtots kā svētku norises vieta. Gaisā dzirkstīja atkalredzēšanās prieks, koledžas kolektīvs uz salidojumu ciemos sagaidīja savus absolventus un bijušos kolēģus.

Tradīcija, ik pēc pieciem gadiem organizēt salidojumu, LU PSK tika uzsākta 1989. gadā, kad koledža atzīmēja 50 gadu jubileju. Allaž šis notikums ir ticis gaidīts, to apstiprināja arī šī gada salidojums, kurā savu dalību bija reģistrējuši un uz pasākumu ieradās vairāk nekā 300 dalībnieki.

Visu pasākuma norises laiku koledžas teritorijā virmoja priecīga noskaņa – skanēja smiekli, bija dzirdami atmiņu stāsti no studiju laika un sarunas, kā sokas šobrīd. Īpaši šim notikumam tika radīts lenšu kubs, kur katrs absolvents varēja atstāt savu parakstu.

Salidojumu atklāja LU PSK direktore Iveta Strode, kas uzrunā pateicās absolventiem par ierašanos kuplā pulkā, kas apliecina, ka šī koledžas tradīcija ir jāuztur un ir svarīga visai koledžas saimei. Turpinājumā vārds tika dots personībām, kas koledžas attīstībā sniegušas milzīgu ieguldījumu, savās atmiņās dalījās un sirsnīgus novēlējuma vārdus kolektīvam un viesiem teica koledžas ilggadējas pasniedzējas – Ieva Urtāne, ko absolventi atceras kā vācu valodas pasniedzēju un bijušās direktores Ilgas Eriņas “labo roku”, direktores vietnieci studiju darbā, un Helēna Kraukle, ko absolventi zina kā lielisku veselības aprūpes pasniedzēju un kuratori. Uzrunu klātesošajiem bija aicināti teikt arī absolventi – Sniedze Krēgere, Andis Feldmanis un Līga Bāriņa, kas sacītajā novērtēja koledžā gūtās zināšanas, studiju laikā iegūtos draugus un dalījās priekā par tikšanos. Svinīgo daļu noslēdza Ināra Dupure, direktores Ivetas Strodes vietniece studiju darbā un arī koledžas absolvente, kas visiem vēlēja jauku vakaru.

Vakara gaitā ikkatram salidojuma dalībniekam bija iespēja piedalīties radošā aktivitātē, kopīgi tapa koša glezna, kurā simboliski tika atveidots asins šūnas fragments skatā zem mikroskopa acs.

Salidojuma balles laikā skanēja absolventu iepriekš iesūtītie novēlējumi un izvēlētās dziesmas.

Sirsnīgs paldies ikkatram par ierašanos un laba vēlējumiem! Paldies svētku režisoram, pagalma svētku noformējuma autoram un svinīgā pasākuma vadītājam Kārlim Anitenam, māksliniecei Kristinei Kutepovai, DJ Markusam Rivam un fotogrāfam Jānis Brencis! Paldies par ieguldīto darbu, gatavojoties svētkiem, koledžas kolektīvam! Kopā mēs radījām skaistus un pozitīvām emocijām bagātus atkalredzēšanās svētkus!

0
Feed