LU 76. zinātniskās konferences sekcija

Ceturtdien, 22. februārī, Latvijas Universitātes (LU) Dabas zinātņu akadēmiskajā centrā “Torņakalns” norisinājās LU 76. zinātniskās konferences sekcija “Starpdisciplinārie pētījumi medicīnas koledžās”, kuru organizēja LU P. Stradiņa medicīnas koledža, LU Rīgas Medicīnas koledža un Rīgas 1. medicīnas koledža.

Šogad sekcijā piedalījās arī mācībspēki un studenti no Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes, Daugavpils medicīnas koledžas, Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledžas, VSIA Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Latvijas Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari”, Latvijas A/S Latvijas Jūras medicīnas centra, Latvijas NMS Laboratorija SIA, RAKUS Gaiļezers, Biznesa augstskolas “Turība”, Maskavas Valsts Sporta Akadēmijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Medicīnas kvalifikācijas un mācību centra.

Atklājot konferences sekciju, LU prorektors eksakto, dzīvības un medicīnas zinātņu jomā, profesors Valdis Segliņš norādīja, ka: “Konference ir apliecinājums pētniecības spējām un izaugsmei Latvijas Universitātes saimē. Šāda konference tiek organizēta jau trešo reizi un visai skaidri apliecina, ka Latvijas Universitātē koledžas ir ne tikai augstvērtīgu studiju centri ar plašu studiju un tālākizglītības iespēju piedāvājumu, bet ka tajās tiek veikti arī nozīmīgi pētījumi, par kuriem informācija plašākai pētnieku sabiedrībai ir visai ierobežota. Tādējādi šāda gadskārtējā konference kļūtu par vietu, kur iespējams ziņot par savu pētījumu rezultātiem un dalīties pieredzē daudziem, kas darbojas šai jomā”. Konferences dalībniekus arī sveica LU Medicīnas fakultāte dekāns, asoc. prof. Valdies Folkmanis, LU Rīgas Medicīnas koledžas direktore Astra Bukulīte, LU P. Stradiņa medicīnas koledžas direktore Ilga Eriņa un Rīgas 1. medicīnas koledžas Māszinību katedras vadītāja Inita Miķele.

No 2018. gada janvāra otrās puses līdz martam jau 76. reizi LU norisinās ikgadējā zinātniskā konference. LU konference ir kļuvusi par neatņemamu zinātniskās dzīves sastāvdaļu, kas nes līdzi gandrīz gadsimtu ilgas tradīcijas.

Šādu konferenču organizēšana ļauj dalīties jauniegūtās zināšanās, pētījumos gūtajās atziņās un pieredzē, stiprina sadarbību studiju procesā un zinātnē ar citām medicīnas koledžām un Latvijas Universitāti. Turklāt studenti gūst priekšstatu par kvalitatīvu pētniecisko darbu izstrādi.

Konferences beigās visi dalībnieki nolēma par dalību 2019. gada konferencē. Ikviens interesents aicināts piedalīties LU 77. zinātniskā konferencē!

FOTOATSKATS

Dagnija Gulbe,