lektore Inguta Grinberga

Intervija ar LU PSK Ārstniecības katedras lektori Ingutu Grinbergu

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) Ārstniecības katedras studiju programmu „Estētiskā kosmetoloģija” un „Ārstnieciskā masāža” vadītāja un lektore Inguta Grinberga atklāj, ka medicīna viņu interesējusi kopš agriem pusaudžu gadiem: „Skatījos filmas un raidījumus par medicīnu. Mājās guvu pirmās iemaņas injekciju tehnikā, „sašpricējot” visus spilvenus un liekot pārsējus ģimenes locekļiem. Man patika viss, kas bija saistīts ar medicīnu, no baltiem halātiem, procedūrām, operācijām līdz apziņai, ka vari būt daļa no tiem, kuri palīdz slimiem cilvēkiem justies labāk un piedalīties ārstēšanas procesā.”

Pēc pamatskolas absolvēšanas I. Grinberga iestājās Rīgas 2. medicīnas skolā (tagad LU PSK) un sāka strādāt slimnīcā par sanitāri. Absolvējot medicīnas skolu, viņa uzsāka strādāt par medicīnas māsu tagadējās Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcas Asinsvadu ķirurģijas nodaļā, līdz 1991. gadā radās lieliska iespēja strādāt kā pirmajai medicīnas māsai pie pirmā ģimenes ārsta Latvijā, tikko kā izveidotā privātpraksē. Bet par to, kā viņa nonāca līdz darbam skaistumkopšanas nozarē, viņa stāsta: „Kā jau visas sievietes nedaudz interesējos arī par skaistumkopšanu, kas vēlāk pārtapa par nozari, kura mani ieinteresēja un kurā turpinu darboties jau 24 gadus. Deviņdesmito gadu beigās Latvijā vēl nebija iespējas iegūt izglītību skaistumkopšanā, visi, kam interesēja šī profesija devās gūt zināšanas un prasmes uz Krieviju. Man palaimējās, ka 1996. gadā tika nodibināta pirmā Rīgas Kosmētikas skola, kurā bija iespēja apgūt kosmētiķa profesiju. Šo 24 gadu laikā esmu guvusi daudzpusīgu un interesantu pieredzi. Protams, ir nācies mācīties arī no savām kļūdām. Tagad ar šo pieredzi dalos ar saviem studentiem, cerot, ka tā viņiem noderēs, strādājot izvēlētajā profesijā.”

Jautāts arī par to, kā lektore sākusi strādāt LU PSK Inguta, Grinberga atbild: „Pirms sāku strādāt LU PSK, man jau bija neliela pieredze pedagoģijā, lasot lekcijas un vadot nodarbības Estētiskās kosmetoloģijas skolā. 2008. gadā mani uzrunāja Ārstniecības katedras vadītāja Iveta Strode (šobrīd LU PSK direktore) un piedāvāja piedalīties jaunas studiju programmas ,,Estētiskā kosmetoloģija” izveidē. Šis man bija ļoti liels izaicinājums un gods – strādāt izglītības iestādē, kurā kādreiz pati esmu studējusi. Nu jau 11 gadus esmu šeit. Esmu pateicīga direktorei Ivetai Strodei un bijušajai direktorei Ilgai Eriņai par man dāvāto iespēju un uzticēšanos.”

No šī studiju gada lektorei uzticēti arī jauni darba pienākumi. Viņa kļuvusi par studiju programmu „Estētiskā kosmetoloģija” un „Ārstnieciskā masāža” vadītāju. Tāpat paralēli saviem tiešajiem darba pienākumiem, plānot un organizēt studiju procesu, sekot līdzi jaunākajām tendencēm šajās nozarēs un ieviest tās studiju procesā, lektore vada arī lekciju kursus „Ievads specialitātē un profesionālās darbības juridiskie pamati”, “Kolagēna terapija” un “Pedagoģija estētiskajā kosmetoloģijā”.

Runājot par to, kā Inguta Grinberga spēj apvienot savus pienākumus koledžā ar darbu privātpraksē, viņa atklāj – „Šobrīd, sakarā ar pandēmiju, ir diezgan grūts periods – mana profesionālā darbība ir apturēta un studiju procesa plānošana ir kļuvusi sarežģītāka. Pirms pandēmijas, apvienot darbu koledžā ar speciālista praksi, man lielas problēmas neradīja, protams, darbs koledžā aizņem lielāko laika resursu, bet darbs specialitātē ir mans hobijs, ko daru ar prieku. Protams, laika sev un ģimenei atliek mazāk, bet es vienmēr atrodu laiku izstaigātos ar suni gar Gaujas krastu, relaksētos pirtiņā vai uzspēlēt kādu galda spēli kopā ar mīļajiem.”