Intervija ar zīmola GMT BEAUTY izveidotāju Terēzi Beļkovu

Novembrī aizsākam jaunu interviju sēriju - sarunas ar Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) sadarbības partneriem. Šo interviju mērķis ir iepazīt mūsu partnerus tuvāk un uzzināt viņu viedokli par koledžas darbību. Kā pirmo intervijai uzrunājām mūsu ilggadējo sadarbības partneri un koledžas absolventi SIA "GMT Beauty Trade" izveidotāju, vadošo metodiķi un kosmētiķi Terēzi Beļkovu.

Sveicināta, Terēze! Iesākumā lūdzu pastāstiet par savu darba pieredzi skaistumkopšanā! Kāpēc izvēlējāties tieši šādu karjeras ceļu?
Kosmētiķes profesiju izvēlējos diezgan apzināti. Absolvējot P. Stradiņa Rīgas 2. medicīnas skolu (tagad – LU PSK), iestājos Medicīnas institūtā un sapratu, ka nevēlos kļūt par ārstu, bet vēlos pievērsties skaistumkopšanai. Man palaimējās ar iespēju mācīties pie Baibas Jevdokimovas un sāku strādāt par kosmētiķi salonā KOLONNA, kas man arī deva pirmo ieskatu skaistumkopšanas pasaulē, kā arī ielika pamatu augstiem kosmētiķes profesijas darba standartiem.

Pastāstiet lūdzu par SIA “GMT Beauty Trade” uzņēmuma darbību?
Uzņēmums “GMT Beauty Trade” ir zīmola GMT BEAUTY attīstītājs un tam ir trīs pamatdarbības virzieni. Pirmkārt, uzņēmums nodarbojas ar kosmētisko līdzekļu izstrādi un ražošanu. Mēs veicam pilnu kosmētisko līdzekļu izstrādēs un ražošanas ciklu no idejas, līdz produktu realizācijai. Sekojot līdzi pasaules tendencēm mūsu produktos vienmēr tiek rasts līdzsvars starp nākotni un pagātni - uz šo brīdi modernākais izejvielās, neaizmirstot senās vērtības. Un viss, ko ražojam ir radies profesionāļu un klientu vajadzību mijiedarbībā. Tā kā daudzi mūsu klienti ir profesionāļi, tad viņi ir arī tie, kas pārbauda produktus un nosaka to, kāds tad ir gala rezultāts.
Otrkārt, uzņēmums nodrošina apmācības kosmētisko līdzekļu pareizā lietošanā. Veicam gan profesionāļu, gan mājas lietotāju apmācību pareizā kosmētikas lietošanā sākot ar sapratni, kad un kādu kosmētiku vajag lietot vēlamā rezultāta sasniegšanai, un līdz pat pareizai kosmētikas izvēlei, lietošanai un kombinēšanai.
Un treškārt, mums ir skaistumkopšanas studija, uz kuru var atnākt ikviens, kurš vēlas izbaudīt mūsu produktus - profesionālu procedūru veidolā, uzdot jautājumu vai vienkārši saņemt konsultāciju par produktu. Jo tas taču ir tik forši, ka vari atnākt un pajautāt pašam ražotājam. Mēs arī esam priecīgi saņemt klientu vēlmes, ieteikumus un komentārus par produktiem, jo tieši klientu viedoklis ir nenovērtējams.

Kāda ir Jūsu darba ikdiena?
Katru rītu eju uz darbu ar prieku! Manā ikdienā nav rutīnas, jo zīmola attīstība katru dienu prasa jaunas pieejas, idejas un risinājumus. Ir katras dienas rutīnas lietas, bez kurām diena nav diena – man ir ik rīta saruna ar mammu, glāze svaigi spiestas sulas un garā pastaiga līdz darbam.

Uzņēmumam gadu laikā izveidojusies stabila partnerība ar LU PSK. Kā vērtējat šo sadarbību?
Mēs kā kosmētisko līdzekļu un arī fizioterapeitu un masieru praksē pielietojamo līdzekļu ražotājs esam pārliecināti, ka zināšanas ir spēks. Uzskatām, jo labāka ir speciālistu izglītība, jo gudrāka un zinošāka ir nācija, kā rezultātā labāk dzīvosim mēs visi.
Tieši šī iemesla pēc esam pārliecināti, ka izglītība ir jāatbalsta.
LU PSK ir arī mana bijusī mācību iestāde, kura man deva ne tikai zināšanas, bet arī ļoti stabilu pamatu zem kājām un esmu pateicīga katram pedagogam, pie kura man bija iespēja un gods mācīties.
“GMT Beauty Trade” sadarbība ar koledžu ir sekmīga un, domāju, tā ir abpusēja enerģijas apmaiņa, jo mēs gūstam pieredzi sadarbojoties ar dažādiem pedagogiem un iegūstam ieteikumus arī produktu izveidē. Savukārt mēs koledžai varam sniegt zināšanas par dažādu produktu pielietojumu praksē, ka, piemēram, masēt var un vajag ne tikai ar eļļu. Tā teikt sniedzam varbūt nedaudz citādu pieeju dažādu jautājumu risināšanā.

Cik liela ir “GMT Beauty Trade” iesaiste dažādos koledžas rīkotajos pasākumos?
Esam koledžas atbalstītāji, attiecīgi savu kompetenču ietvaros iesaistāmies ar maksimālu atdevi, jo koledžai ir tik jaudīga un profesionāla komanda, ka mēs no jums arī mācamies caur šo sadarbību. GMT BEAUTY kā zīmols ir bijis maksimāli iesaistīts gan koledžas rīkotajās konferencēs, gan nupat nesen rīkotajā Ziemeļvalstu masāžas čempionātā. Par līdzdalību čempionātā esam ļoti lepni, jo koledža izvēlējās tieši mūsu zīmolu.

Kas, Jūsuprāt, ir pats svarīgākais jauno speciālistu apmācībā?
Jauno speciālistu apmācībā nozīmīgi ir sabalansēt studiju teorētisko un praktisko daļu. Un likt studentam saprast, ka prakse ir tikpat svarīga kā teorija. Vitāli nepieciešamas ir anatomijas un fizioloģijas zināšanas, jo strādājot ar studentiem praksē, dažkārt redzu – ka šīs zināšanas iztrūkst. Ir svarīgi, lai students saprot, ka vispirms ir jāapgūst klasiskās tehnikas, metodes un, tikai pēc tam, kad viņš perfekti pārvalda klasiku, viņš var “doties uz nākamo līmeni” un sākt improvizēt.

Kā vērtējat LU PSK pienesumu skaistumkopšanas industrijā?
LU PSK pienesums skaistumkopšanas industrijā ir nozīmīgs, jo koledža sagatavo augstas raudzes speciālistus, kuri lieliski spēj sniegt klientiem vajadzīgo. Turklāt, koledža sniedz arī papildus – zinātniskās konferences, dažāda veida kompetenču paplašināšanas iespējas, kas ir augsta pievienotā vērtība studijām.