Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā - procedūra

Iepazīsti! #1 Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā!

Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā – sena profesija ar ļoti augstām mūsdienu prasībām

Skaistumkopšanas pirmsākumi meklējami jau Senajā Ēģiptē tūkstošiem gadu atpakaļ pirms mūsu ēras, kad skaistuma un jaunības noslēpumi, kā arī sejas un ķermeņa kopšanas līdzekļu receptes bija zināmas un tika pielietotas tikai svēto tempļu priesteru lokā. Savukārt skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā kā profesija pirmoreiz tika pieminēta Senajā Grieķijā, un tas vien jau liecina par to, ka rūpes par ārējo izskatu cilvēcei bijušas aktuālas vienmēr. 

Arī mūsdienās skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā ir viena no pieprasītākajām profesijām, jo tieši šīs sfēras pārstāvji ir tie, kas spēj palīdzēt atrisināt dažādas sejas un ķermeņa izskata nepilnības un ādas veselības problēmas, kā arī padarīt ādu koptu, starojošu un veselīgu, ļaujot ilgāk izbaudīt jauneklīgu izskatu.

Tomēr tai pat laikā skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā ir arī viena no tām profesijām, kura daudziem asociējas ar biedējošu informāciju saistībā ar konstatētajiem higiēnas prasību pārkāpumiem skaistumkopšanas salonos daudzviet Latvijā un pastāvošajiem smagu infekciju, piemēram, C hepatīta, izplatības riskiem. Ņemot vērā to, ka daudzi, īpaši skaistā dzimuma pārstāves, vēloties iegūt ideālu izskatu, pārsvarā izvēlas lētākos pakalpojumus, sabiedrības izglītošanai veltīta pastiprināta uzmanība. 

Tiek pastāvīgi skaidrots, kā pārliecināties, vai skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā, manikīra-pedikīra jomā un citā skaistuma industrijā strādājošais ir legāls saimnieciskās darbības veicējs, un kā zināt, ka pakalpojuma sniegšanas vietā tiek ievērotas valstī reglamentētās prasības attiecībā uz higiēnu un pakalpojumu drošumu klientu veselībai.


Kas jāzina par aktuālajām higiēnas prasībām skaistumkopšanā?

Tāpat kā veselības – kā psihoemocionālās, tā fiziskās – uzlabošanā, arī rūpēs par savu ārieni cilvēkiem ir jānodrošina tikai un vienīgi augstākās kvalitātes pakalpojumi, vēl jo vairāk ņemot vērā faktu, ka daudzas skaistumkopšanas procedūras tiek veiktas, iedarbojoties uz ādas dziļākajiem slāņiem. Turklāt vizuālajam izskatam mūsdienās ir ļoti būtiska ietekme uz mūsu emocionālo labsajūtu un garīgo veselību. 

Tādēļ, lai pasargātu cilvēkus no nekvalitatīvām un bieži veselībai nedrošām skaistumkopšanas manipulācijām, prasības (MK 09.10.2018. noteikumi Nr. 631) saimnieciskās darbības veicējiem, kuri sniedz skaistumkopšanas pakalpojumus, – vai tas būtu manikīra-pedikīra speciālists, frizieris, masāžas procedūru veicējs vai skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā (neatkarīgi no pakalpojuma sniegšanas vietas), kļuvušas krietni precīzākas un stingrākas.

Būtiskākās izmaiņas nosaka, ka visiem skaistumkopšanas jomas pārstāvjiem, kas nav ieguvuši profesionālo vidējo vai Pirmā līmeņa augstāko izglītību kosmetoloģijā (kvalifikāciju „Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā”) vai nav sertificētas ārstniecības personas, nepieciešams papildus iziet obligāto mācību programmu „Skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanai noteiktās minimālās higiēnas prasības”. 

Tāpat Veselības inspekcija izstrādājusi arī detalizētas vadlīnijas visiem skaistuma procedūru (tai skaitā tetovēšanas, mikropigmentācijas un pīrsinga) pakalpojumu nodrošinātājiem, kurās skaidroti gan veselības riski, gan higiēnas prasības darbā ar klientiem, gan telpu, to aprīkojuma un instrumentu tīrīšanas, dezinfekcijas un sterilizācijas veikšanas kārtība, kā arī citi jautājumi, kas būtiski sabiedrības veselības saglabāšanā un inficēšanās risku mazināšanā.


Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā – zināšanu un prasmju pilnveide visa profesionālā mūža garumā.

Visiem, kas interesējas par profesiju skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā un apsver domu veidot karjeru šajā jomā, būtu jārēķinās ar to, ka skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā ir ārstniecības persona un pakļaujas Latvijas Republikas Ārstniecības likumam. Speciālistam ir regulāri jāmācās un jāpilnveido savas prasmes un zināšanas visas savas profesionālās darbības laikā. Ja esi tam gatavs, apgūt profesiju skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā aicina Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža

Studiju programma „Estētiskā kosmetoloģija” (kvalifikācija – Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā) ilgst trīs gadus un notiek pilna laika klātienes dienas un vakara grupās. Studijām var pieteikties visi interesenti, kas ieguvuši vidējo vai vidējo profesionālo izglītību. Kas ir būtiski – Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža ir viena no divām augstākās izglītības iestādēm Latvijā, kur studiju programmā jau ir iekļautas mācības par aktuālajām higiēnas prasībām, līdz ar to koledžas absolventiem ar kvalifikāciju „Skaistumkopšanas speciālists kosmetoloģijā” papildu apmācības vairs nav nepieciešams iziet. 

Programmā ietverti tādi nozīmīgi studiju priekšmeti kā Farmakoloģijas pamati, Higiēna un vides medicīna, Anatomija, Dermatoloģija, Neatliekamā palīdzība, Bioloģija, ģenētika un mikrobioloģijas pamati un citi aizraujoši studiju priekšmeti, kurus apgūstot, pavērsies plašas karjeras iespējas visdažādākajās skaistumkopšanas jomās – gan strādājot salonos, veselības aprūpes iestādēs, gan uzsākot savu uzņēmējdarbību.

Uzzini vairāk par studiju programmu "Estētiskā kosmetoloģija": www.psk.lu.lv!

0
Feed