Dalība "SkillsLatvia 2017" profesiju parādē, 20.–22.04.2017.

Iepriekšējās nedēļas nogalē no 20. līdz 22. aprīlim Rīgā, izstāžu centrā “Ķīpsala”, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas (LU PSK) pārstāvji piedalījās nacionālajā jauno profesionāļu meistarības konkursā “SkillsLatvia 2017”, kuru Latvijā pirmo reizi ESF projekta „Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA). Kā meistarības konkursa mērķis ir izvirzīts – vērst sabiedrības uzmanību uz profesionālo izglītību un aktualizēt tajā iegūto prasmju un izcilības nozīmi darba tirgū.

“SkillsLatvia 2017” laikā tika noteikti 53 medaļu ieguvēji 16 dažādās profesijās. Trīs dienas 96 konkursanti no 30 Latvijas profesionālajām izglītības iestādēm izpildīja starptautiskajiem standartiem līdzvērtīgus praktiskus uzdevumus, demonstrējot savas prasmes un to atbilstību darba tirgum.

LU PSK tika pārstāvēta profesiju parādes stendā. Apmeklētājiem tika piedāvāta iespēja iepazīt divas medicīnas nozares profesijas – biomedicīnas laboranta un podologa profesiju, kuras Latvijā apgūstamas tikai mūsu koledžā. Stendā skolēni un citi interesenti praktiski varēja izmēģināt mikroskopijas preparāta sagatavošanas, roku dezinfekcijas un pēdas zīmoga nospieduma veidošanas prasmes. Vērot parazitoloģijas un mikrobioloģijas preparātu paraugus mikroskopos un iepazīties ar ortoniksijas skavu sagataves veidošanas procesu.

Prasmju demonstrācija notika Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas „Biomedicīnas laborants” vadītājas un lektores Rūtas Melbārdes un studiju programmas „Podoloģija” docentes Mārītes Saulītes vadībā. Skolēniem iejusties podologa un biomedicīnas laboranta lomā palīdzēja L2A kursa studente Olga Koļesņikova, P1A kursa studenti Agate Seržante, Guntis Jankovskis, Niks Sticers un studiju programmas „Podoloģija” absolvente Paula Zaltāne.

Rūta Melbārde,
LU PSK studiju programmas „Biomedicīnas laborants” vadītāja