Dalība “Ēnu diena 2017”, 15.02.2017.

Trešdien, 15. februārī, jau septiņpadsmito reizi visā Latvijā tika organizēta “Ēnu diena”, kas ir pasaulē atpazīstama un atzīta Junior Achievement karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem. Ēnu devējiem otro gadu pēc kārtas pievienojās arī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža. Atbalstot “Ēnu diena 2017” tēmu – “neredzamās profesijas” – koledža ēnotājus aicināja iepazīt biomedicīnas laboranta un radiologa asistenta profesiju.

“Ēnu diena 2017” laikā ēnas iepazinās ar koledžu un iepazinās ar speciālistu pienākumiem darba vietās.

Studiju programmas “Biomedicīnas laborants” izglītības metodiķes Rūtas Melbārdes ēnas iepazinās ar topošajiem biomedicīnas laborantiem un docētāju uzraudzībā piedalījās praktiskajās nodarbībās laboratorijās. Noslēdzot “Ēnu dienas” aktivitātes, ēnas kopā ar R. Melbārdi apmeklēja Centrālo laboratoriju Rīgas 1. slimnīcā.

Savukārt, Medicīnas tehnoloģiju katedras vadītājas Elitas Rutkas ēna pēc iepazīšanās un nelielās ekskursijas pa koledžu devās uz Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Diagnostiskās radioloģijas institūtu, kur varēja vērot radiologa asistentu darbu un iepazīt interesējošo profesiju.

“Ēnu dienas” mērķis ir veicināt skolēnu izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izdarīt izvēli par savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum.

Ziņas veidošanā izmantota biznesa izglītības biedrības Junior Achievement – Young Enterprise Latvija (JA-YE Latvija) informācija.