Asinsvadu ķirurga V. Lapikova, Klinikum Niederlausitz (Vācija), vieslekcija, 06.03.2015.

2015. gada 6. martā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas Medicīnas tehnoloģiju katedras studentiem ERASMUS+ docētāju mobilitātes ietvaros tika organizēta vieslekcija Diagnostic and treatment methods of peripheral artery disease, kuru vadīja lektors, asinsvadu ķirurgs Viktors Lapikovs, Klinikum Niederlausitz GmbH (Vācija).

Medicīnas tehnoloģiju katedras studenti vieslekcijā guva priekšstatu un papildināja zināšanas par perifēro asinsvadu patoloģiju pacientu diagnostiku, ārstēšanu un aprūpi. Studenti izrādīja atsaucību un interesi, labprāt iesaistoties diskusijās un interaktīvajās aktivitātēs – pulsa novērtēšanas un potītes–brahiālā indeksa noteikšanas praktiskajā demonstrējumā ar Doppler (Doppler pressure measurement).
Vieslekcija veicināja studentu izpratni par multidisciplināru pacientu aprūpes komandas modeli Vācijā un jaunāko tehnoloģiju pielietošanu atbilstoši starptautiskajai praksei. Dažādu medicīnas nozaru specialitāšu – pologa, radiologa asistenta un biomedicīnas laboranta darbības sfēru PAD pacientu aprūpē.

Mārīte Saulīte,
studiju programmas “Podoloģija” lektore