Aizvadīta LU PSK 2. starptautiskā nedēļa

Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža (LU PSK) maija mēnesi aizvadīja pavasarīgā noskaņojumā, jo no 20. līdz 23. maijam organizēja savu 2. starptautisko nedēļu (2nd International Week).

FOTOATSKATS

Pasākuma ietvaros tika uzņemti ārvalstu viesi no Lietuvas, Igaunijas, Spānijas, Vācijas, Portugāles, Polijas augstākās izglītības iestādēm un uzņēmumiem. Galvenais nedēļas uzdevums bija veicināt savstarpēju pieredzes apmaiņu, dibināt jaunas partnerības, piedalīties dažādās diskusijās, viesus iepazīstināt ar LU PSK un Latviju, kā arī apmeklēt koledžas rīkoto 2. starptautiski zinātnisko konferenci.

LU PSK 2. starptautiskā nedēļa tika atklāta ar koledžas direktores Ilgas Eriņas uzrunu un Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes Studiju attīstības vecākā eksperta Ivara Pēkaiņa laba vēlējumiem. Dienas turpinājumā partneri prezentēja savas augstskolas un pārstāvētās organizācijas. Savukārt iepazīstināšanu ar koledžu vadīja ārējo sakaru koordinatore Aiga Grauduma.

Lai vieslektori tiktu iesaistīti koledžas ikdienā, viņiem bija iespēja vadīt lekcijas koledžas studiju programmas “Māszinības” pirmo kursu studentiem. Viesi galvenokārt bija administrācijas pārstāvji no dažādām institūcijām, kas raisīja interesantas diskusijas par katras valsts pieredzi studiju procesa organizēšanā, mobilitātes īstenošanā. Ļoti saistoša bija Biznesa augstskolas Turība Starptautisko projektu vadītājas Kristīnes Tihanovas prezentācija par pieredzi ārvalstu studentu piesaistē un integrācijā studiju vidē. Ikviens varēja uzdot sev interesējošos jautājumus un dalīties ar savas augstskolas veiksmes stāstiem.

Lai plašāk iepazītos ar studiju procesu, tika organizēta vizīte Sociālās integrācijas valsts aģentūrā Jaundubultos un apmeklēta Latvijas Universitātes Zinātnes māja. Latvija tika iepazīta ekskursijās, kuras tika organizētas pa Vecrīgu un maršrutā: Rundāles pilis – Jelgavas pilsēta – Ķemeru tīrelis – Jūrmalas pilsēta. Pirms tam ārvalstu viesi bija apguvuši latviešu valodas pamatus.

Noslēdzošajā nedēļas dienā ārvalstu viesi kopā ar LU PSK personālu piedalījās 2. starptautiskajā zinātniskajā konferencē “Veselības aprūpes un sociālās labklājības kvalitāte – IZGLĪTĪBA un PRAKSE”.

Pēc pasākuma viesi nedēļu atzina par ļoti pozitīvu, veiksmīgu un jauniem iespaidiem bagātu. Tika noslēgtas jaunas partnerattiecības, vienošanās par turpmāku sadarbību kopēju pētniecības projektu sagatavošanā un vadīšanā, kā arī nolemts pilnveidot esošo studiju programmu kvalitāti.

Maija mēnesis ir ne tikai ziedošo ievu laiks, bet arī iedvesmas laiks jaunām idejām un partnerībām. Sadarbībā ir spēks! Paldies visiem par klātbūšanu un iesaistīšanos!

Aiga GRAUDUMA,
LU PSK ārējo sakaru koordinatore