Erudīts 2014

Latvijas valsts svētku mēnesī Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā 12. novembra pēcpusdienā tika rīkots koledžas Studentu pašpārvaldes ikgadējais pasākums studentiem “Erudīts”.

Šogad konkursa tēma bija “Latvija un Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledža”. Savu erudīciju un zināšanas pārbaudīt bija pieteikušas 11 komandas – 9 komandas no Bulduriem, 2 komandas no koledžas filiāles Rēzeknē.


Komandas vērtēja kompetentā žūrija, koledžas pasniedzējas: Diāna Bakāne, Ruta Akermane, Māra Tračuma, Ina Ozola, Ineta Raudova.


Tika vērtētas komandu pieteikumu vizītkartes, kuras komandu dalībnieki bija sagatavojuši kā mājas darbu.
Savukārt konkursa laikā bija jāizpilda seši uzdevumi.Kā pirmais uzdevums bija tests ar 25 jautājumiem. Komandu dalībniekiem vajadzēja apliecināt savas zināšanas gan par Latvijas vēsturi, ģeogrāfiju, kultūru, mūziku, sportu, gan par koledžu un tās vēsturi. Otrajā uzdevumā komandām nācās atpazīt Latvijas Republikas pilsētas, trešajā – pārbaudīt erudīciju loģikas uzdevumos, ceturtajā uzdevumā bija jābūt atjautīgam un jāatmin mīkla, piektajā uzdevumā – jāatpazīst latviešu dziesmas un to autori. Noslēguma pārbaudījumā dalībnieki apliecināja zināšanas, atpazīstot latvju rakstu zīmes.


Arī līdzjutējiem, kuru vidū bija gan komandu dalībnieku kursabiedri, gan pasniedzēji, kamēr komandas risināja uzdevumus, bija iespēja atbildēt uz āķīgajiem jautājumiem, ko atraktīvi uzdeva koledžas pasniedzējas Ina Vīksniņa un Madara Miķelsone.


Lai pasākums notiktu godīgi, netiktu izmantoti palīglīdzekļi un līdzjutēju padomi, konkursantus uzraudzīja novērotājas Zinta Simanoviča un Agita Pauliņa.


Par pasākuma vadīšanu un uzdevumu pieteikšanu rūpējās vadītāji – Anita Majauska un Toms Betkers. Konkursa tēmai atbilstošo fona mūziku nodrošināja Kristaps Klekmanis.


Apkopojot rezultātus, sīvā cīņā 1. vietu izcīnīja komanda “Zaičiki” (dalībnieki – Marija Penjukova, Sintija Lapkovska, Matīss Jakunovs, Matīss Ernstsons), 2. vietu ieguva komanda “Super Māšuki” (dalībnieces – Katrine Kovaļa, Sanda Lapkovska, Sintija Brasava, Marta Dreimane), 3. vietu godam nopelnīja komanda “BASK” (dalībnieces – Alise Ansule, Krista Eglīte, Baiba Prikule, Sanita Ozoliņa-Liepkalne).


Pateicības rakstus saņēma komandas – “Ašie”, “Urbis”, “Fantastiskais četrinieks”, “113”. “Thegonia medicus”, “Ķirsis”, “Sauleszaķi”, “Gudrās tautumeitas”.


Paldies, koledžas Studentu pašpārvaldei par sadarbību organizējot pasākumu, koledžas atsaucīgajām un radošajām pasniedzējām, erudītajiem komandu dalībniekiem, studentiem no Rēzeknes, kas mēroja tālo ceļu un aktīvajiem līdzjutējiem!


Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas
Sabiedrisko attiecību speciāliste
Agnese Grase

0
Feed