Ceļojošais stends „Erasmus vēstnieki” no 02.04.2013. - 08.04.2013.

Ceļojošais stends „Erasmus vēstnieki” apceļo Latvijas augstskolas


No 2.aprīļa līdz 8.aprīlim Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas telpās visiem studentiem, pasniedzējiem un augstskolas viesiem būs iespēja iepazīties ar interaktīvo stendu „Erasmus vēstnieki”.


Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) veidotais stends vizuāli pievilcīgā un viegli uztveramā veidā ar video, fotogrāfiju un atziņu palīdzību iepazīstinās augstskolas apmeklētājus ar studentu, pasniedzēju un augstskolu personāla stāstiem par studijām un profesionālo pilnveidi dažādās Eiropas valstīs Erasmus apmaiņas programmā.
„Erasmus vēstnieki” atspoguļo vairāku desmitu programmas dalībnieku liecības, tajā skaitā Izglītības un zinātnes ministra Roberta Ķīļa un Latvijas Mākslas akadēmijas rektora Alekseja Naumova Erasmus pieredzi.


Erasmus ir mobilitātes un sadarbības programma, kas sniedz iespēju studentiem doties studijās vai praksē uz kādu no programmas 33 dalībvalstīm, profesionāli pilnveidoties augstākās izglītības iestāžu personālam, kā arī dažādu uzņēmumu speciālistiem dalīties ar savu pieredzi, lasot lekcijas vai vadot praksi studentiem ārvalstīs. Programmu Latvijā administrē VIAA.
Erasmus programma ir Eiropas Savienības veiksmes stāsts. Lai gan primāri tā sekmē iesaistīto dalībnieku valodu apguvi, starpkultūru izpratni un akadēmisko zināšanu pilnveidi, kopumā programma sniedz būtisku ieguldījumu mācību kvalitātes paaugstināšanā un modernas augstākās izglītības sistēmas veidošanā, attīstot plašu akadēmiskās sadarbības starptautisko tīklu.


Latvijā programma darbojas kopš 1999.gada, un tajā līdz šim ir piedalījušies 11 717 Latvijas studenti. Savukārt uz Latviju Erasmus programmas ietvaros devušies jau 3 977 ārvalstu studentu.
Informatīvais stends „Erasmus vēstnieki” šī gada pavasarī un rudenī būs apskatāms arī citās Latvijas augstskolas. Plašāka informācija par programmu:
www.viaa.gov.lv sadaļā Mūžizglītības programma » Erasmus

0
Feed