Studentu pieredzes stāsti

Studentu pieredzes stāsti

Maini dzīvi, domā plašāk!

Elīna Putraševica, studiju programmas “Podoloģija” studente, prakses valsts – Spānija:

“Izvēlējos piedalīties Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātē, jo šī programma ir lielisks veids, kā iegūt ārvalstu pieredzi savā specialitātē. Kā arī tā palīdz pilnveidot sevi kā personību, uzdrošinoties doties nezināmajā un pierādīt sevi kā speciālistu.

Mobilitātes perioda laikā man bija iespēja praktizēt savas iemaņas četrās dažādās vietās:
slimnīcā “General Universitari” (asistēt dermatologa kabinetā), slimnīcā “Pare Jofre” un Universitātes slimnīca “La Fe”(šajās slimnīcās strādāju ar pacientiem, kuriem ir cukura diabēts un diabētiskās pēdas komplikācijas), Valensijas Universitātes podoloģijas klīnikā, kurā izgatavo ortopēdiskās iekšzoles (pārbaudīju pēdu spiediena sadalījumu, kā arī veicu pēdu aprūpi).

Erasmus+ mobilitātes programmas ietvaros brīvajā laikā bija iespēja apmeklēt ekskursijas un aplūkot pilsētu. Biju patīkami pārsteigta par Valensijas burvīgo arhitektūru un muzejiem. Praksē biju laika posmā, kad Valensijā tika svinēti svētki “Fallas”, kuru laikā varēja novērot arī vietējo kultūru, nogaršot nacionālo ēdienu “paelja” un aplūkot nacionālos apģērbus.

Sadarbību veicu ar Universitat deValència Facultat d’Infermeria i Podologia.
Pirmās dienas tika aizvadītas, lai izpildītu nepieciešamās formalitātes. Tiku sirsnīgi uzņemta un iepazīstināta ar jaunajiem kolēģiem, ar kuriem kopā došos praksē, kā arī man tika izskaidrots turpmākais prakses grafiks. Gan pirms Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātes, gan mobilitātes laikā man bija laba sadarbība ar personālu.

Vēlētos gan uzsvērt, ka spāņu valodas zināšanas būtu vēlamas, jo angļu valodā runā diezgan neliela sabiedrības daļa.

Erasmus+ mobilitātes programma viennozīmīgi ir sniegusi milzīgu ieguldījumu manā profesionālajā izaugsmē, jo šajā laikā man bija šī iespēja ielūkoties podologa profesijā, kāda tā ir lielākoties visā pasaulē. Spānijā podologi nodarbojas arī ar ortopēdisko iekšzoļu izgatavošanu, kā arī veic nelielas ķirurģiskas manipulācijas. Pie mums Latvijā podologa profesija ir nedaudz atšķirīgāka, jo ir salīdzinoši jauna specialitāte, taču noteikti ir spējīga konkurēt ar ārvalstīm.

Mans lielākais izaicinājums, dodoties Erasmus+ mobilitātē, bija tas, ka skaidri zināju, ka man būs jādara lietas, kuras neesmu darījusi, jo izglītības sistēma ir atšķirīga. Protams, arī sveša vide, valoda. Prakses laikā bija jāstrādā ar citādāku aparatūru un instrumentiem, taču, izaicinājumi ir manas dzīves neatņemama sastāvdaļa un gandarījums, kas seko, ir šo pūļu vērts.

Studentiem, kuri plāno nākotnē doties Erasmus+ personāla pilnveides mobilitātē noteikti ieteiktu nebaidīties un uzdrīkstēties nest Latvijas vārdu pasaulē un nesatraukties no nezināmā, un paļauties uz savām spējām. Noteikti ieteiktu atkārtot latīņu valodu, jo medicīniskajā lauciņā tā noderēs, lai vai kur pasaulē Jūs atrastos.”

Eva Vonsoviča,
studiju programmas „Māszinības” studente, prakses valsts – Itālija:

“Runājot par dzīvi Venēcijā, tā ir ļoti atšķirīga. Pasaulē noteikti nav otras tādas vietas kā Venēcija. Lai nokļūtu uz praksi slimnīcā, man katru rītu bija jābrauc ar ūdens kuģīti, pilsēta bez automašīnu izplūdes gāzēm, visa pārvietošanās notika pārvietojoties ar ūdens transportu vai ar kājām.

Atskatoties atpakaļ uz pavadīto Erasmus+ laiku Itālijā, varu secināt, ka šis laiks bija ļoti piepildīts, ne tikai profesionālajā ziņā, bet arī pavēris man plašāku skatījumu uz dzīvi.”

Karīna Buka,
studiju programmas „Estētiskā kosmetoloģija” studente, prakses valsts – Slovēnija:

“To, ko piedzīvoju Erasmus+ apmaiņas braucienā, nevar uzrakstīt, sajūtas – tās nevar aprakstīt, iespaidus – izstāstīt un redzēto – parādīt. Ir vien jādodas un pašam jāpiedzīvo! Un to arī katram novēlu!”

Paula Bunka, studiju programmas „Māszinības” studente, prakses valsts – Portugāle: 

“Studentu apmaiņas programmas noteikti ir liels ieguvums cilvēka dzīves pieredzē. Tas ļoti paplašina redzesloku un palīdz cilvēkam augt kā daudzpusīgai personībai.

Es noteikti nenožēloju, ka aizbraucu apmaiņas programmā. Ne vienmēr ir viegli, un vienmēr pastāv zināmas grūtības, kurām ir jāmācās tikt pāri, piemēram, valodas barjera. Tomēr ar lielu apņemšanos un vēlmi būt tur, kur tu esi, viss ir iespējams, cilvēks no tā ir tikai ieguvējs.”

Inna Skuja, studiju programmas „Biomedicīnas laborants”, prakses valsts – Igaunija:

“Šī prakse bija neaizmirstams piedzīvojums. Un kā jau katrā piedzīvojumā bez plusiem un mīnusiem neiztikt. Ir lietderīgi izrauties no ierastās vides un ierastās komforta zonas, lai piedzīvotu jaunas emocijas, lai atklātu jaunu pasauli, lai paplašinātu redzesloku.

Es esmu pateicīga par iespēju, kas man tika dota!”

Ligita Simsone, studiju programmas „Podoloģija” studente, prakses valsts – Vācija:

“Prakses laiks, pirmkārt, man iemācīja dzīvot multikulturālā sabiedrībā un saprast, kādi principi tur valda. Tā ir vērtīga pieredze mūsdienu cilvēkam, kurš vēlas gūt panākumus ne vien savā valstī, bet arī citās Eiropas zemēs. Prasme ieklausīties un būt iecietīgākiem – tās ir vērtības, ko dod šis prakses laiks.

ERASMUS programma,– es domāju, ka tā ir dzīves skola, vēl viena augstskola un izaicinājums,– man tā noteikti bija!”

Rita Ickoviča, studiju programmas „Podoloģija” studente, prakses valsts – Vācija:

“Pieredzi, kuru es ieguvu Vācija bija man ļoti lietderīga, nerunājot par to, ka unikāla. Atrodoties ārzemes, esi kāda ziņa “izrauts” no mājam, pierastiem apstākļiem, ērtībām, bet tas tikai pozitīvi ietekmē, uzlabojot valodas, komunikācijas un pielāgošanas prasmes.”

Anete Meinarte, studiju programmas „Podoloģija” studente, prakses valsts – Spānija: 

“Kad braucu uz Spāniju, mazliet bažījos, kā būs, kā iedzīvošos, komunicēšu, strādāšu, mācīšos – viena pati svešā vietā, starp svešiem cilvēkiem, bet uztraukumam nebija pamata, viss bija ideāli, un esmu bezgala priecīga par doto un izmantoto iespēju būt Spānijā!

Jauna pieredze, jaunas zināšanas, jauni cilvēki un kontakti, plašāks redzējums un izpratne par podoloģiju, tās izcelsmi, vēsturi, attīstību un pielietošanu citās pasaules vietās.”

Zinta Simanoviča, studiju programmas „Radiologa asistents” studente, prakses valsts – Bulgārija):

“Prakses vietas bija dažādas slimnīcas, visspilgtāk palikusi atmiņā “UMBAL Sveti Georgi” – slimnīcas personāls – atsaucīgi, ar varenu humora izjūtu, gatavi izstāstīt un parādīt visu – ne mirkli nebija sajūtas, ka pret mani varētu izturēties savādāk, jo esmu studente no citas valsts – dienas beigās atgriežoties no prakses vienmēr bija smaids uz lūpām un pozitīvisma lādiņš nākamajām dienām.”

Anita Delvere, studiju programma „Sociālā aprūpe” studente, prakse valsts – Lietuva:

“Nepalaidiet garām šādu fantastisku iespēju iepazīt citas valstis savādāk, nekā vienkārši ceļojot!”

Linda Gregersone,
studiju programma „Sociālā aprūpe” studente, prakse valsts – Vācija:

“Piedaloties Erasmus+ programmā, es esmu uzlabojusi savas vācu valodas zināšanas un saskarsmes spējas nestandarta situācijās. Esmu iepazinusies ar vācu kultūru un tradīcijām, ieguvusi jaunus kontaktus ārzemēs. Šāda veida kvalifikācijas prakse man ir devusi iespēju palūkoties uz profesionālajām darbībām no cita skatu punkta, un dos iespēju pielietot inovācijas arī sociālās aprūpes jomā Latvijā.”