Veiksmīgi norisinājies 2. Ziemeļvalstu masāžas čempionāts

Sagaidot zelta rudeni un Jūrmalas pilsētas Veselības mēnesi, aizvadītajā nedēļas nogalē, 29.–30. septembrī, Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā (LU PSK) jau otro reizi norisinājās Ziemeļvalstu masāžas čempionāts, kas tika organizēts sadarbībā ar Starptautisko masieru asociāciju (International Massage Association).

FOTOATSKATS:
29.09.2023., čempionāta studentu diena
30.09.2023., čempionāta profesionāļu diena

Atbilstoši nolikumam čempionāts norisinājās divas dienas. Pirmajā dienā savas prasmes un zināšanas demonstrēja studenti, otrajā – nozares profesionāļi. Abās pasākuma dienās dalībnieki startēja klasiskās masāžas disciplīnā un brīvās izvēles masāžas programmā, kurā šajā gadā varēja vērot, ka čempionāta dalībnieki bija rūpīgi gatavojušies, domājot gan par savas darba vides estētiku, gan masāžas veidu.

Čempionātu atklāja un veiksmi dalībniekiem vēlēja Iveta Strode, LU PSK direktore, Rita Grīnfogele, Latvijas Masieru asociācijas valdes priekšsēdētāja, Dace Riņķe, Jūrmalas valstspilsētas pārstāve, un Jeppe Tengbjerg, Starptautiskās masieru asociācijas (International Massage Association) dibinātājs un vadītājs, kas dalībniekus motivēja būt pārliecinātiem, rādot žūrijai labāko sniegumu, kā arī izbaudīt norises dienu, gūstot gandarījumu par savu veikumu.

Otrās dienas atklāšanā pievienojās Gatis Goba, kas pirmajā Ziemeļvalstu masāžas čempionātā ieguva 1. vietu brīvās izvēles masāžas programmā un balvā saņēma ceļazīmi uz Pasaules masāžas čempionātu (World Championship Massage 2023), ko Dānijā rīkoja Starptautiskā masieru asociācija (International Massage Association). G. Goba vēlēja kolēģiem profesionāli attīstīties, dalīties zināšanās un izkopt sava darba meistarību.

Kopā čempionātam savu dalību bija pieteikuši 30 dalībnieki. Pirmajā noris dienā tika pārstāvēta – Rīgas Stradiņa universitātes Sarkanā Krusta medicīnas koledža, Starptautiskā Kosmetoloģijas koledža, Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža, Daugavpils Universitāte, LU PSK, Klaipėdos valstybinė kolegija/ Higher Education Institution, Klaipėda Ernestas Galvanauskas Vocational Training Centre, Kaunas kolegija/ Higher Education Institution, Vilniaus kolegija/ Higher Education Institution. Otrajā dienā profesionāļi pārstāvēja veselības aprūpes un skaistumkopšanas nozares organizācijas, privātprakses.

Abu dienu noslēgumā čempionāta dalībniekiem un apmeklētājiem tika sniegta iespēja piedalīties praktiskās meistarklasēs, ko vadīja Starptautisko masieru asociācijas (International Massage Association) pārstāvji – Jeppe Tengbjerg un Kinga Katalin Jenei.

Paldies visiem čempionāta dalībniekiem, organizatori augsti vērtē, ka šim izaicinājumam bija pieteikušies gan topošie masieri, gan ievērojams skaits nozares profesionāļu. Paldies visiem par drosmi un dalību čempionātā!

Sveicam laureātus!
29.09.2023., čempionāta studentu dienas laureāti:
Klasiskās masāžas disciplīnā – 1. vieta Emilija Zubrickiene (LT), 2. vieta Viesturs Kursītis (LV), 3. vieta Laurynas Garbstas (LT).
Brīvās izvēles masāžas programmā – 1. vieta Emilija Zubrickiene (LT), 2. vieta Natlija Mockiene (LT), 3. vieta Laura Eidininkaite (LT).
30.09.2023. čempionāta profesionāļu dienas laureāti:
Klasiskās masāžas disciplīnā – 1. vieta Alvils Plivčs (LV), 2. vieta Romāns Golubovs (LV), 3. vieta Mārtiņš Lauva (LV).
Brīvās izvēles masāžas programmā – 1. vieta Benita Bartoševičienė (LT), 2. vieta Mārtiņš Lauva (LV), 3. vieta Romāns Golubovs (LV).

Īpašo balvu no zīmola Līga Nature SPA saņēma Ilona Sernaite (LT) un Inese Volrāte (LV), un balvu no Hotel Jūrmala SPA saņēma Uldis Riekstiņš (LV) un Aurika Počtarenko (LV).

Paldies par darbu divu norises dienu garumā starptautiskajai žūrijas komisijai:
Kinga Katalin Jenei (HU), Laurai Lannusalu (EST), Laurai Jaunušonienė (LT), Ditai Bērziņai (LV), Marijai Livčānei-Rodzevičai (LV).

Sirsnīgs paldies par sniegto atbalstu čempionāta organizēšanā:
Jūrmalas valstspilsētas pašvaldībai, Latvijas Masieru asociācijai, Latvijā radītās profesionālās kosmētikas zīmolam GMT BEAUTY, Latvijā radītās dabīgās kosmētikas zīmolam Līga Nature SPA, Jūrmalā radītam kosmētikas zīmolam Kemmern, kas ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas kosmētiku ražo uz minerālūdens bāzes un ar Ķemeru dūņām, Hotel Jūrmala SPA, zīmolam STELPES minerālūdens!