Studiju programmas “Podoloģija” 2017. gada vasaras aktivitātes

Vasaras brīvlaiks paskrējis vēja spārniem, varbūt kādam tas šķitis pārāk īss. Tomēr vairāki Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas studenti spēja atrast laiku un bagātināt vasaras piedzīvojumus, piedaloties nu jau par tradīciju kļuvušās Medicīnas tehnoloģiju katedras studiju programmas “Podoloģija” vasaras aktivitātēs.

Sadarbībā ar Latvijas bērnu un jauniešu diabēta biedrību arī šogad topošie podologi darbojās diabēta bērnu un jauniešu vasaras nometnēs.

14. jūlijā atpūtas mājā “Gošivs” Valgundes pagastā “Nometne iedvesmo” ar pirmskolas un sākumskolas vecuma bērniem un viņu vecākiem tikās studiju programmas “Podoloģija” docente Mārīte Saulīte un studiju programmas “Podoloģija” 2. kursa studenti Guntis Jankovskis un Agate Seržante. Bērnu vecāki tika aicināti uz informatīvu lekciju par diabēta bērnu pēdu veselības saglabāšanu un piedalījās diskusijā “Diabēta bērns ģimenē”, ko vadīja Mārīte Saulīte. Studenti Guntis un Agate organizēja ar pēdu veselību saistītas aktivitātes un akmeņu apgleznošanu ar nagu lakām un dizaina materiāliem.

Bērnu un jauniešu centra ”Junda” nometņu vietā “Lediņi” tika organizēta “Diabēta skola – KOPĀ” jauniešiem vecumā no 12 līdz 18 gadiem, uz kuru 1. augustā kopā ar Mārīti Saulīti devās studiju programmas “Podoloģija” 2. kursa studentes Modesta Lukša un Stella Rudzīte. Jaunieši tika aicināti uz diskusiju par pēdu higiēnu un aktīva dzīvesveida nozīmi pēdu veselības veicināšanā, kā arī piedalījās Stellas un Modestas organizētajās aktivitātēs – atjautības konkursā, taktīlo izjūtu pārbaudes “testā” un pēdu apgleznošanas “plenērā”.

Vasaras periodā netika atstātas novārtā arī profesionālās iemaņas. Studiju programmas “Podoloģija” 2. kursa studentes Regīna Kelbrante, Jeļena Ružaka, Ņina Miščenkova, Oļesja Ļeškeviča, Jeļizaveta Kirjana, Katerina Terikova, Linda Medne, Diāna Sterķe un Stella Rudzīte turpināja aprūpēt Jūrmalas pilsētas pašvaldības iestādes “Jūrmalas veselības veicināšanas un sociālo pakalpojumu centrs” iemītnieku pēdas. Savukārt studenti Guntis Jankovskis un Agate Seržante vasarā devās uz SIA “Ogres rajona slimnīca” pansionātu.

Paldies darbīgajiem studentiem un iestādēm par atsaucību!

Mārīte Saulīte,
Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžas